Na roztopenie asfaltu by sa muselo oteplit trochu viac. :lol: Lad sa vsak urcite roztopi.
20.01.2021 - 22:00:37
04
Tak bolo to myslené tak, že to, čo bude na asfaltovej časti by mohlo byť roztopené 😀
20.01.2021 - 23:03:36
01
dnes som bol na hradzi okolo vyzy (spodna cesta), aj ked peso, ale vecer sa smykalo, tenka vrstvicka ladu po asfalte
20.01.2021 - 23:40:17
00
Ak niekto dorazi az do vojky, tu po snehu alebo lade ani chyru. Cesta sucha a rozbita ako vzdy.
20.01.2021 - 23:42:15
00
Dnes popoludní (štvrtok) mokrá až po čističku, medzi Prístavným mostom a bufetom Bosorka ešte úseky mokrého snehu a ľadu, najviac na úseku popri Einsteinovej. Od čističky už len miestami vlhká, bez snehu a bez vody.
21.01.2021 - 17:04:23
00
Pridam este zopar z mojej dnesnej poobednej trasy, kedze som neodolal:
* Petrzalka -> Cervey Most -> Sanatorium: uplne bez problemov. Nnabrezie medzi SNP a Lanfranconi je uplne ciste, dokonca som zastihol catu s metlami odpratavajuci listie + po sanatorium je cesta skoro uplne bez snehu/ladu.
* Sanatorium -> Sliva -> Spariska -> Pekna Cesta: po Slivu pre mna zjazdne, aj ked po utlacenom snehu, ale s dostatocnym gripom. Od Slivu som to uz ale nezvladal pre lad na ceste. Usek smerom na Peknu Cestu som siel viac pesi a mimo cesty ako po nej. Klesanie na Peknu Cestu je uz ciste, resp. aspon s uplne vyjazdenymi kolajmi v useku, kde aj tak ma ist kazdy cyklista najviac 10km/h :). Okolo 14:00 na tomto useku ukazoval teplomer 2.5°C takze neocakavam skore zlepsenie.
* Raca -> Sv. Jur je zjazdne bez vacsich problemov, az na blatove useky
* Sv. Jur -> Letisko: Po zaciatok "betonoveho" useku su na ceste ladove polia, ale s trochou opatrnosti prejazdne, betonovy usek skoro uplne suchy, az na podjazy, tam sa zatial drzi ujazdeny lad.
* Letisko -> Maly Dunaj: Cesta okolo letiska je z polovice cista, ale od znameho "blatoviska" smerom k Malemu Dunaju je ladova, bez vyjazdenych kolaji. Problemovy usek konci presne s koncom "dreveneho" plotu letiska, ktory zjavne chrani lad :)
* Maly Dunaj -> Pristavny Most: nove useky popri Malom Dunaji, t.j. po kruhovy objazd boli ciste, ale starsi usek, iduci priamo pri rieke je ladovy. Cast som opatrne presiel, ale pri jednom z prudkych klesani k rieke som to vzdal, a zvysok trasy som absolvoval po nespevnenych castiach hradze alebo po paralelnych uliciach.
21.01.2021 - 18:09:39
14
Dnes ráno som šiel do roboty bikom, fitness na plášťoch Lugano 23c z Petržalky do Prievozu, možno to niekomu pomôže. Popri Chorvátskom ramene od ProCare hore na hrádzu v pohode, len mokro. Ďalej som šiel hore, nešiel som spodnou cestou, bola dosť zatopená a chlapík na mtb to radšej dal peši dole, asi tam pod vodou bol aj ľad. Po Bosorku čisto, od Bosorky rozsiahle ľadové úseky pod vodou, ako ja som sa šmykol, maník na mtb to nejak prešiel. Bolo zhruba po tú cestu, čo pretína hrádzu pri tom jazdeckom areály. Odtiaľ čisto až po Prístavný most, kde na to rozšírenom mieste pod mostom bolo dosť ľadu/snehu a vody. Výjazd hore na most som pre istotu dal pešo, v cca spodnej tretine bolo dosť veľké ľadové pole, ďalej už iba mokro. Ten kruhový zjazd vyzeral byť než ľadu, ale šiel som po tej vyjazdenej časti, na to 4 mesačné lístie som nešiel. Poď Prístavným mostom ako sa robí hlavne veľa bahna a kameňov, nadjazd nad Bajkalskú v pohode, len mokrý. Cyklotrasa smer Metrostav ako to prerábali, tak ľadové topiace sa úseky, hlavne na tom prudkom zjazde a zhruba do polovice cesty k Metrostavu. Odtiaľ už pohoda, len mokro.
22.01.2021 - 08:06:53
01
Ahojte,

pisem o useku okolo letiska, kde je ta znizenina (byvaly tok m. dunaja) a trvalo tam byva mlaka...

A je to pasca! Ta mlaka na ceste zakryva poriadnu dieru v asfalte. Kto to nepozna, dovidenia... Ako hovorievam "vo Svajciarsku" by toto takto nebolo!

Je to trochu trapne... ved tadialto ludia sportuju, komutuju do prace...
Preto myslim ze by to bolo treba poriesit....

Na koho sa obratit? Predpokladam -- na letisko?

Prílohy:

IMG_3675.jpeg
IMG_3675.jpeg 1.1 MiB thumb_up0thumb_down

24.01.2021 - 23:13:15
02
mlaco
Tento odkaz ta dostane do obrazu
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67325/hradska-cesta-rozbita-vacsi-usek

Je tam aj vyjadrenie letiska.
24.01.2021 - 23:16:28
03
jj...a reálne vysvetlenie stavu dostaneš keď si v tom linku naskroluješ komunikáciu od 4.10.2020...
24.01.2021 - 23:19:40
01
Ako nechápem už ľudí. Bolo to tam minimálne 6x vysvetlené, že cyklista tam nemá čo robiť, sú tam aj zákazové značky (sám som tam bol nedávno prvý raz a ďalej som nešiel) a ľudia to vytrvalo ignorujú a idú si idú stále svoje. Potom nech mi niekto hovorí, že cyklisti sa necítia bezpečne. Podobný problém je už dlhšie na hrádzi ako sa stavia premostenie D4R7 cez Zemník, keď neprejde deň, aby tam niekto nevliezol na stavenisko napriek plotom a upozorneniam.
25.01.2021 - 00:26:56
01
Ale vies ze BSK tadial nakreslilo ofi cyklotrasu Sacravelo N2002?
https://ba.cykloportal.sk/modre-trasy/663-n2002-sacravelo
25.01.2021 - 00:36:10
03
Áno viem. Tak isto viem, že BSK nemá povolenie od letiska, pod ktoré tá cesta spadá aby to bolo využívané ako cyklotrasa a ak tam BSK chcel mať cyklotrasu, mali najprv rokovať z letiskom a letisko muselo súhlasiť a až potom to nakresliť do mapy. Teda pochybil BSK. Podľa správnosti by teda BSK mal dané značenie na mieste odstrániť a aj odstrániť to z oficiálnych máp. Samozrejme dopravné značky o zákaze vjazdu sú ak si dobre pamätám nadradené turistickým značkám. Ale možno sa mýlim.
25.01.2021 - 00:44:45
00
Asi nemylis. Mali by byt. Kazdopadne vsetci tam chodia na vlastne riziko a pindat nemaju narok.
25.01.2021 - 00:46:28
00
Oba posledne prispevky ukazuju na to, ako to na SVK chodi. A potom si predstav cudzinca co si nalanuje nejaku trasu cez EU ako sa ten ma v tom vyznat. Bol som svadkom x krat ako zmatkovali pri danubiane. lebo zelena tabulka europska cyklotrasa ich posiela na hradzu, ked je zavora. Tusim tam bol aj zakaz vjazdu, minimalne od VD Gabcikovo este je.
25.01.2021 - 00:46:49
02
keyboard_arrow_up