neviem kde som pisal o natlacenych ludoch v rade ale nevadi.
paradoxne sa najviac cakalo tam kde bola online registracia ktoru som skusil (naposledy) - na tak male mesto to nema zmysel. naopak miesali sa tam aj ludia bez registracie a s registraciou na neskorsi cas. na miestach bez registracie sa to nedialo a slo to plynule.

a na margo tvojej hrdinskej poznamky na moju osobu
cokupit napísal:
Pises jak ludia stoja natlaceni v rade, lebo si to nechali na vikend a pritom tam stojis s nimi.

Banovske noviny dnes napisali :
"Nakoľko celoslovenský skríning na ochorenie COVID-19 schválila vláda v nedeľu 17. januára na deväť dní od 18. do 26. januára, začiatkom minulého týždňa od 18. januára sa na trvalom odbernom mieste pri bánovskej nemocnici tvorili dlhé rady záujemcov o testovanie. Cez víkend 23. a 24. januára zriadili obce Bánovského okresu 16 mobilných odberných miest a mesto Bánovce nad Bebravou štrnásť. "

normalny pochopi, ostatni ma nezaujimaju.
25.01.2021 - 13:34:53
00
Na databezpatosu si spravili na základe info rebríček ťažkých prípadov v Európe a vyšlo im toto:

Dufam, ze chalani z datbez patosu, poukazali aj na to, ze take Belgicko, ktore vidiet na zozname posledne ma uz vyse 20 000 umrti, pri zhruba dvojnasobnej populacii oproti nam ;-).
25.01.2021 - 13:49:00
00
Nenapisali. Nemozes dat vsetky informacie do jedneho.
Mozes si povedat, ze to je zavadzajuce. Ale mozno nie - lebo:
1. Belgicko ma inu metodiku vykazovania - a vykazuje pri rovnakych podmienkach viac mrtvych na covid ako my (neviem, ci to plati este teraz ale pred par mesiacmi to platilo)
2. belgicania dosiahli velku cast z terajsich mrtvych v prvej vlne, ktora vsetkych zastihla nepripravenych - teraz im umiera priblizne 1/3 z toho co u nas (a to este stale mozu byt velmi rozdielne metodiky vykazovania mrtvych).

Jednoducho - ten ukazovatel poctu vaznych pripadov na milion moze byt velmi dobry. A hovori o tom, ze sme na tom daleko horsie, ako nam tu vedenie nahovara.
25.01.2021 - 14:06:46
01
Včera som bol druhý krát na Ag test. Pri prvom v novembri mi paličku strčili hlboko ako sa patrí len ho vyhodnocovali pri 9 stupňoch. Včera testovali dnu možno pri 17 - 18 stupnoch ale tetka mi strčila do nosa paličku možno 4 - 5 cm. To miliónové testovanie jak podme s... Stojí za milú jarmilu.
25.01.2021 - 14:16:27
00
Ok, tak sa nebavme o mrtvych ale o maximach z poctu kriticky chorych na milion obyvatelov. A porovnavajme tento pohlad. My pravdepodobne len kopirujeme s oneskorenim trend, ktory uz maju inde za sebou.
25.01.2021 - 14:18:21
00
Počty pozitívne PCR alebo Ag testovaných, všelijako udávané počty úmrtí ,,na,, a ,,s ,, vírusom nie sú podstatné - resp. objektívny ukazovateľ. Všetky informácie o počtoch nakazených sú bludy. Nikto nevie koľko starých ľudí zomrelo ,,na,, a ,,s,, vírusom doma. Sú len počty zistených infikovaných vírusom /chorých + zdravých/- aj to nepresné pre falošne pozitívnych. Skutočné počty infikovaných nevie ani svatý. Jediný objektívny ukazovateľ je celkový počet úmrtí porovnaním počtu úmrtí napr. 3. kvartál 2020 s priemerom za tretie kvartále predchádzajúcich rokov a ešte vhodnejšie by pre istotu bolo neporovnať to s priemerom za tretie kvartále ale s najväčšou hodnotou tretieho kvartálu predchádzajúcich rokov.
25.01.2021 - 14:32:04
00
Ono to môže byť tým, že kritická populácia, ktorá umierala v prvej vlne napr. v Belgicku, tak teraz umiera u nás.
25.01.2021 - 14:37:17
01
Plus u nás taký celkový počet úmrtí ako napr. v Belgicku samozrejme na počet obyvateľov nebude - bude menší lebo zrejme máme menej ľudí starších ako napr. 80 rokov/vek dožitia je u nás zrejme nižší/ ako napr. Belgicko, ktorí zomierajú ,,na,, a ,,s,, vírusom najviac.

Krajčí chce Ag testovat každých 5 dní. Ked sa bude každých 5 dní testovat 2 milióny ludí nám riadne narastú počty pozitívnych - falošne.


Naposledy upravil ivan dňa 25.01.2021 - 14:51:49, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 14:44:52
00
citam to forum a narazil som aj na tento post z maja minuleho roku :)

https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?p=135267#p135267
25.01.2021 - 14:50:37
00
Hosť napísal:
Dufam, ze chalani z datbez patosu, poukazali aj na to, ze take Belgicko, ktore vidiet na zozname posledne ma uz vyse 20 000 umrti, pri zhruba dvojnasobnej populacii oproti nam ;-).


Vzhľadom k zameraniu portálu a poskytovaniu podrobných dát pre manažment pandémie na Slovensku tipujem, že poukazovanie na celkovú bilanciu v Európe alebo vo svete ešte dosť dlho nebude na programe dňa. A keby aj áno, oveľa skôr v kontexte že v poslednom období zomiera u nás na COVID-19 aj napriek oveľa striktnejšej metodike oveľa viac ľudí, ako v krajinách najvážnejšie zasiahnutých koronou.

Prílohy:

momo.png
momo.png 94.75 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2021 - 15:47:50
11
napriek oveľa striktnejšej metodike umiera u nás viac ? striktnejšej metodike ako kde ?


Naposledy upravil ivan dňa 25.01.2021 - 16:18:36, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 16:13:41
00
Tak hádam som ukazovateľ pomenoval dostatočne jasne - neporovnávajú sa absolútne úmrtia, ale úmrtia na milión obyvateľov.
25.01.2021 - 16:18:15
00
si napísal blud - ,,napriek oveľa striktnejšej metodike sa umiera u nás oveľa viac,,

ešte raz - oproti komu čomu je u nás striktnejšia metodika ? u nás je iná - striktnejšia metodika ako v Belgicku a Taliansku ?
25.01.2021 - 16:20:25
00
uz obnovili stranku az po dnesok:
https://approvalbook.sk/COVID-19/Charts/dashboard

BA stale zelena, no Senec zrazu uz cerveny.
--inak ocakam tu uvolnenie atmosfery, tak ako to po bolo po prvom celoplosnom v novembri.
Nieco uz bolo badat aj dnes, na waze tu dnes bolo dost vela nehod, a pritom v BA nemame ziadny sneh ani lad.
25.01.2021 - 16:25:11
10
Celý kotlebystan je zelený a BB 0.88
25.01.2021 - 16:30:40
01
keyboard_arrow_up