4x nie, nepostupujete ... 👍
25.01.2021 - 16:32:38
00
takýto nezmysel vyjde ak sa nedodržuje návod na použitie výrobku
25.01.2021 - 16:33:36
00
ivan napísal:
si napísal blud - ,,napriek oveľa striktnejšej metodike sa umiera u nás oveľa viac,,

ešte raz - oproti komu čomu je u nás striktnejšia metodika ?


Nemôžem si pomôcť, ale ak v krajine A zomiera na chorobu X 350 ľudí z milióna a v krajine B 110 ľudí z milióna, konštatovanie „v krajine A je to oveľa viac“ je fakt, žiadny blud.

A to, že potvrdzujeme úmrtia „NA“ pitvou, prípadne podrobnými vyšetreniami a ako krajina zároveň evidujeme úmrtia „S“ je metodika výrazne striktnejšia ako 99 % krajín na svete (minimálne neviem o žiadnej, ktorá vedie štatistiku touto formou). Bonus je, že to porovnanie vychádza extrémne zle aj so samotnou bilanciou „NA“, hoci pri započítaní „S“ je úmrtí o vyše 20 % viac.
25.01.2021 - 16:33:37
00
gebula dik za spracovanie. Mne to sice vychadza tak, ze sme na tom ako belgicania pred mesiacom, nie ovela horsie, ale nechcem sa hadat. Rovnako vidiet, ze u nas je prva vlna, u belgicanov druha, takze sa mohli poucit a nepoucili.
25.01.2021 - 16:38:39
00
gebula napísal:
Nemôžem si pomôcť, ale ak v krajine A zomiera na chorobu X 350 ľudí z milióna a v krajine B 110 ľudí z milióna, konštatovanie „v krajine A je to oveľa viac“ je fakt, žiadny blud.

A to, že potvrdzujeme úmrtia „NA“ pitvou, prípadne podrobnými vyšetreniami a ako krajina zároveň evidujeme úmrtia „S“ je metodika výrazne striktnejšia ako 99 % krajín na svete (minimálne neviem o žiadnej, ktorá vedie štatistiku touto formou). Bonus je, že to porovnanie vychádza extrémne zle aj so samotnou bilanciou „NA“, hoci pri započítaní „S“ je úmrtí o vyše 20 % viac.


naša metodika nie striktnejšia ale možno iná, máš nejakú štúdiu na porovnanie metodík krajín podľa ktorej je o 99 % iná ako v ostatnom svete ? metodika je zrejme iná - v posledných mesiacoch menej striktná u nás v rámci Slovenska ako bola počas prvých dvoch tretín doby trvania pandémie u nás
25.01.2021 - 16:43:58
00
Dynamicky sa to vyvíja, na prvej mape 7 dňovej incidencie na 10 tisíc obyvateľov je zelený okres KN obklopený okresmi červenými, ale tak žitnoostrovania sa počas screeningu pochlapili, nedali sa zahanbiť a s prehľadom postupujú do druhého kola z vynikajúceho štvrtého miesta s mierou pozitivity 3,76%. Aj keď sa screeningu zúčastnilo len 18 179 ľudí z celkového počtu cca 76.000 vo vekovej kategórii 15-65, čo je len niečo okolo 25%
25.01.2021 - 16:55:34
02
klasika, testovat sa boli zdraví a nakazení dezoláti budú bez certifikátov vdaka dlabaniu zodpovedných na kontrolu dodržiavania opatrení, kontrolu ,,vlastníctva,, certifikátov a dostatočnej mobilite šírit nákazu dalej - aj o tomto je doporučenie výrobcu Ag testov nepoužiť ich naraz v miliónových množstvách a z takto nesprávnych údajov vyvodzovať závery


Naposledy upravil ivan dňa 25.01.2021 - 17:05:28, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 16:59:14
00
Som zvedavý na celkové číslo vykonaných testov v rámci screeningu.
25.01.2021 - 17:03:39
00
https://www.dailymale.sk/articles/vyskusali-sme-za-vas-covid-%E2%80%93-19-3-cast_5512
25.01.2021 - 17:13:10
01
Nemyslíš vážne , že pizda s kovidom šoféruje krížom krážom po Slovensku 🤭 . Zo toto môže byť basa natvrdo !
25.01.2021 - 17:20:04
00
ivan napísal:
naša metodika nie striktnejšia ale možno iná, máš nejakú štúdiu na porovnanie metodík krajín podľa ktorej je o 99 % iná ako v ostatnom svete ? metodika je zrejme iná - v posledných mesiacoch menej striktná u nás v rámci Slovenska ako bola počas prvých dvoch tretín doby trvania pandémie u nás


Nemám žiadne štúdie, vychádzam skôr z toho, že dlhodobo som nezaevidoval inú krajinu s dôrazom na pitvy + vyšetrenia (aj keď to mohlo súvisieť so zameraním na SR a pomerne decentný priebeh až do konca septembra). Napr. aj EUROSTAT považuje aktuálne údaje o COVID-19 kvôli významným rozdielom medzi krajinami za diskutabilné pre medzinárodné porovnanie a pre zisťovanie vplyvov pandémie vytvára skôr vysokofrekvenčné prehľady o celkovej úmrtnosti s porovnávaním voči historickým obdobiam.

Osobne nemám dôvod považovať veľké zhoršenie v poslednom štvrťroku za dôsledok nejakej výraznej zmeny metodiky - ak počas druhej vlny pandémie zomrelo zhruba o 6700 ľudí viac ako je priemer za 3 predchádzajúce kvartály a zhruba o 6100 ľudí viac ako počas rovnakého kvartálu predošlého roku, nehľadal by som za tým žiadnu extrémnu zmenu pravidiel. Skokový nárast infikovaných, hospitalizovaných a počet ťažkých stavov v rovnakom období to vysvetľujú celkom dostatočne.
25.01.2021 - 17:26:04
01
iron.hide niektore okresy tam maju strasne nizky pocet testov - nejaka kravina.
25.01.2021 - 17:35:29
00
Ramon1 napísal:
Nemyslíš vážne , že pizda s kovidom šoféruje krížom krážom po Slovensku ? . Zo toto môže byť basa natvrdo !

Ja som to sem dal kvoli popisu nasej zdravotnej starostlivosti :P /ostatne ma netrapi, z jej skusenosti aj tak plynie, ze pri dodrzani vsetkeho sa nakazila aj tak. Cely COVID ma ocividne problem uplne niekde inde, nez testovanie, dezinfekcia a ruskovanie/
Akurat by ma zaujimalo ako funguje ten oxymeter, ze to vie saturaciu. Este som nepozeral, ale na bajk by sa to hodilo :D
25.01.2021 - 17:43:04
03
cital som si teraz tento clanok:
https://www.mtbiker.sk/clanky/123926/mtbiker-shop-vylepsujeme-naskladnujeme-a-tesime-sa-na-2021.html#komentare

a tam je v komentaroch toto:
"A to ešte len uvidíš, čo bude tak o pol roka. Bez všetkej srandy, nie len cyklistika ale počítajte všetko, čo má pôvod v ázii bude do pol roka citeľne drahšie.... "
25.01.2021 - 17:47:32
00
Meria zmeny v absorbcii svetla v krvi (okysličená absorbuje inak ako odkysličená)
25.01.2021 - 17:48:24
01
keyboard_arrow_up