Dobrý deň,
poprosím Vás o radu. Chcel by som kúpiť full mtb.
a neviem sa rozhodnúť medzi týmito 3 modelmi bicyklu . Mám rád vyšľapi a taktiež zjazdy.
Trasy čo šľapem majú do 60 km.

Ktorí bicykel si myslíte že bude pre mňa najlepšou voľbou ?

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/ctm-skaut-20-matna-ocelova-modra-cierna-model-2021.html

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/ctm-scroll-29-matna-sand-model-2021.html

https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/ctm-ridge-29-matna-sedo-cierna--limetkova-model-2021.html

ďakujem za každú radu filip

    22.01.2021 - 12:06:11
    00
    Vsetky tri zidu dole, ale najtazsie pojde podla mojho nazoru hore scroll, potom ridge a tak skaut. Smerom dole to bude asi zas naopak. Hmotnosti maju priblizne rovnake.
    22.01.2021 - 12:13:49
    00
    Ak si bol zvyknutý na HT , tak budeš nemilo prekvapený vlastnosťami týchto bajkov pri stúpaní - čím vyššie zdvihy, tým horšie sa na tom šlape do kopca oproti HT. Dolu kopcom budeš nadšený - čím vyššie zdvihy, tým viac nadšenia :-)
    22.01.2021 - 17:01:08
    01
    kks to je čudné mne to vždy ide so kopca tazko a je úplne jedno ktorý bike vytiahnem ;-] mám aj celotvrdak a nepomáha ...
    22.01.2021 - 17:04:53
    05
    takže čím vyšší zdvih tým ťažší výšľap čo bude optimum aby som si teda užil zjazd a moc sa do kopca netrápil
    23.01.2021 - 11:10:12
    01
    Nie len zdvih, ale aj geometria. Neviem, ci sa teraz pytas alebo konstatujes, ale uzijes si na kazdom, akurat skaut bude mozno trosicku menej zehlit teren nez scroll a ridge. Ja by som siel do skauta, ked bude este dostupny.
    23.01.2021 - 12:52:19
    00
    pýtam sa, je to už pre mňa nie malý peniaz za bicykel tak ho chcem mať vybratý na 100 %
    myslíš, že na endure sa mi bude napríklad tiež dobre šlapať naprd 40 km po asfalte ?
    vie je to blba otazka keď je to bike do lesa, ale rád si za kopcom došľapem
    24.01.2021 - 08:57:14
    00
    Da sa aj na endure slapat po asfalte, ale zas na jazdy po hradzi by som si ho nekupoval. :D Tiez musim za kopcami slapat po asfalte
    24.01.2021 - 10:48:31
    01
    Sam musis vediet ktory z tych bicyklov bude pre teba vhodnejsi. Podla toho co pises menis ht za full cize sam vies dovody pre ktore to robis. Nakoniec nie je vyslap ako vyslap a nie je zjazd ako zjazd, takze napisat mam rad vyslapy, mam rad zjazdy a pacnut sem rozne kategorie bicyklov nestaci pretoze si pod tym kazdy predstavi nieco ine. Idealne dat sem blizsie info ako dovody prechodu, trasy co nam tom chces jazdit, ak to nevies popisat tak kludne i zaznam typickej trasy. Alebo potom na internete pohladat rozdiely medzi kategoriami, co od nich mozes cakat atd, na yt su k tomu i videa a plno pokecov. Dokonca to maju niektory vyrobcovia i v popise k bicyklom. Napriklad take ctm:
    - SKAUT 2.0 - All Mountain bicykel s hliníkovým rámom zo zliatiny 6061 so zadným zdvihom 130mm a systémom pruženia „HORSTLINK“ . SKAUT predstavujú vstup do kategórie celoodpružených bicyklov.
    - RIDGE je dravý trail bike postavený na 29 palcových kolesách. Reprezentuje dokonalý horský bicykel pre náročných ale aj menej skúsených jazdcov, pretože v oboch prípadoch dokáže posúvať vaše schopnosti a level zábavy ešte ďalej. Ridge prestavuje univerzálny bicykel, s ktorým na trailoch zažijete tie najlepšie chvíle.
    - SCROLL - Enduro je rozmanitá disciplína a v súčasnosti sa teší veľkej obľube. Bicykel musí zvládnuť mix terénu, k čomu patria prudké výšľapy, ktoré striedajú technické a náročne zjazdy. Našou zbraňou do boja v tejto kategórií je rokmi zdokonaľovaný model SCROLL.

    Cize teoreticy budu ridge a skaut pre teba velmi podobne, ridge je ale viac agresivny, viac budes na predku, skaut naopak viac na bezne jazdenie, kratsi a pohodlnejsi posed. Scroll je enduro, cize najagresivnejsi bajk z tych troch, urceny hlavne na rozbite traily, na strme veci ale stale s moznostou vyslapat si na start takych trailov.
    24.01.2021 - 13:39:51
    01
    Osobná skúsenosť. Išiel som z HT specialized rockhoper do CTM Ridge Expert 2020.
    Osobne som veľmi spokojný čo sa týka vyšlapov . Hlavne čo sa týka v teréne. Po asfalte je jasné že to má svoj odpor a nie je to raketa . Ale tak je to aj o gumách , vzore atď . Osobne by som už do HT nešiel. Keď tak by som prikupil Gravel. Tak ti poviem neviem či je 40 možné ísť kvôli najtazsiemu prevodu neviem ci sa mi maximálne nepodarilo ísť cca trocha menej . Predsa len ta 1x12 nie je stavaná na naháňanie sa po cestách. Ale na presuny to stačí a nie je to úplne lenivé ani ťa to nezničí ako nejaké veľké zdvihy. Do scrolla som chcel ísť aj ja ale nesoporucujem pokiaľ to chceš ako Univerzál. Na ceste sa budeš trápiť či už pre zdvihy alebo pre plášte rozmer ,vzor atď..
    Keby si mal náhodou záujem budem predávať svoj Ridge. Viac info v správe ak by si chcel.
    Oplatil by sa ti lepšie oproti 2021 modelu keď si pozrieš špecifikáciu atď.
    25.01.2021 - 17:27:18
    01
    keyboard_arrow_up