johnnySVK napísal:
Tak moja LEZYNE MEGA XL asi umrela.....Asi 2 tyzdne som nebol na biku a dnes som sa ju snazil nastartovat a nic. A ked ju dam na nabijacku, tiez nic....Ach jaj..Umrela velmi mlada, nemala ani rok :(

toto presne sa stalo mojej po 10-tich mesiacoch ... ja som to pripisoval dvojitemu lejaku par dni predtym na kralovskom mtb ... vratili peniaze :-)
25.01.2021 - 18:44:27
00
johnnySVK napísal:
...Umrela velmi mlada, nemala ani rok :(

ako pise vlastoch - reklamovat
25.01.2021 - 18:49:23
00
Ja mam podozrenie na zlu baterku v tom mojom. Ale uvidime , testujem zatial .. nasiel som na nejakom fore ale, ze nebol jediny pripad, ze bola vadna baterka.
25.01.2021 - 19:01:02
00
johnnySVK napísal:
Tak moja LEZYNE MEGA XL asi umrela.....Asi 2 tyzdne som nebol na biku a dnes som sa ju snazil nastartovat a nic. A ked ju dam na nabijacku, tiez nic....Ach jaj..Umrela velmi mlada, nemala ani rok :(


neskúšal si hard reset, alebo bootloader mode?
25.01.2021 - 19:50:56
00
Cako85 napísal:
neskúšal si hard reset, alebo bootloader mode?


Ne. Vobec nestudoval navod v tomto smere...Skratka mi to nenastartovalo a nenabija sa. Ak sa docitam v navode, ze ako sa to robi, asi to skusim.
25.01.2021 - 19:54:04
00
Celkom easy. Dávnejšie som videl na fb v skupine Lezyne presne tento problém a dotyčnému pomohol hard reset.
25.01.2021 - 19:55:58
01
toto pomoze v pripade ze ti "zamrzne" a nereaguje na tlacitka ... toto je iny pripad ... tu to nepomohlo, najskor sa nechcel nastartovat (akoze na zapnutie zareagoval, ale po par sekundach zhasol este skor ako nabehla uvodna obrazovka), na dalsi den uz nereagoval na nic, ani na nabijacku ...
25.01.2021 - 20:40:46
00
Ja som písal konkrétne k Johnnyho problému, lebo presne ten(nedal sa zapnúť a nereagoval na nabíjačku) som našiel na fb a tam hard reset pomohol.
25.01.2021 - 20:48:02
00
Jeziskove husle.. CAKO85... Diky...Dal som hard reset a normalne to nastartovalo. Snáď to uz bude v pohode. A nabijanie tiež uz fičí
25.01.2021 - 21:49:42
02
super, mas stastie ... :-)
25.01.2021 - 21:54:35
00
On ten Lezyne , ked ho pripnem na nabijacku, normalne startuje :o, to uz som si minule vsimol .. zato to asi neslo nabijat.

Ako mate nastavene background light a contrast ? Laborujem s tym, ale furt je to bieda, ak sa vypne podsvietenie, tak slabo to vidno v horsom svetle a na slnku tiez nie dobre. Klasicky LCD na inych /Bryton/ funguje vsade v pohode, tuna mam problem :/
25.01.2021 - 22:11:44
00
Či tá baterka nebude mať spojitosť s tou nameranou teplotou(+12 stupnňov). Nemal si pocit, že je zariadenie "teplé"? :D
28.01.2021 - 09:26:20
00
Asi nie .. vonku ukazuje stabilne o 2st. viac, v interieri, ked sa nehyba tak takych 12 viac. Ale aj Bryton ukazuje viac, ale len asi o 8, vonku asi o 3/4stupna menej /oproti mojmu sucasnemu/. Baterka zatial neviem, podozrievam ju z rychleho samovybijania, ale to je na dlho, take nieco testovat. Tak zatial s tym jazdim a neriesim :) .. uz asi mam predstavu o realnosti baterky jak tu, tak pri XL (bezne na forach udavana realne vydrz nie 48 ale 30h, co by vzhladom na rozdiel kapacity baterie 1450 a 850mAh a vzhladom na sucasnu zimu, sedelo by oko s tym co mam skusenost ja).

Co mam otestovane je, ze tento Super Pro nema nijak uchvatny prijem GPS signalu. Na moj vkus casto vypadava, tak som na jednej jazde porovnal s Bryton 410 a je to rozdiel. Bryton ma pravdepodobne lepsiu antenu (uz som to nechtiac otestoval skrz ANT) a druhak, podla info od vyrobcu ma Bryton stale zapnuty GPS + Galileo + QZSS. Tak mozno aj preto. Ale samotny track som zatial nikdy neporovnaval, neni to pre mna nejak podstatne.

Za tie 2 posledne tyzdne mozem este konstatovat, ze display je vcelku slaby, nekontrastny /ked nie je podsvieteny/ a pocitanie vyskovych je bud zle tj. pocita menej ako by mal, ale neni to nejaka velka tragedia, alebo ako bonus este aj nevyspytatelne .. niekedy naberie zrazu 50-70m, niekedy 220, niekedy je v pohode. To je ale riesitelne cez Strava a correct elevation - vysledky ma Lezyne dost podobne Strave, ak teda niekde nahodne nenaberie nieco, co sa deje skoro vzdy /Strava tiez niekedy ubera .. niekedy sa to da velmi easy spocitat/. Uvazoval som, ci ked toto je novy model, /aj vzhladom na cenu/ nema lacnejsiu elektroniku ako Mega XL, ale netusim...

Inak k tym tlacidlam .. ked clovek naberie grif, tak sa to celkom da , je skor dobre, ze nejdu lahko stlacit, na Brytone nahodne stlacenie je casta vec. Do batohu by som ho dat nemohol vobec /na turistiku/. Este mi na tomto vadi, ze nevie ukazovat rychlost vacsim fontom v nejakom rozdeleni obrazvky, ale nalezato som ho este neskusal davat.

Ale ine, chcem sa spytat .. neviem sa dopatrat, kolko ma Mega XL volneho miesta na mapy. Super Pro ma dohromady 28MB , Mega C som niekde vyhrabal, ze vraj ma 64MB. Tento neviem ..., len ze malo :D. Pre porovnanie to chcem vediet, Bryton 450tka ma 3.8GB, Garmin 530ka 16GB.
06.02.2021 - 11:13:30
00
Mega XL má takisto 64MB. Niekde som čítal 60 inde 64. Mapy som ešte netestoval. Raz som si plánoval 40km trasu a cez dve cesty ma to nechcelo pustiť aj keď na mapových podkladoch cesta bola. Porovnával som to a cez iné navigácie to v pohode prešlo oboma miestami.
Jazdím s ním väčšinou cesťák, minulý rok som dokúpil držiak aj na MTB. Prvý výjazd do lesa a v jednom úseku cca na 200 metroch mi 3x vypadol signál(2-3s). Prešiel som cca 25 km po lese, potom som sa otočil a signál mi vypadol v inom mieste. Po mesiaci som si dal tú trasu znovu a bez výpadku. Asi tam bude ten istý GPS čip ako v tvojom. Pre istotu som si dokúpil snímač rýchlosti....
06.02.2021 - 12:01:38
01
snimac treba,to mam,testujem to bez akurat,ale asi som dotestoval..
vcerajsie mrholenie a silna hmla sposobila,ze mi prestal merat prevysenie bryton,ale dnes bol ok .. vcera bol ok lezyne,ale dnes uz ukazoval o 40stupnov menej :D .. a vyskove viac ako 2x tolko ,ach jaj .. tak to vyzera,ze to mrholenie a hmla mu dobre nespravila :(

edit: po znovuzapnuti uz neukazuje -20 stupnov ako predtym, ale +25 :D .. mna asi porazi z toho zariadenia :D .. inak autosync do Stravy cez app robi correct elevation /to mi vyhovuje/. Porovnaval som dnes zaznam voci Brytonu no a ten Bryton je pekne uleteny, az som nechapal. To Lezyne ma vyborne. Ale zas Bryton ma 1sec a bez glonasu, tu som mal zapnuty adapted record.

edit2: je novy update, tak som ho nahodil, uvidime. Ale po zapnuti ukazuje zas -8 , namiesto +25, rano ukazoval -18 .. tak to asi je na reklamaciu :/ .. naviac, baterka zase uz zrela na nabitie po 11h jazdy. Mozno nastavenie autouploadu. GPS Ally na mobile, ak je pusteny, tak fest zerie baterku mobilu. Dost nepouzitelne a to deklaruju BLTE.

edit3: zcal som studovat lezyne stranku , asi napisem na support, ale teda, maju velmi dobre tie veci okolo, same articles, dobre popisane, aj soft v zariadeni sa mi paci ,zvykol som si aj na sposob ovladania. Len ten HW :/

edit4: dalsi vyjazd .. pozeral som nadmorsku vysku .. bola nastavena, po chvili zapnutia sup +100m prevysenia, potom na chvilu vypadla , ukazoval 0, potom nahodil naspat, sup +100 dalsich .. a do konca este nabral dalsich asi 50-80naviac. Kukam znovu nastavenie nadmosrskej a ouha .. min. co sa da nastavit je 10890m :rofl: .. max. 21390
07.02.2021 - 16:07:19
00
keyboard_arrow_up