Zacalo to tym ze statna firma ma na svojom statnom pozemku statnu cyklotrasu a nedovoli statnemu krajskemu zriadeniu na tu cestu siahat aby ju opravilo 😁
25.01.2021 - 21:04:53
03
Jano1987 napísal:
Áno viem. Tak isto viem, že BSK nemá povolenie od letiska, pod ktoré tá cesta spadá aby to bolo využívané ako cyklotrasa a ak tam BSK chcel mať cyklotrasu, mali najprv rokovať z letiskom a letisko muselo súhlasiť a až potom to nakresliť do mapy. Teda pochybil BSK. Podľa správnosti by teda BSK mal dané značenie na mieste odstrániť a aj odstrániť to z oficiálnych máp. Samozrejme dopravné značky o zákaze vjazdu sú ak si dobre pamätám nadradené turistickým značkám. Ale možno sa mýlim.

Komunikoval si s BSK, že o tom tak presne vieš?
25.01.2021 - 21:06:35
00
milsu stačí si pozrieť staršie informácie v rôznych článkoch. Už sa to riešilo viackrát, letisko nepovolilo cyklotrasu na svojej komunikácii. Napriek tomu zriaďovateľ cyklotrasy ju tak nakreslil.
25.01.2021 - 21:23:54
00
lapaloma napísal:
Ludia furt hovoria ake je vsetko v rakusku lepsie a uzasne. Su vsetky cyklotrasy v rakusku vhodne pre cestak? Je aspon vacsina cyklotras v okoli ba v rakusku vhodna pre cestak?


Pise sa tu o useku na JuRaVa, co je spojnica medzi dvomi mestskymi castami hlavneho mesta a blizkej obce. Ak to chceme porovnavat s AT, tak skor s cyklocestami vo Viedni a okoli. Mozno aj tam maju nejake bahenne kupele, neviem, nejazdim tam, ale celkom o tom pochybujem. Rakuske cyklocesty blizke BA su z pohladu rakusakov vidiek. Ale o to vobec nejde, mna len mrzi, ze na inak naozaj vydarenej a rozmanitej cyklotrase je tento nestastny blatovy usek a "neda sa" riesit. Snad casom vznikne ta obchadzka, co spominal scarinko.
25.01.2021 - 21:32:05
00
Velmi sa netes, potvrdili ze tam nebude asfalt, ale neviem na com jazdis
25.01.2021 - 21:33:16
00
Jano1987 napísal:
milsu stačí si pozrieť staršie informácie v rôznych článkoch. Už sa to riešilo viackrát, letisko nepovolilo cyklotrasu na svojej komunikácii. Napriek tomu zriaďovateľ cyklotrasy ju tak nakreslil.

Takže odpoveď na moju otázku je nie.
25.01.2021 - 22:25:26
00
Cital o tom clanok na internete, tak to musi byt tak :lol: .. inak zaujimava informacia, ze dopravna znacka zakaz vjazdu je nadradena turistickej... chudaci turisti :D
25.01.2021 - 22:27:58
02
Btw od toho mostika pri letisku k tej zakazovej znacke je cyklochodnik oznaceny C8 😁
25.01.2021 - 22:30:50
10
milsu napísal:
Takže odpoveď na moju otázku je nie.


Laco FIndl napisal toto:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1647387.html#p1647387

Takze minimalne o odmietavom stanovisku BTS na BSK vedia, aj sa s tym pokusali nieco robit.

A teraz fabulujem, ale skoro si az myslim, ze potichu by to nevadilo ani jednej strane, ked sa do toho bude kazdy egocentricky ziletkar navazat verejne, niekomu to vadit zacne. Opakujem, cisto moja fabulacia
26.01.2021 - 00:17:10
02
Tak si dovolím aj ja trochu fabulovat... Myslím si že medzi oboma stranami (letisko a BSK) je nastavené určité status quo, ktoré obe strany rešpektujú... Zakazové značky sú tam prioritne kvôli autam skracujucim si cestu... Videl som tam už pár krát prechádzať nejaké autá a určite nepatrili letisku (stará chrochtávka na RV špz)... Osobne by som do toho nerýpal a už vôbec nie také dementne napady ako navozit tam na cudzí pozemom štrk... Komu vadí blato nech zosadne a kusok prenesie... Chapem že KOM v prdeli ale treba sa prispôsobiť... Koniec fabulácie...
26.01.2021 - 01:02:35
06
milsu v odkaz pre starostu sa to riešilo. Alebo máte nejaké iné informácie? Prosím, dodajte ich.
26.01.2021 - 05:52:56
00
Musiet prenasat cez blato, to musi vadit isto len ziletkarom, ktori nic ine nerobia, len KOM-y nahanaju. Slecny s tazkymi mestskymi bicyklami, deti na malych bicyklikoch, rodicia s privesnym vozikom za bicyklom, dochodcovia s tazkymi ebikemi vobec neexistuju.
26.01.2021 - 09:27:54
10
Myslím, že už je zbytočné to riešiť ďalej... Asi sa zhodneme na tom, že letisko by malo tú cestu opraviť už kvôli svojím autám. Ale ak im to nevadí, ich vec.
Ďalšia vec, je tam proste zákaz vjazdu, keďže je to účelová komunikácia a sú tam patričné značky. Ak je pravda to, že letisko to zo zákona nemôže povoliť ako cyklotrasu, je zbytočné na nich nadávať, proste nemajú inú možnosť. Cyklista, ktorý tam napriek tomu vojde musí očakávať možné problémy.
Preto treba osloviť BSK, alebo kto má na starosti, či zastrešuje priľahlé cyklotrasy a hľadať náhradné riešenie, keďže evidentne to predtým niekto nedomyslel.
26.01.2021 - 10:18:46
01
lapaloma napísal:
Chlapci, cak vy viete ktori dvaja, dokazete vy aspon niekedy uznat ze vas nazor je nespravny?


Na blbu otazku blba odpoved.
Ano, ked sa mylim.
26.01.2021 - 10:50:07
00
https://sk.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1zor .. akurat to tam tiez nemaju dobre. Pravdivost/nepravdivost nie je vhodny atribut zanoru.
26.01.2021 - 10:52:32
01
keyboard_arrow_up