Par krat to tu odznelo nepriamo, skusim to napisat jasne.
Problem nie je cyklotrasa nezjazdna pre cestny bike, problem je cyklotrasa ktora ma 30km asfalt, 10km panel, 3km singlac cez neciu zahradu, 30m bazinu a pokracuje zasa 30km asfalt. Samozrejme s prilezitostnymi cyklokros vsuvkami v podobe schodiska, obrubnikov, tabul zosadni z bycikla.

Ak by cyklotrasa, ako napr. popri malom dunaji, bola jasne oznacena, ako nespevnena, nikto sa tam s cestnym bikom nepusti. Problem je, ked sa musis po n km otocit lebo dalej sa uz ani tlacit neda.

Ja sa povazujem za MTBikera nie za roadiho, ale napriek tomu nebudem drat 2.35" soft plaste na asfalte. Tiez nepovazujem za spravne, aby sme vsetci jazdili nejaky univerzal trekovy na 40mm plastoch. Je to ako by dialnica bola na useku 20km prerusena polnou cestou s cedulou mal si si kupit SUV a nemal by si problem.
26.01.2021 - 11:06:07
04
tak po tomto vysvetlení žasnem ... podľa tejto logiky keď pri boroch vyjdem na diaľnicu smer BB, tak po internetoch budem vyplakávať ako je možné, že tam nebola diaľnica všade ... povieš, že porovnávam neporovnateľné ale naozaj nemôžeš čakať, že nejaká trasa bude mať po celej kilometráži rovnakú kvalitu. Alebo inak. Očakávať to môžeš. Nikdy sa to ale nestane. Vždy a všade nájdeš porciu km kde sa stav a kvalita zmení, vždy
26.01.2021 - 11:15:48
01
akoze ja som velmi tolerantny clovek na bicykli ale poslednu dobu co sa deje na petrzalskej hradzi.. Nove korzo je z nej, uz len obchody postavit dookola. CO by ma tak nesralo, ved spomalim , ja sa neponahlam ale psy volne pustene pobehujuce, skupinky ludi cez celu hrazdu... Akoze arogancia ludi neuveritelna...
26.01.2021 - 11:45:20
33
tak nie len ja som divny :)
26.01.2021 - 11:47:45
01
Ak mozte, tak jazdite na druhej strane Dunaja, tam je minimum ludi, obcas auto
26.01.2021 - 11:49:14
02
lapalomaPozri, vsetko na svete sa da urobit dobre, zle alebo nikde medzi. O tom skoda diskutovat. Pointa je, ze aj cyklotrasy (minimlane tie C8) su sucast verejnej cestnej infrastruktury. Ta ma nejake delenie a nejaku strukturu. Ak prerusim hlavny tah tazko prejazdnym usekom, tak som zlikvidoval celu prejazdnost useku. Podane extremne, dialnica ktora ma na useku co i len jedneho km oracinu je len o chlp lepsia ako keby to bola oracina cele. Tak ci tak to za dazda neprejdes a tak ci tak budes musiet potom na umyvarku. Najhorsie je ked to ani oznacene nie je. Aj cyklotrasy by mali byt logicky delene na hlavne tahy eu vyznamu a tam by nemali byt useky triedy oracina za dedinou v Osadnom. Samozrejme ak odbocim do poslednej dediny pred hranicami kde je 50 obyvatelov a dalej cesta konci v horach, je oracina uplne na mieste.
26.01.2021 - 11:55:38
03
delarosa napísal:
akoze ja som velmi tolerantny clovek na bicykli ale poslednu dobu co sa deje na petrzalskej hradzi.. Nove korzo je z nej, uz len obchody postavit dookola. CO by ma tak nesralo, ved spomalim , ja sa neponahlam ale psy volne pustene pobehujuce, skupinky ludi cez celu hrazdu... Akoze arogancia ludi neuveritelna...



Ani nechcem vediet. Minule som bol na useku Danubiana-Gabcikovo, nebol by problem ani pre komohonicov, ale na to ze bol pracovny den 14:00 som stretol cez 30 bikov do 10 chodcov 0 psov. Pointa je, ze vela skladaciek, roznych city bikov. Proste ludia doviezli autami k danubiane a isli bikovat odtial zrejme pre premavku v BA. BTW: ta cesta ide cez 3 okresy :)
26.01.2021 - 12:08:23
00
akoze hej, mat cas tak utekam dalej autom ale ked zaklapnem NB ledva o pol stvrtej tak tu hodinu co je vidno musim hned vyuzit.. Nieje cas ist niekde autom ale cez vikend asi vyuzijem tu radu.. A presne, od petrzalky po cunovo korzo. Jazdim po hradzi asi 9 rokov a este pred 2-3 rokmi som v takomto obdobi stretol par ludi. Teraz kopec. Ako nevadi mi to, ved nech ludia chodia von ale nech sa spravaju slusne a nie arogantne.. Lebo raz mi prasknu nervy a bude mat niekto otlacene SHIMANO na cele..
26.01.2021 - 12:18:06
01
Iron jazdi stale v noci takze on to velmi neriesi ci je tma alebo svetlo :)

Kenai napísal:
BTW: ta cesta ide cez 3 okresy :)

Cesta mozno ano ale hradza je nasa az do Gabcikova :D
26.01.2021 - 12:44:28
00
Treba si uvedomiť, že veľa ľudí celé dni nemá čo robiť, tak chodia von... Ako tiež pindám hlavne po obede, keď sa vraciam z roboty že koľko ľudí sa zrazu vyrojilo na hrádzi... Ale taký je žiaľ život. Na druhú stranu, poslať tam mestskú políciu z času na čas by nezaškodilo.
26.01.2021 - 13:05:58
00
Jano1987 napísal:
Treba si uvedomiť, že veľa ľudí celé dni nemá čo robiť, tak chodia von... Ako tiež pindám hlavne po obede, keď sa vraciam z roboty že koľko ľudí sa zrazu vyrojilo na hrádzi... Ale taký je žiaľ život. Na druhú stranu, poslať tam mestskú políciu z času na čas by nezaškodilo.


Aby to nebolo zle pochopene, mne nevadi ze su na hradzi. Ved maju na to pravo ale keby sa aspon nespravali ako ovce a nesli rozlezeni cez celu sirku.
26.01.2021 - 14:15:57
05
Keby sa ludia spravali ohladuplne nemuseli by byt ziadne predpisy. Kde nie je zalobca, nie je sudca.
26.01.2021 - 14:44:47
00
delarosa ja nemám tiež s nimi problém, len vo veľkom sa rozmáha tzv. ovca správanie sa. 3-4 chodci vedľa seba na hrádzi, mamičky cez stred hrádze kočíkujúce, pes navoľno (v horšom prípade na vôdzke a krížom cez hrádzu) a podobne. Ako mám pomerne kvalitné svetlo, ale večer keď idem z roboty každú chvíľu čakám, kto vybehne z tmy. Cyklisti tiež nezaostávajú, 2-3 vedľa seba a podobne. Čoraz častejšie sa stretávam aj s agresivitou, keď si dovolím zazvoniť na zvonček, že ich musím obiehať po tráve, že nech sa nejak skonsolidujú. Nadávky a podobne už je pomerne bežné. Najagresívnejšie zvyknú byť mamičky s kočíkom, hlavne keď ich je 3+ a blokojú všetko.
26.01.2021 - 15:12:53
13
Jano1987 Si mi pripomenul postavu z jedneho filmu ktora chodila s kocikom aby na nu ludia brali ohlad a vozila tam dve tehly. Bezne hop sotila do cesty ked chcela prejst aby jej auta zastavili.... To sa stane vzdy, ked je nejaka skupina oznacena za specialu a ma mat takzvanu pozitivnu diskriminaciu.
27.01.2021 - 11:50:03
01
To mi pripomenulo IT Crowd :))
thumb_up0thumb_down
27.01.2021 - 11:53:53
01
keyboard_arrow_up