Kenai nemám problém, že mamička chce kočíkovať, ani nič podobné, budem brať ohľad, ale aj ona by mala brať ohľad. Už sa mi párkrát stalo, že som upozornil chodca, že ide na červenú (2x som sťahoval takto dozadu človeka, lebo čumel do mobilu a nepozeral, inak by ho zrámovalo auto) veľakrát bola odpoveď, som chodec, mám prednosť na prechode. Ja že ale chodci majú červenú, dané osoby nezáujem, sú na prechode, majú prednosť a šofér má predvídať. S podobným sa stretávam aj pri cyklistoch... Minule ma asi 5 ľudí na stránke Cyklokoalície presviedčalo, že červená, STOPka, Daj prednosť v jazde atď neplatia pre cyklistov. Podľa množstva likov, čo mali, tak s nimi súhlasilo tak cez 300 ľudí. Keďže niekde v USA platí zákon, že cyklista nemusí stáť na STOPke, tak to isté platí aj u nás napríklad. Alebo fotka nákladného bicykla s vozíkom, čo je zhruba veľký ako dodávka a vedľa parkuje na chodníku dodávka, tak nákladný bicykel je ok, dodávka fuj, sviňa jedna. Keď som poznamenal, že ako chodcovi mi je jedno, či mi tam parkuje dodávka, alebo taký bike, keďže oboje mi vytvárajú prekážku na chodníku, skoro som bol zožraný. Alebo situácia niekde v nejakom meste, kde spravili nové cyklotrasy. Keď som sa na to pozrel, tak zrušili chodníky a spravili z nich cyklotrasy (bol tam znak cyklotrasy a nie zmiešaný pohyb). Teda vyjdete z domu rovno na cyklotrasu. Všetci to chválili, ja že a čo chodci? Chodci môžu chodiť po cyklotrase predsa, ale nesmú obmedzovať cyklistov. Ja že ok, ale podľa tejto logiky vlastne cyklisti môžu jazdiť po ceste (je tam zóna 30). Toľko nadávok a nenávistných komentov som už dlho nedostal. Som to radšej zmazal. Ľuďom čím viac začína prepínať...
27.01.2021 - 12:41:23
05
mám déja vu...???
27.01.2021 - 12:55:35
00
Jano1987 napísal:
Kenai nemám problém, že mamička chce kočíkovať, ani nič podobné, budem brať ohľad, ale aj ona by mala brať ohľad. Už sa mi párkrát stalo, že som upozornil chodca, že ide na červenú (2x som sťahoval takto dozadu človeka, lebo čumel do mobilu a nepozeral, inak by ho zrámovalo auto) veľakrát bola odpoveď, som chodec, mám prednosť na prechode. Ja že ale chodci majú červenú, dané osoby nezáujem, sú na prechode, majú prednosť a šofér má predvídať. S podobným sa stretávam aj pri cyklistoch... Minule ma asi 5 ľudí na stránke Cyklokoalície presviedčalo, že červená, STOPka, Daj prednosť v jazde atď neplatia pre cyklistov. Podľa množstva likov, čo mali, tak s nimi súhlasilo tak cez 300 ľudí. Keďže niekde v USA platí zákon, že cyklista nemusí stáť na STOPke, tak to isté platí aj u nás napríklad. Alebo fotka nákladného bicykla s vozíkom, čo je zhruba veľký ako dodávka a vedľa parkuje na chodníku dodávka, tak nákladný bicykel je ok, dodávka fuj, sviňa jedna. Keď som poznamenal, že ako chodcovi mi je jedno, či mi tam parkuje dodávka, alebo taký bike, keďže oboje mi vytvárajú prekážku na chodníku, skoro som bol zožraný. Alebo situácia niekde v nejakom meste, kde spravili nové cyklotrasy. Keď som sa na to pozrel, tak zrušili chodníky a spravili z nich cyklotrasy (bol tam znak cyklotrasy a nie zmiešaný pohyb). Teda vyjdete z domu rovno na cyklotrasu. Všetci to chválili, ja že a čo chodci? Chodci môžu chodiť po cyklotrase predsa, ale nesmú obmedzovať cyklistov. Ja že ok, ale podľa tejto logiky vlastne cyklisti môžu jazdiť po ceste (je tam zóna 30). Toľko nadávok a nenávistných komentov som už dlho nedostal. Som to radšej zmazal. Ľuďom čím viac začína prepínať...


Presne ako pises mam rovnaku skusenost len ja som pisal po roznych FB cyko skupinach. Z vacsiny ma zabanovali a prispevky pomazali. Uplait je jednoduchsie ako vyvratit odkazuje Kopernik. A opat sa to da uzavriet, ako pozitivna diskriminacia cyklistov a jej nasledky. Keby nejaky vodic motoroveho vozidla povedal, ze moze ist na cervenu ak odbocuje v pravo tak by ho vyhlasili vsetci za navacsieho cestneho pirata, napriek tomu ze USA v niektorych statoch mozes.
27.01.2021 - 13:30:04
00
to je normalne, pre cyklistov su zli chodci a autickari, pre autickarov cyklisti a chodci, pre chodcov cyklisti a autickari :) kazdy len na seba mysli. vela ludom vadia uz aj ostatni vramci skupiny. autickarom ostatne auta, cyklistom ostatni cyklisti atd... najradsej by boli keby vsetci ostatni zmizli z dohladu ked vytrcia von paty
27.01.2021 - 15:20:58
03
Presne tak. Ja to tvrdim uz dlho, ze bez ludi by sa ludstvo malo ovela lepsie :D
27.01.2021 - 15:40:07
21
Na zaklade vyzvy od m.c. Vajnory stavebnik D4R7 vcera cistil usek JuRavy medzi Racou a Sv. Jurom ( medzi vyjazdom zo staveniska a zjazdom z Rybnicnej na II/502) . Mali by to robit pravidelne, tak som zvedavy, ako dlho im to vydrzi.

www.odkazprestarostu.sk
27.01.2021 - 16:36:30
05
capulo napísal:
to je normalne, pre cyklistov su zli chodci a autickari, pre autickarov cyklisti a chodci, pre chodcov cyklisti a autickari :) kazdy len na seba mysli. vela ludom vadia uz aj ostatni vramci skupiny. autickarom ostatne auta, cyklistom ostatni cyklisti atd... najradsej by boli keby vsetci ostatni zmizli z dohladu ked vytrcia von paty


To je uplne prirodzene a netreba sa tomu cudovat. Aj mysy uplne mierumilovne spolocenske stvorenia. Ked sa ich chyti do pasce ktora ich neusmrti viac, tak pre to, ze su na malej ploche a vystavene stresu zacnu byt agresivne a napadat jedna druhu. Skonci to, az ked zostane ziva len jedna. Ludi v mestach caka to iste. My nie sme hmyz ako mravce alebo vcely, mame osobnost, nedokazeme zit pre koloniu.
27.01.2021 - 17:03:49
00
tak niektori su v pohode, niektori nie... najlepsi test na osobnost je: treba dotycnu osobu ozrat, potom sa ukaze ci je agresivny, alebo je s nim sranda aj ked je ozraty :). za normalnych okolnosti sa dokazu ovladat a pretvarovat, ale ked je niekto ozraty tak je to bez pozlatka :D. ja som mal uz davno take heslo ze: neverim nikomu, kym sa s nim neozerem... a zatial mi to funguje :)
27.01.2021 - 20:10:11
03
Jazdievam vela po hradzi Rovinka-Luzna-Kalinkovo-Hamuliakovo. Doslova vidiet ako tento lockdown (skoly doma, homeofficy) vyhnal ludi (v case obeda) na hradzu. Plna ludi.... To nebyvalo. Teraz nemaju co robit, prechadzaju sa, vencia psov a deti. Pre rychlych cysklistov je to uz teda nepohodlna trasa.
Este ze teraz prituhlo, tak sa ludia nacas stratili :-)
27.01.2021 - 23:04:28
00
lto napísal:



1) bude piatok a cez vikend uzavreta aj cyklotrasa Jurava, aj ked sa nachadza na opacnom brehu ako je ta krizovatka?

2) funguje pls ten semafor pri Ivanke? alebo je znovu pokazeny?
Vdaka
28.01.2021 - 15:01:46
00
Ad stvor a viac stup na hradzi, 2-3-4 mociky . . . . treba prist potichucky co najblizsie a namiesto zvonceka pouzit klakson na stlaceny vzduch . . . . :-)
28.01.2021 - 15:11:47
00
mociky=kociky
28.01.2021 - 15:12:18
01
iron.hide napísal:
1) bude piatok a cez vikend uzavreta aj cyklotrasa Jurava, aj ked sa nachadza na opacnom brehu ako je ta krizovatka?

2) funguje pls ten semafor pri Ivanke? alebo je znovu pokazeny?
Vdaka


Cyklotrasy sa toto obmedzenie netyka, cyklotrasa bude plne prejazdna.
Semafor by mal fungovat, nemam info, ze nefunguje. Ak ma niekto info ine, nech sem prosim napise.
28.01.2021 - 15:26:35
01
a neni to jedno ked je to mimo okres? :D
28.01.2021 - 15:31:46
00
dnes pri Dunaji mimo okres

Prílohy:

P1291371.JPG
P1291371.JPG 307.45 KiB thumb_up4thumb_down

29.01.2021 - 22:37:27
00
keyboard_arrow_up