otvaram pukance
29.01.2021 - 15:10:54
08
rasto_t to je dobre rozlozenie, len v MK ide stopa casto stredom chodnika a tym padom maju nebezkari dost uzky priestor a staci nejaka prekazka a uz musi chodec aj cyklista prejst krizom cez stopu aj keby nechcel a ak je ta stopa aj zamrznuta tak je to na bicykli celkom nebezpecny manever
29.01.2021 - 15:18:50
01
lto napísal:
korculiarom vadia aj bezkari :)

...a tiež bežkárom korčuliari, turisti (chodci) cyklistom, cyklistom turisti (chodci), lyžiarom skialpinisti, skialpinistom lyžiari, zvieratám ľudia, ľuďom zvieratá, poľovníkom ochranári, ochranárom polovníci....atď... :tmi:
29.01.2021 - 15:26:17
03
a niekedy aj zvieratam vadia zvierata :!: :lol:
29.01.2021 - 15:35:46
00
Podla mna tu ide skor o take to umyselne poskodenie stopy priamo v smere jazdy. Si nemyslim, ze ak nahodou bezkarsku stopu prekrizim aby som presiel na druhu stranu, ze ju poskodim. Ale videl som viacerych cyklistov, ktori jazdili v jednej alebo druhej stope, akoby to bolo urcene pre nich.

Bezkari maju malo snehu, tesia sa nan cely rok a kazda znicena stopa im ten zazitok uberie. Hlavne tu v MK, kde tras minimum. Proste len trochu tolerancie, vsimat si kade jazdim.
29.01.2021 - 15:59:09
05
elpha napísal:
rasto_t to je dobre rozlozenie, len v MK ide stopa casto stredom chodnika a tym padom maju nebezkari dost uzky priestor a staci nejaka prekazka a uz musi chodec aj cyklista prejst krizom cez stopu aj keby nechcel a ak je ta stopa aj zamrznuta tak je to na bicykli celkom nebezpecny manever


Myslim, ze v tomto pripade je to primarne o okruhoch ktore su udrzovane strojovo. A nie len stopu na klasiku ale aj na skate. Aj v tomto spominonanom useku kde sa vsetci prekryvaju je lesna cesta, dost miesta aj podla ilustracneho obrazku co dal @rasto_t. Na uzsom chodniku ako pises sa to velmi neda, nie je co com. Je to o tolerancii, co sa spomina v poslednych casoch velmi casto a dalej bude.

Inak aj bezkari vadia bezkarom ked uz sa bavime o tom :). Konkretne ti, ktory idu jazdit vecer, po tom co robili udrzbu trate (casto napr v Piatok vecer, ked robia udrzbu na vikend). Ide o to aby po udrzbe stopa cez noc premrzla (klasika aj skate) a potom dlhsie vydrzi. Ked zamrzne taka s ryhami, rzobita, horsie sa potom bezkuje aj torchu nebezpecnejsie ked trafis zamrznutu ryhu.
29.01.2021 - 16:01:04
02
Obcas mam pocit, ze bezkari su fajnovejsi ako ziletkari :lol:
29.01.2021 - 16:21:47
03
ale aspon su otravni len par dni v roku ;-]
29.01.2021 - 16:40:57
02
user_id: su, cestaci nemaju doma 20 druhov oleja na retaz podla toho, ci vonku svieti slnko, alebo mesiac :lol:
29.01.2021 - 16:45:35
04
Cykloturista napísal:
Ale videl som viacerych cyklistov, ktori jazdili v jednej alebo druhej stope, akoby to bolo urcene pre nich.

Bezkari maju malo snehu, tesia sa nan cely rok a kazda znicena stopa im ten zazitok uberie. Hlavne tu v MK, kde tras minimum. Proste len trochu tolerancie, vsimat si kade jazdim.


ak vbehnes do bezkarskej stopy tak ti ani fatbike nepomoze, rychlo skoncis na zemi hlavne ak ides trochu rychlejsie, nikto normalny tak jazdit nechce, umyselne tam jazdia len uplni debili
ale zase tolerancia je vzajomna vec, mozno by aj bezkari mohli v miestach kde sa da kreslit stopu tolerantnejsie k chodcom a cyklistom, nielen ziadat toleranciu od ostatnych, nikoho tieto zbytocne spory nebavia
29.01.2021 - 16:50:05
02
SCHROJF Je to sice trosku zachazka ale vies to obist. Neviem presne ako si siel, ale mozes bud z TKK odbocit doprava a prijst na Babu od Limbachu, alebo za Konskymi hlavami dolava a prijst z druhej strany.
Ja si myslim, ze medzi cyklistami a bezkarmi je velky prienik a casto su to ti isti ludia. Je to o vzajomnej tolerancii. Dostatok snehu na udrzanie akej takej trati aj na skate je na Babe mozno 2-3 tyzdne do roka. Tak bud som vtedy ohladuplny a nejdem sa bicyklovat na tie necele 2km upravenych trati, ktore idu po cervenej. Alebo to obidem inou trasou, ked uz musim ist za kazdu cenu cez vrchol Pezinskej baby.

Prílohy:

Screenshot 2021-01-29 at 16.52.26.png
Screenshot 2021-01-29 at 16.52.26.png 3.94 MiB thumb_up0thumb_down

29.01.2021 - 16:53:16
00
lubo_j napísal:
SCHROJF Je to sice trosku zachazka ale vies to obist. Neviem presne ako si siel, ale mozes bud z TKK odbocit doprava a prijst na Babu od Limbachu, alebo za Konskymi hlavami dolava a prijst z druhej strany.
Ja si myslim, ze medzi cyklistami a bezkarmi je velky prienik a casto su to ti isti ludia. Je to o vzajomnej tolerancii. Dostatok snehu na udrzanie akej takej trati aj na skate je na Babe mozno 2-3 tyzdne do roka. Tak bud som vtedy ohladuplny a nejdem sa bicyklovat na tie necele 2km upravenych trati, ktore idu po cervenej. Alebo to obidem inou trasou, ked uz musim ist za kazdu cenu cez vrchol Pezinskej baby.


...no nejak som sa v Tvojom príspevku stratil...od Limbachu na Babu prídeš iba cez 3KK a cez Konské hlavy po červenej TZ...a cyklo ceste, pod Konskými hlavami už po tejto ceste s Tebou pretekajú bežkári, či už klasickým, alebo korčuliarskym štýlom...🤣...a ak mám odbočiť po Konských hlavách doľava, tak ak si tam vyberiem hocijakú cestu, tak skončím dolu v Podbabskom na chatách...a to asi už opäť šlapať hore na Babu asi nebudem, to by musel byť minimálne v chate Korenný vrch striptíz a drinky zdarma🍸🍸🍸...
29.01.2021 - 17:38:10
01
Mne to občas príde, že sme mnohí z iných svetov, ako by sme neboli vychovaný k slušnosti v rovnako duchu. Keď sme boli sopláci tak do nás dospeláci hustili - v jednom kuse a v dobrom - ako peší máme chodiť za sebou, ak idem po ceste tak po ľavej krajnici alebo ak to inak nejde tak po kraji vozovky, že bežkárska lajna sa nešlape ani inak nepoškodzuje (vynárajú sa mi spomienky, ako ma starký ťahal za ucho keď som prvý krát a vlastne aj posledný v živote stúpil tu v MK na bežkársku dráhu), že v lese sa človek má správať ako na návšteve a nerobiť neporiadok a hluk. Nemali ste to tak rovnako?

Nie som naivný aby som si myslel, že každý to bude robiť takto. Nemáte však taký pocit, že dnes sa presne naopak správa v lese ( a nie len tam ) práve väčšina?

Stačí iba ak sa pár dní v roku vynasnažíme byť trošku viac tolerantní. A myslím si, že práve my bajkeri sme fajn ľudia. Veď rasto_t iba požiadal o toleranciu. Ach.

Sorry za dlhší text, ale nedalo mi to. Rád si sem zájdem aby som si prečítal dobrý článok alebo niečo príjemné v rámci komunity a tu sa to mení na "virtuálne bojisko" ako na FB. Je nám toto treba kamaráti?
29.01.2021 - 18:00:06
116
symbioza mozna, dokonca aj pri 2prudovke za cermakom :)
29.01.2021 - 20:19:50
03
Ohek a si nevidel, ze stred je pre korculiara? :)
29.01.2021 - 20:58:11
00
keyboard_arrow_up