jakubek85michal ved to je uplne v poriadku, ze nekupis dietatu bajk za 1000e, ked vies, ze ho nevyuzije. Tak ako je v poriadku, ked ho kupuju ini, ktori ho vyuziju:) A ze ho dieta osucha a znici? Vsak je to sportove nacinie na to urcene.

double toto ma kazdy nastavene inak. So synom na bajku spolu travime desiatky/stovky hodin, od maja 2020 do konca roka so mnou najazdil v lese 1300km. A ked na tom bajku travi kvantum casu, tak nech ho travi na kvalitnom a spolahlivom. Nehovoriac o tom, ze ked dieta podporujes, das mu spravne naradie a dovolis mu robit aj narocne veci, tak len cumis, co to dieta potom dokaze.

Ako bonus, ked ten bajk o 2 roky predam, vo vysledku ma to stoji podobne penazi, ako lacny, ktory je predat problem, tak preco by som jemu aj sebe tu radost nedoprial?

valecek dobre hovoris

iceman aaaale, da sa aj bez prehadzovaca, do kopca trosku potlacis/potiahes. Tu sme boli na 16" 20km po singlacoch v karpatoch;)

thumb_up3thumb_down
29.01.2021 - 14:03:02
03
Ho ho hooo ... ci ci ciiiii

Je rozdiel ked dieta defoltne si nevazi veci a hazde bajk ako mu pride.... a ked mu spadne alebo on spadne a nieco sa poskodi.



bobris napísal:
Aha no mate vsetci dokonale deti ktorym nic nespadne, alebo nespadne . Samozrejme ze som to myslel ze su to iba deti a na biku 16tke sa ucia lepsie jazdit samostatne. Ale kludne kupujte az za 1000ku bike
29.01.2021 - 14:20:30
00
k vazeniu si veci - maly videl u mna, ako dva krat do tyzdna cistim bike, periem retaz, mazem...a robil to uz s odrazadlom tiez, ze ho cele cistil, staral sa o neho, ma ho v izbe ako najvacsi poklad.
uz sa tesi na bike s pedalmi, a jeho najvacsim snom je mat o par rokov viac, aby mohol dostat prvy cestny bike.
kazdy ma tie svoje deti inak naucene a kazde dieta sa sprava inak...

a ano, jazdili sme bez prilby, na obyc bikoch, ale to neznamena, ze teraz nedam dietatu prilbu na hlavu...jazdili sme v autach bez sedaciek detskych, airbagov, klimy a teraz to vsetko chceme. a tiez niekedy som rano vybehol von a vecer som pocul, ako mi kricali z okna, aby som sa vratil. dnes sa to uz neda takto...preto jazdime s tymi detmi otcovia
29.01.2021 - 14:33:02
05
@tecka @pesto treba si uvedomit že vy ste ešte výnimky nielen z celoslovenskeho priemeru ale aj z tohto fora. Ak si pozriete vašich znamich z roboty alebo kamarátov tak verím tomu,že netravia ani 10% času nad bicyklovaním respt nad bikami ako takými ako vy. Pre gro rodín a ludi bude bicyklový alebo tursticky highlight roka tá rozhľadňa na štrbskom plese alebo 20km niekde popri rieke čo je smutné.
29.01.2021 - 14:44:14
02
double my si to uvedomujeme, iba korigujeme vasu zovseobecnujuce vyhlasenia;)

Ked uz niekto bajkovanie riesi do tej miery, ze sa informuje na mtb fore, tak davam do placu aj moj nazor a skusenosti aj ked teda nezodpovedaju "priemernemu" bajkovaniu. Nikomu ich nevnucujem, len sa snazim ukazat, co vsetko sa da ked sa chce. Ked sa nechce, tak je to uplne ok a kazdy si poriesi primerane svojmu nadseniu a moznostiam.
29.01.2021 - 15:33:19
05
Pani, treba mať aspoň 3deti, každé po dvoch rokoch a využijete všetky veľkosti bicyklov?. My sme mali od 12" až po momentálne 2x24" všetky veľkosti. Boli to Kubiky a saraceny.Kupovane vždy nové a pri predaji som ich vždy predal za min. 70% pôvodnej ceny. Tak vozenie ma moc nestalo a stále mali ľahké a dobre biky a hlavne ich to baví. A co som predajom získal plus doplatok a bol ďalší bike.Najviac bola prvá investícia, a potom už len kúpim, predám, odložím. 24" už sú z tu z bazáru a tiež to neboli uple drahé biky a viem ze ich z veľkou stratou nepredám. A hádzanie a nevazenie si veci, to si musí ustrážiť každý rodič sám?.
29.01.2021 - 16:26:08
04
prosim Vas panstvo, spomenul som nevazenie veci ked to tu tak rozoberate? maly mal 3 a pol roka ked som kupil 16tku bike a snad mu nebudem kupovat early rider za xy eur ked sa este len uci na biku. A nemusim to ukazovat ani na socialne siete ako sa naucil, aj tak ho to bavi okrem inych sportov. Bazar je plny early riderov a woomov tolko ludi ich ma:-).
29.01.2021 - 16:57:33
00
Tak premenujme skupinu na bežné bajky pre deti :) ak sa ti videá deti na bajku nepáčia, tak ich nepozeraj :) moj syn ich pozerá pred spaním miesto Máši a Medveďa:)
Táto časť fóra bola jedna z posledných bez nevraživosti.....
29.01.2021 - 17:10:31
03
Bobris, každý nech si kupuje deťom bike aký chce a na ktorý má. Rodičia tu hľadajú nejaké rady pri kúpe a každý si môže vyjadriť svoj názor. Tvoj je taký, že drahší bike nemá význam, ja si myslím opak.
Inak tie Early na bazare moc niesú. Pretože sú rýchlo preč. Tiež som ho zháňal najskôr ako jazdenku ale nebola :( tak som kupoval nový a v pohode s malou stratou predal.
29.01.2021 - 18:01:53
04
Nie. Vytvorte si nove vlakno o beznych a tazkych bajkoch na vozenie po ulici.

Ked nechces zaplatit riadny bajk (na ktorom stratis menej penazi ako na CTM), tak to treba vziat dieta do decathlonu nech si vyberie.

Sme na vlakne o vysnivanych detskych bajkoch. Na mtb fore riesime nieco co je o kusok lepsie ako standard.

Bajk na vozenie po ulici nie je potrebne riesit na fore s bajkermi. Staci vziat 100€ a www.bazos.sk a vybrat podla farby. Ci sa mylim?

Co sa tyka casu straveneho s bajkami... postavil som bajky a teraz uz iba jazdime :)
Ludia casto nevedia o moznostiach a nie kazdy vie vsetko. :)
29.01.2021 - 18:11:01
09
bobris, je to o vztahu a tiez tom, co do toho chces dat.
niekto jazdi na octavke, niekto na zbytocne rychlom bmw , niekto ma 30rocny golf....
ale ked sa bavime o vysnivanych bikoch pre deti, nebudem riesit biky za 80e z dracika
ja jazdim cca 12-14tis km rocne na biku a ked si zratam, ze dam len za plaste (min 3 sady na sezonu ak neratam defekty = 270e) a retaze (90e) plus potrebny servis viac penazi, ako akykolvek detsky bike, tak mi to az tak luto nie je. samozrejme, keby som nemal na chleba, tak kupim to najlacnejsie co existuje....
a nepotrebujem nikomu ukazovat ziadne videa maleho a nic davat na soc siete, chcem len tomu chlapcovi spravit radost a podporovat ho v rovnakej vasni, aku zdiela on so mnou
a je to presne o tom, ze zena/mama ma bike lacnejsi ako maly, ale ona na to sada s odporom, on to miluje
29.01.2021 - 20:07:47
03
bobris tie ERka sa im kupuju prave preto, ze sa ucia jazdit a okrem seba nepotrebuju bojovat este aj s tazkym bajkom.

A ako pise Tecka, malo ludi si to zrata a uvedomuje, ze na tych kvalitnych bajkoch v dlhodobom horizonte tratis rovnako, alebo este menej, ako na tych lacnych. Ano, uviazes tam nejake peniaze, ale decko jazdi na super bajku a na konci dna ta to stalo rovnako, ako ten z Decathlonu. Ak nejaky ER na bazari najdes, tak do par hodin, max dni je prec. Mne ludia pisu pravidelne, ci nase mensie nemam na predaj.
29.01.2021 - 21:32:32
03
pesto stale si nezmenil nazor ?:D
29.01.2021 - 21:38:30
00
V-Pace su sú super. Jediná nevýhoda, dostupnosť. 2020, bez šance. 2021 máj-júl. Early som zohnal nový / v akcii cez BD za 1050€.

bmprsvz7777 napísal:
k tej top geometrii asi toľko

early rider 24 hardtail
vidla: 100mm (RST F1rst)
kazeta: SLX M7000, 11-42
hlavový uhol: 67°
uhol sedlovky: 73°
hmotnosť 10.7 kg
cena 1 759,00 €

vpace moritz 24 full suspension (fox float)
vidla/tlmič: 120/120mm
kazeta: SRAM 10-42/E13 9-46/SRAM 10-52
hlavový uhol: 66°
uhol sedlovky: 75°
hmotnosť 10.0 kg
cena 1 999,00 €
29.01.2021 - 22:57:15
00
Ja som na to išiel (možno?) trocha inak, kým som sa dopracoval k biku za 1000+

Počkal som si na moment kým synček mal k tomu vzťah. Už na odrážadle mu to išlo, lietal ako drak a bol schopný so ňom pojazdiť cez polia a lesy aj 10-15 km to mal 2 - 2 a pol roka. Prvý bajk mu kúpila jeho stará mama, lacák z TESCA 16". Aj ten vlastne dostal nie plánovane, prišlo jej to ako dobrý darček na narodeniny. Cyklistike babka absolútne nerozumie, musela to byť extra akcia, ale super, malý sa cítil ako dospelák :-))) Prvú 20 som mu kúpil ako 3 a pol ročnému fatbike od FELT - Cruncher, extrémne výhodne. Dlho stál v obchode, nejak sa nepredával. Napokon mi majiteľ obchodu povedal, keď videl ako na neho vysadol. Nechaj mi tu 200Eur a ber ho, nech mu robí radosť. Po nie príliš častom jazdení kvôli váhe a tažkým kolesám som ho predal - so ziskom. Bol mu veľký a tažký, ale strašne ho to bavilo, dávali sme spolu výšlapy aj z prevýšeniami cez 200 m, pritom môj synček je drobný podobne ako Pesto. Kúpil som ORBEU MX20 Team, do 300 Eur. Čiže ten predošlý ešte urobil zisk 100Eur a 1:1 dostal nový a relatívne OK bike. V ten deň ako som mu kúpil ORBEU, sme spadli a ja som si zlomil komplikovane nohu, bol som na celú sezónu mimo. Tak som malého dával na cyklokempy, ešte nemal 5. Napokon malého všade zobrali aj keď kempy boli 7+, vraj je šikovný a zapadne. Bol za leto na 3-ch. Vždy keď som pre neho prišiel zobrať ho z kempu - na bajku niečo urval, alebo zničil. Začal som mu ho teda tunovať, čo bolo treba. Prehadzovačku som vymenil za tú s krátkym ramienkom. Poznáte to ako tie lacnejšie 20 tky ťahajú tie ramienka po listoch. ORBEU som postupom času vyladil a zvýšil jej cenu, predal som ju na jeseň na 550.- Eur ešte v deň kedy som inzerát tu na MTBikeri uverejnil. Doložil som 500 a o týždeň mal Early Rider - Helion. Čiže ono to má svoj zmysel a postupnosť. Ako tu písali chalani, veci si vážim a učím to aj svoje deti, sú prítomné aj pri servise, údržbe. A vždy vedia, že starať znamená, mať možnosť predať doložiť a ísť tak k vysnívaným bajkom. Sám to tak robím s tými dospeláckymi. Vždy sa mi zatiaľ naskytla dobrá možnosť kúpy a ešte lepšia pri predaji. :-)

Tu je ešte na neupravenej ORBEI :https://www.dropbox.com/sh/5n6ot7zdr9ok8fj/AADyzcKWhPA9T_W2j8K1-9eAa?dl=0
Tu je upravená ORBEA: https://www.dropbox.com/sh/8x2o6yujtuc4t4n/AAAbhk8FA5u0H2jv1heR4VB2a?dl=0
Tu je aj video, dosť mu kempy čo sa týka techniky dali: https://www.instagram.com/p/CEmuCNKHi6t/

A teraz už jazdí na EA-Hellion 24, super posun a myslím, že správna cesta, ako ísť za naším spoločným snom :-)

Prílohy:

DSC01303-1.jpg
DSC01303-1.jpg 969.8 KiB thumb_up2thumb_down

DSC05873.jpg
DSC05873.jpg 660.56 KiB thumb_up2thumb_down

30.01.2021 - 00:23:20
07
keyboard_arrow_up