matovič si myslel, že Ag testami vydrbe s koronou rovnako ako vydrbal s ficom, ... tomu sa hovorí odborný politický prístup


Naposledy upravil ivan dňa 01.02.2021 - 12:54:52, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2021 - 12:53:10
03
U nas robia tisice cudzincov a pracuje cez 2 milony ludi, to co zatvorili to pandemiu nezmierni, ani spachtilcky. Male podniky krachuju. Videli ste na hranici s Ukrajinou ti kolony aut smerujucich k nam?

nickovw08 to pri jeho nazore prezije ako Kotleba so soplikom a 10 jeho susedov sa zadusi doma, lebo sa nedostane do nemocnice, kde aj tak kazdy piaty umrie a dalsi umru za mesiac na emboliu.
Ono to tak psychicky neboli, ked vam sused v panelaku umrie, ako ked sa modlite celu noc pri rakve svojho blizkeho, alebo sami lapate po dychu. Deti stratili rodicov co nemali ani 50 rokov a ziadne diagnozy, lebo nezatvorili hranice. Mozno sa to ani nedozviete, ze vam zomrel sused.

Pri Spanielskej chripke a dalsich sa hromadne umieralo a myslia si ze tomu nechat volny priebeh, nech to este agresivnejsie zmutuje? Co na tom prenho, ze doma potom zomriu dalsie desiatky tisic ludi naviac.
01.02.2021 - 12:54:35
00
tak sand tu niekto neveri ze tie SMS aj realne budu
nitra sa pozitivitou horsi no ma mat vynimku z dalsieho testovania - vazne?

a mame tvrdy lockdown nie? pospomina si niekto este co vsetko sa nemoze? lebo nemoze sa toho dost - aj tak sa to stale niekde koti. chlapi chodia chlastat po pivniciach, garazach, bytoch. navsteny (nie rodinnych pribuznych) jedna radost (taky pohyb cudzich ludi v bytovke som nikdy nemal). mozu sprisnovat co chcu - no stacilo kontrolovat to co je teraz. ten kto to dodrziava len trpi na ukor ostatnych - a dlho este bude.
01.02.2021 - 13:05:56
06
lockdown - pred chvílou som pozrel z okna a prechádzajú sa tam oblapení ludia ktorí v podstate nič neporušili - kedže neni zákaz prechádzania
01.02.2021 - 13:06:25
00
lto napísal:
Domino: stat nie je pestunka a ja nie som nesvojpravne dieta. O svojom zivote a zdravi rozhodujem ja a nie ty, ani dalsi podobni a uz vobec nie stat. Ak vam nevadi porusovanie zakonov, ok .. vasa vec. Ale nestazujte sa potom, ze ich porusuje niekto iny, ak to nedokaze dodrziavat ani stat ;)

lto napísal:
Ja som sem dal len odkaz, ze a) podla dat z Izraela vakcina ucinkuje b) nasi nie su schopni vyuzit vakciny ako treba /lebo sa nic neda/. Nic viac v tom nehladajte. Furt hladate nieco co sa vam hodi, len aby ste sa mohli najedovat a druheho obvinit, zosmiesnit, alebo aspon do neho kopnut.

Dal si info. Ja som upozornil na možné negatíva, ktoré viedli k tomu ich zisteniu (tie samozrejme neovplyvnili výsledok zistenia). Jednoducho som posunul tému. V tejto téme sa profiluješ ako človek reagujúci na nezákonné akcie. Tak som napísal, že by sa ti to nepáčilo, keby sa u nás rovnakým spôsobom postupovalo.
Nijako som na teba nezaútočil, nijako som ťa nenazval. Ak niekto zareagoval nemiestne, tak si to bol ty, lebo si zrejme našiel niečo v mojom príspevku, čo tam nebolo.
Mohol by som reagovať rovankým spôsobom, ale nechajme tak. Keď budem môcť jazdiť, dáme výjazd pre starších a pokecáme ako sa veci majú.
01.02.2021 - 13:08:26
01
s sms-kami to neni zlý nápad, mobilita by sa znížila o 50 % a odpoved na žiadost by prišla takmer okamžite - pri automatickom nastavení každej párnej žiadosti na ,,áno,, a nepárnej na ,,nie,, :D samozrejme by si mal len jeden pokus za týžden
01.02.2021 - 13:19:25
00
Domino: ano, cez internet sa tazko diskutuje o podobnych temach. Ale v Izraeli nezijeme, nastastie. Je to vojensky stat, taky si neprosim :P .. ale ocenujem Tvoj pristup :)

edit: inak ani nie otazka zakonnosti /len teda ked stat nieco chce po mne, tak cakam aj opacne/, ale spravodlivosti. A nie aplikovanej za kazdu cenu, ale aspon z hladiska materialneho aspektu. Tj. nedavam na jednu uroven prekrocenie ryclosti v meste v noci, kde nikto nie je o 30km/h a zamernu kradez bajku v hodnote 2000e. Alebo tak nejak :)


Naposledy upravil lto dňa 01.02.2021 - 19:00:18, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2021 - 13:22:02
00
Ivan: to je zhruba ucinne asi ako to testovanie, takze moc nepis, lebo to tak spravia :D
01.02.2021 - 13:22:47
02
Gusto0 napísal:
tak sand tu niekto neveri ze tie SMS aj realne budu
nitra sa pozitivitou horsi no ma mat vynimku z dalsieho testovania - vazne?

a mame tvrdy lockdown nie? pospomina si niekto este co vsetko sa nemoze? lebo nemoze sa toho dost - aj tak sa to stale niekde koti. chlapi chodia chlastat po pivniciach, garazach, bytoch. navsteny (nie rodinnych pribuznych) jedna radost (taky pohyb cudzich ludi v bytovke som nikdy nemal). mozu sprisnovat co chcu - no stacilo kontrolovat to co je teraz. ten kto to dodrziava len trpi na ukor ostatnych - a dlho este bude.

Suhlas. Tiez mam uz dlhsiu dobu pocit ze ja som ten debil, ktory obmedzuje seba a svoju rodinu a nakonies si to aj tak odkaslem.
Stat zlyhava vo vynucovani pravidiel a miesto toho, aby vynucoval tam kde ma, tak pritlaca tam kde ludia povolia. Kym teda povolia.
Vcera som isiel autom cez Vajnory na dialnicu a teda ked som sa pripajal tak to bola tak polovica nedelneho vecerneho prudu, co prichadzala po D1. Z ineho okresu.
01.02.2021 - 14:12:21
03
ako budu vyzerat tie SMSky?
nejako takto?
"Idem na bike, cca 50 km, cas 13:00-16:00"
odpoved:
"Zamieta sa, povolenych mate 20 km, cas 5:00-6:00 rano"
:drunk:
01.02.2021 - 14:12:35
09
dal by som 20 km, čas 5:00-5:30 :muscle:
01.02.2021 - 14:18:34
01
wattov maximalne 150
01.02.2021 - 14:20:10
07
will napísal:
Vcera som isiel autom cez Vajnory na dialnicu a teda ked som sa pripajal tak to bola tak polovica nedelneho vecerneho prudu, co prichadzala po D1. Z ineho okresu.

Pokial viem, tak dochadzanie do prace cez okresy na tyzdnovky nie je zakazane.
01.02.2021 - 14:22:36
00
Nie je. To viem ale nechce sa mi verit, ze to boli len ludia, co chodia na tyzdnovky. Dnes bola na dialnici zapcha rano na 40 min. Ano, viem, se je rozkopana. Len mam pocit, ze pri tolkych homeofficoch a obmedzeniach je tych ludi velmi vela.
A to som si ja, blbec, robil starosti s tym, ze som isiel vybrat minuly tyzden do byvalej prace potvrdenie o prijmoch kvoli daniam.
01.02.2021 - 14:26:31
01
will asi tak. Nech kontroluju co je teraz platne a bude lepsie.
Tiez to dodrziavame a je mi az smutno, ako niektori chodia po horach hore-dole z okresu-do okresu a mi len tu v BA. Uz mi dochadzaju ibspiracie,zvlast ked mame doma krpca, ktory neobsedi.
01.02.2021 - 14:26:50
01
keyboard_arrow_up