vlastoch napísal:
Kenai pozeram ze aj tu trieskas hluposti, nemas deti ale ides sudit rodicov ... homeschooling funguje, nie len v kanade, ale funguje len tam, t.j. v takej rodine, kde su nan predpoklady ... t.j. JEDEN rodic je doma a NEPRACUJE ...
neexistuje fungujuci homeschooling v rodine kde obaja rodicia pracuju a je jedno ci v praci alebo na home office
a ty toto ides porovnavat a vynasat sudy, ze rodicia nezvladaju deti na distancnej vyucbe ? nešibe ti ?
ved tí rodicia PRACUJU ... ako maju zvladat este aj vyucbu deti ? a dokonca popri tom stihat varit obed ...


Ved si napisal lenm to co ja, ze v ndesnej dobe na to ludia nelaju cas. Priemerne dieta travi ovela viac casu so svojimi kamaratmi ako rodicmi. Vlastne rodicia nepoznaju deti a deti rodicov.
02.02.2021 - 19:11:22
00
Palo Dvořak porovnava nasu karantenu s Cinskou. :)
thumb_up0thumb_down
02.02.2021 - 19:11:34
10
Alele v jednom ma Kenai pravdu. V dnesnej spolocnosti je mat dieta, je od statu na tarchu. Stat vas vyzdima a este tato distancna vyucba. Rodic to potom nezvladne a rozvadza sa. Naproti tomu v osadach si z rodenia deti robia zamestanie a za nejaky cas nas prevalcuju, A ak sa narodi nejaky sikula, odide za hranice. Potom nie je mozne pozdvihnut spolocnost, za pomoci mnozstva deti rodenych z incestu.


Naposledy upravil Hosť dňa 02.02.2021 - 19:40:46, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 19:13:27
03
Kenai napísal:
Ved si napisal lenm to co ja, ze v ndesnej dobe na to ludia nelaju cas. Priemerne dieta travi ovela viac casu so svojimi kamaratmi ako rodicmi. Vlastne rodicia nepoznaju deti a deti rodicov.

nie, nenapisal som to iste co ty ... ty si kritizoval rodicov ze to nezvladaju, daval si to nezvladanie za vinu im ...
ja tvrdim presny opak ... to nie je vina rodicov a uz vobec to nie je specifikum slovenska ... to je uplne prirodzene a normalne ... nikto pri zmysloch nemoze pozadovat od rodicov PRACU a VYUCBU deti naraz, v rovnakom case ...
02.02.2021 - 19:14:36
05
jordi napísal:
banggood.com ide... objednaval som pred 2 tyzdnami...


Objednal som tu:
https://www.aliexpress.com/item/1005001948488727.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9b024c4dKsMV6O

Len som nevedel najprv ako nájsť ponuku so skladom z EU. Stačí si zmeniť zasielanie do CZ (prípadne iných EU krajín) a hneď sa objavia aj CZ sklady. Potom už zase prepnúť naspäť na SK...
02.02.2021 - 19:14:48
00
Ty zartujes dufam? Moje deti a ja travime spolu viac casu ako som travil ako dieta s rodicmi. My sme ako deti boli furt von s kamosmi kdekade sme lozili alebo hrali futbal hokej bike ... ty si nejaka divna generacia nehnevaj sa na mna ...
02.02.2021 - 19:16:31
08
clxno1 napísal:
Kenai, ako si napisal, deti nemas, tak nemas narok sa k tej teme vyjadrovat


Zvlastna logika, ak som nikoho nezavrazdil nemozem odsudit konanie vraha? Ak nie som clenom ISIS nemozem odsudit bombovy utok? Ak neriadim vlastny stat, nemozem kritizovat vladu? Ak nemam psa nemozem vynadat susedovi za vychovu jeho psa ? Ak nie som v kozi ineho diskutujuceho, nemozem kritizovat jeho prispevok ? :?:
02.02.2021 - 19:17:52
02
vlastoch napísal:
nie, nenapisal som to iste co ty ... ty si kritizoval rodicov ze to nezvladaju, daval si to nezvladanie za vinu im ...
ja tvrdim presny opak ... to nie je vina rodicov a uz vobec to nie je specifikum slovenska ... to je uplne prirodzene a normalne ... nikto pri zmysloch nemoze pozadovat od rodicov PRACU a VYUCBU deti naraz, v rovnakom case ...


Neviem co z tohto je nejasne.
Problem nie je ze deti budu blbe, problem je, ze to rodicia nezvladaju. A to nie je kritika to je vysledok dnesnej doby. Ludia nemaju cas na nic, nie to na rodinu.
02.02.2021 - 19:22:17
00
Kazdy nema doma aspergera, co mu staci dat pocitac za 110€ (5€ platia 150Mbit opticky internet) a on miesto hier vyhladava videa roznych fyzikov, nauci sa mendelejevovu tabulku hoci chemiu sa v skole este neucia, alebo hoci este nemaju zemepis, vie hlavne mesta vsetkych statov v europe a vacsinou aj vo svete.
Niektore deti boli doma za komunistov zasypane encyklopediami a pytali si ich same. Na navsteve u babky miesto roztopasenia prekutali vsetky police z knizkami, rozne rozumy do vrecka atlasy... a nechceli pomahat umyvat riad, lebo by nestihli docitat knizku.


Naposledy upravil Hosť dňa 02.02.2021 - 19:25:57, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 19:23:19
10
Kenai napísal:
Ved si napisal lenm to co ja, ze v ndesnej dobe na to ludia nelaju cas. Priemerne dieta travi ovela viac casu so svojimi kamaratmi ako rodicmi. Vlastne rodicia nepoznaju deti a deti rodicov.

Pčoviny píšeš. Ja som svojich rodičov v 80-90 rokoch vídaval akurát keď som mal zaracha :rofl: inak sme sa videli len skoro ráno pred odchodom do školy a potom neskoro večer.

Vuk a tiež mam doma aspergera a nie nestačí mu počítač, treba mu pohyb s čím nie je nadšený ale nemá na výber ;)


Naposledy upravil Hosť dňa 02.02.2021 - 19:28:54, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 19:25:27
00
Hosť napísal:
Kazdy nema doma aspergera, co mu staci dat pocitac za 110€ (5€ platia 150Mbit opticky internet) a on miesto hier vyhladava videa roznych fyzikov, nauci sa mendelejevovu tabulku hoci chemiu sa v skole este neucia, alebo hoci este nemaju zemepis, vie hlavne mesta vsetkych statov v europe a vacsinou aj vo svete.
Niektore deti boli doma za komunistov zasypane encyklopediami a pytali si ich same. Na navsteve u babky miesto roztopasenia prekutali vsetky police z knizkami, rozne rozumy do vrecka atlasy... a nechceli pomahat umyvat riad, lebo by nestihli docitat knizku.


Vuk A potom z nich vyrastaju neprisposobivi obccania ako ja. :-) Je velke nebezpecenstvo ze by si take dieta mohlo na svet utvorit vlastny nazor a to predsa nikto nepotrebuje.
02.02.2021 - 19:28:45
01
Vyhláška zverejnená 02.02.2021 o 19:09
s tým, že je platná od 27.1.2021
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
o druhom kole screeningu ani zmienka, platia testy od 18.1.2021

https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_8_2021.pdf
02.02.2021 - 19:39:13
00
Kenai napísal:
Zvlastna logika, ak som nikoho nezavrazdil nemozem odsudit konanie vraha? Ak nie som clenom ISIS nemozem odsudit bombovy utok? Ak neriadim vlastny stat, nemozem kritizovat vladu? Ak nemam psa nemozem vynadat susedovi za vychovu jeho psa ? Ak nie som v kozi ineho diskutujuceho, nemozem kritizovat jeho prispevok ? :?:

Chlapce, mas to trochu pomylene (vlastne nie trochu, ale dost). Porovnavat odsudenie trestneho cinu s "odsudenim" niekoho za to, ze chce, aby dieta islo do skoly (ja som si myslel, ze mame nejaku povinnu skolsku dochadzku, preco asi, ze?). Wau, som myslel, ze VUKa tu na fore nema nikto sancu prekonat, ale ty si to dnes dokazal, gratulujem.

BTW, ked ma niekto nevyhovaneho psa (a kludne aj dieta) a osobne sa ta to dotyka, tak samozrejme kritizovat mozes, ale nemas pravo kritizovat niekoho, kto chce, aby dieta dostalo adekvatne vzdelanie v systeme, ktory je (zial) nastaveny tak ako je.

Kenai napísal:
Nemam doma ani jedno dieta, lebo mat deti v dnesnej spolocnosti je podla mojho nazoru nezodpovedne. Umyselne som si ich neurobil a nehodam sa vyhybam.

Skoda, ze je vacsina taka nezodpovedna a tie deti ma, ale chcel by som vidiet tvoj "model zodpovednosti" u drvivej vacsiny ludi, wait, to by asi nebolo mozne, lebo by si tu s najvacsou pravdepodobnostou ani nebol!
02.02.2021 - 19:41:15
02
Srsen napísal:
Vyhláška zverejnená 02.02.2021 o 19:09
s tým, že je platná od 27.1.2021
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
o druhom kole screeningu ani zmienka, platia testy od 18.1.2021

https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_8_2021.pdf


mas zly link ... dnes vyslo toto:
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/ciastka_16_2021.pdf
02.02.2021 - 19:47:49
02
Dík, na uvzsr to očividne doyebali
02.02.2021 - 19:51:52
00
keyboard_arrow_up