Ahojte, ma niekto skusenost s karbonovym combom (rajdy+predstavec) z ali za par euro? Je mi jasne, ze treba trafit dlzku, sirku, sklon a pod. Hladam cloveka, co to aspon rok jazdi a je spokojny. Napr. toto. Dik.
01.02.2021 - 23:12:01
00
Myslim, ze trafit treba viac nez len parametre ako dlzka, sirka a sklon.
02.02.2021 - 07:11:27
03
Skôr nájdi toho chalan čo sa po pol roku dolámal.

Zjednodušene: môžeš mať šťastie na dobrý kus, ale keďže nikto nevie aká je výstupná kontrola, tak ani ty nevieš, či budeš x rokov spokojný, alebo sa rozbiješ po pár jazdách
02.02.2021 - 21:08:26
00
Laveron nemám kombo, iba obyc mtb lastovičky 760mm 170g za 15 eur ktoré zatiaľ držia. Fakt je že v zime tomu menej nakladam ale aj tak už dostali svoje, myslím že už boli nahodené keď som objavil Slalomku ... inak téma lacných komponentov tu nie je práve populárna tak uvidíme aké emócie toto vyvolá ;-]

Edit: pôvodne som chcel napísať že ich jazdím od polovice októbra ...
02.02.2021 - 21:30:22
01
Plánujem spraviť upgrade riadítok na karbon hlavne kvôli lepšiemu tlmeniu a nižšej váhe. Jazdím HT KTM.
Momentálne mám riadítka KTM TEAM a plánujem kúpiť KTM PRIME CARBON https://www.ktm-kola.cz/riditka/mtb-riditka-ktm-flat-bar-prime-sonic-carbon-black-720-mm-cerna
V podstate som o nich nenašiel žiadne info okrem datasheetu KTM. Čo si o nich myslíte? Prípadne navrhnite nejakú spoľahlivú overenú alternatívu v podobnej hmotnosti a cene a ideálne v matnej čiernej farbe.
Ja som pozeral nasledujúce, ale až tak ma nepresvedčili:
https://r2-bike.com/PROCRAFT-Handle-Bar-Carbon-MTB-PRC-HB31-Flat-318-mm-9-grey-mat
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/riaditka-a-rohy/mtb-riaditka/riaditka-force-team-ultra-light-mtb-31-8--760-mm-rovne-karbonove-cierne-leskle.html
Tieto sú ideálne, ale nie som presvedčený o tom dať za rajdy toľko peňazí: https://r2-bike.com/DARIMO-CARBON-Handlebar-Carbon-MTB-Flatbar-9-318-mm-3k-matte-black-720-mm
Príloha:
KTM BAR.png
KTM BAR.png 268.44 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2021 - 11:36:52
00
Nemá niekto náhodou úplné rovné rajdy 780mm ? Tieto čo sú posledné (Darimo) nad mojim príspevkom by boli ideál ak by mali požadovanú dĺžku , ďakujem za rady
06.02.2021 - 01:36:20
00
jurozizo Pozri v r2 este New Ultimate. Cenovo prijatelne a hmotnostne podobne. Mam ich uz dve sezony a su bezproblemove.
06.02.2021 - 10:06:51
00
ivast napísal:
Laveron nemám kombo, iba obyc mtb lastovičky 760mm 170g za 15 eur ktoré zatiaľ držia. Fakt je že v zime tomu menej nakladam ale aj tak už dostali svoje, myslím že už boli nahodené keď som objavil Slalomku ... inak téma lacných komponentov tu nie je práve populárna tak uvidíme aké emócie toto vyvolá ;-]

Edit: pôvodne som chcel napísať že ich jazdím od polovice októbra ...


ja by som k tomu napisal nejak takto: kvalita vyroby + vystupna kontrola zabezpecuju ze (100-X)% vyrobkov splna pozadovane vlastnosti, v tomto pripade hlavne pevnost a sposob zlyhania.
Ak je chybovost 1:10000 (i.e. 1 vyrobok z 10-tisic), tak proces je uz vcelku fajn. Automotive a pod. maju predpokladam 1:milion (na kriticke casti).
Naproti tomu, priklad, pre bezneho cloveka dostupne cisla - elektronika - kolko ludom v tvojom okoli odisiel pocitac, disk, ziarovka, vysavac, telka - vyrobia sa toho desiatky/stovky tisic kusov z daneho modelu a napriek tomu je pre vyrobcov "lacnejsie" riesit reklamacie ako znizit pocet chybnych vyrobkov. A to sa casto jedna o renomovanych vyrobcoch ktory splnaju aspon nejake standardy, maju znacku, zodpovednost, etc... Napr. pri pevnych diskoch sa failure rate bezne pohybuje na urovni jednotiek percent az 10%.

A teraz si vezmi, ze by si nejaku taku "chybovost" mal pri riaditkach. To znamena, ze 1 az 10 kusov zo 100 nie je tak pevnych ako by mal byt. Pravdaze, nie vsetky z tych chybnych kusov zlyhaju v realnom svete, lebo niekto to pouziva len na hradzi, raz zacas. Ale ked to zoberie niekto iny na pekny trailik, tak je len otazka casu ze kedy. A nasledky su potom silne otazne.

A teraz si este vezmi, ze overene, kvalitne a "lacne" znacky z ciny/azie niesu "az tak" lacnejsie ako "nie butikove" znacky. Napr. karbnove rafiky z lightbicycle su 150-290$ + clo+dph vs ~350-400€ Duke/Newmen/Syntace/we-are-one-composites ktore kupis "v lokalnom obchode" s EU pravidlami a ochranou. Ano, je to stale casto lacnejsie, ale ak neporovnavas hrusky s jablkami tak sa k 1/2 ceny dostanes asi dost tazko.

A nakoniec, skus si pozriet napr. youtube kanal tohto cloveka https://www.youtube.com/channel/UCY9JUMYI54lLOHpb_zbIedQ co ukazuje chybovost karbonu v cyklo-industry. Otazka "za milion" teda je - bude kvalita produktu s neznamou kvalitou vystupnej kontroly od neznameho predajcu z Aliexpressu s feedbackom 95.8%, ktory navyse predava asi fake produkty, dostatocna pre tvoje pouzitie?

Na druhu stranu, je nas tu 8 miliard, keby nas je polovica polovice, tak ludi je stale viac nez dost, takze... Akorat ze podporovanim kupy takychto veci sa jeden dostava na velmi tenky lad keby sa kupujucemu nieco stane, takze ja ti to odporucat iste nebudem.
07.02.2021 - 11:11:44
02
jachmel dik za tip. tieto by mohli byt: https://r2-bike.com/NEW-ULTIMATE-Handle-Bar-EVO-Flatbar-Carbon-318-x-740-mm-UD-matte-black
07.02.2021 - 14:16:07
00
Ahojte,
ako sa mi zmení geometria kokpitu ak by som vymenil súčasné riaditka, ktore majú rise 20mm, za 10mm.
Budem viac natiahnutý dopredu?
Upsweep a backsweep je totožný:8°.
Nevem si to nejak predstavit a pletie sa mi rise s upsweep...
24.03.2021 - 12:21:19
00
Rise je výška zahnutia dovrchu.
Čiže u teba to bude, ako keby si dal 2 5mm podložky spod predstavca preč
24.03.2021 - 12:43:14
00
Čiže posed, resp ruky budu trocha natiahnuté akoby nižšie?
24.03.2021 - 12:54:00
00
Áno, ale iba zanedbateľne ďalej. Hlavne nižšie.
24.03.2021 - 14:33:47
00
Prve dva je pohlad zpredu. Spodny je pohlad zhora. ;)
Cize tvoj pripad mas prvy obrazok, pojdes z modreho na sede (prehnane)

Prílohy:

choisirs-on-cintre_COM.gif
choisirs-on-cintre_COM.gif 30.78 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2021 - 16:05:50
00
Rozumiem. A ak by som chcel trocha akoby posunúť riaditka o cca 2cm dopredu bez zmeny predstavca, tak potom treba menší backsweep? Alebo ako to optimálne vyriešiť? Teraz mám pocit akoby som ich mal moc blízko a sedím vzpriamenejsie. Radšej mám natiahnutejsi posed. Preferujem XC jazdenie...
Poprípade nejaký typ riaditok?
24.03.2021 - 20:21:07
00
keyboard_arrow_up