A toto YT pozerám, že práve robí na FOXOch v top modeloch pri tejto trail triede aj 130mm, len PIKE má 35mm nohy a nižšiu hmotnosť sa mi zdá pár gramov. TOP model karbón vrátane kolies som našiel 6500 eur a 11,7kg (veľkosť S bez pedálov, duší a držiaku na fľašu) ale aj tak si vezmi, že slušná cena a slušná hmotnosť. Celé na sade AXS vrátane teleskopky. Ten bike čo je tu v tých novinkách je taká stredná trieda a na komplet GX-ku, vidla PIKE 3900 eur. Super parametre. Je teraz celkom ťažké si vybrať :) :) A ty aj niečo zvažuješ? Lebo ja len tak okukujem. Ty máš toho REMEDYHO a to je dobrý stroj.
05.02.2021 - 18:48:16
01
Vlado, vsak to je aj idealna velkost/zdvih vlastne na cokolvek pre amatera. Od maratonov az po parky
05.02.2021 - 18:52:10
02
branomelis zatiaľ len obzerám do budúcnosti. Časom by som chcel niečo z tej kategórie, ale myslím, že sezónu-dve ešte Remedy pojazdím.

lapaloma preto by som ako další bike chcel niečo take. Bikeparky už nejazdím skoro vôbec, za posledné 2 sezóny som bol raz. Takže chcem prejsť na niečo trochu šľapavejšie, ale zase nech to tu po tých našich skalách a koreňoch môžem kľudne aj ďalej pustiť trochu rýchlejšie ?
05.02.2021 - 18:59:25
03
Z toho Remedyho keď by si na takéto čosi prešiel, tak by si sa cítil, že ten bike ide asi sám, lebo REMEDY je už taký ostrejší bicykel... nemám ho až tak naštudovaný, ale tuším, že čosi ako SLASH? Ja si už postupne zvykám na ten FUEL EX, ale oproti Mondrakeru to je vo výšľapoch o dosť viac energeticky náročné. Ale včera som šiel na Mondrakeri Jedľovinu a oproti Treku dosť problém :) Som myslel, že ma prehodí cez rajdy
05.02.2021 - 19:27:10
00
Prva Jeffsina bola v Tope 11.9 kg ,mala factory foxy,xmc od DT swissu,kokpit v karbone od renthalu atd. Plna cena bola 4500 , na konci sezony 4k€,no ceny su trosku vyssie teraz...
05.02.2021 - 19:30:59
01
branomelis áno tento ročník čo mám boli Slash a Remedy čo sa týka geo rovnaké, len jeden bol 27,5” a druhý 29”. Nový Slash ale ešte zvýšili zdvihy myslím na 170/160 mm. Remedy asi zatiaľ ostáva, Slash väčšinou inovujú o rok skôr tak som zvedavý čo spravia s Remedy-m o rok. Lebo takto je to celkom fajn. Nie ešte extrémna geo a na tie zdvihy aj celkom fajn šľapavý. Taký AM bike ako robili kedysi. Lebo tieto moderné Endurá sú už často až príliš tanky.
05.02.2021 - 19:39:25
00
Tak ja som extra uletel z pôvodnej koncepcie. Chcel som max Mondraker F-Podium DC, ale najvyšší model RR okolo 8 tisíc eur a aj dodanie také neurčité. A doma mám kopec dielov a viacero sád kolies a vidlíc, tak som chcel len rámovú sadu. Najrýchlešie dostupná bola TREK.. a tento FUEL EX ešte nevyzerá ako nejaké ostré enduro, tak som to zobral, ale až teraz po 1100km si ako tak začínam zvykať. Posed je iný a musím trochu iné svaly zapájať. Ale presne ako píšeš tie dnešné endurá by boli moc. Vieš ja na tom chodím často aj na 100km a aj dlhšie výjazdy.

Ale z tohto YT čo sa o ňom bavíme som celkom milo prekvapený. Ten rám je ešte o čosi čistejší ako FUEL, vahadlo je tak krajšie riešené. A tá cena a skvelá hmotnosť. Neviem len priechodnosť kolies zadnej stavby aká je a asi to nemá úložný priestor v ráme. Ja som ako bonus zistil na mojom Treku že to vzadu dokáže zobrať pluskový REKON v šírke 2,8 :) na sneh fajn voľba.
05.02.2021 - 19:48:04
00
Tie YT mi prídu dosť váhovo prerastené navyše nič špeciálne...trend za posledné roky je, že čím novší bajk, tým ťažší...
05.02.2021 - 21:43:54
01
Supafly666 napísal:
Tie YT mi prídu dosť váhovo prerastené navyše nič špeciálne...trend za posledné roky je, že čím novší bajk, tým ťažší...

Ťažší, pevnejší = menej reklamácii... Si myslim
05.02.2021 - 22:13:18
00
ja zas ale pri tom top modeli vidím 11,7kg. To sa mi zdá od výrobcu až prehnane malý údaj - na trail bike. Toľko majú dnes HTčka niektoré.
05.02.2021 - 22:28:44
00
11.7kg možno v Sku, v Lku s pedálmi tak 12.5 si myslím...pred pár rokmi mal jeffsy v základnom karbóne okolo 12 a niečo...v téme demoláciách som nevidel ani jedného, a to ich tu je dosť...viac sa mi páči Norco
05.02.2021 - 22:36:18
00
je to ako píšeš. Je to vo veľkosti S, ale aj keby to bolo v Lku 12.5 s pedálmi, tak je to aktuálne medzi konkurenciou dobrá hmotnosť. Si vezmi, že v kategórii lacnejších trail bikov dáš 2 - 3 tisíc a hmotnosti 14,5-15,2 kg. ja tiež s tým TREKOM nie som nejako extra nízko. Na karbónových kolesách s pedálmi niečo málo cez 13kg. Len je to viac peňazí ako tento YT.
05.02.2021 - 22:54:57
00
Keď som riešil Fulla, chcel som 27.5"(lebo fun) progresívnu geo, nedalo sa nič lepšie vtedy kúpiť ako to, čo mám(povedzme, že bajk 10+k). Ak niekedy pôjdeš napr. na CHPS daj vedieť, môžeš vyskúšať ;) Aktuálne keby teraz riešim taký bajk, idem bez väčšieho rozhodovania do IBISu Ripma. Avšak iba rám, všetko ostatné by som si doskladal. Za cenu TOP spec YT, by si sa vedel dostať na rovnakú váhu Ripma a bol by to kúsok iný bajk, navyše ak máš svoje viaceré kolesá, bolo by to ešte menej
05.02.2021 - 23:14:34
01
Môžeme niekedy na CHPS čosi vymyslieť. Ja som tam teraz často. V sezóne už tade len prechádzam niekam na martinskú stranu cez Hoskoru :) Môžem poobzerať čo máš aj si to tak poťažkať :) :). Toto je moje prvé celopero a som celkom taký spokojný, aj keď pozeral som všeličo. Tie kolesá mám ešte z XC stroja, tak možno jednu sadu si ešte upravím na 30mm karbóny, tam by som vedel ešte 100g dať dole, ale celkovo to pod 13kg nedostanem. Mne ani tak o tie kilá zas nejde, len je rozdiel ťahať 13,5 kg a 15,5 kg na dlhšom výjazde. A potom aj zjazdy dajú fyzicky celkom zabrať..to sa nedá, že sa veziem dolu kopcom :)
06.02.2021 - 00:15:22
00
práveže dolu kopcom je človek viac unavený ako hore...
06.02.2021 - 00:46:40
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up