lto napísal:
a cez okres ?

cesta do prace resp. praca nie je podmienena okresom ... na okres je viazany iba pobyt v prirode
06.02.2021 - 19:03:51
02
😂 ...

thumb_up0thumb_down
06.02.2021 - 19:48:39
05
Martin Smatana a jeho skusenost s covidom
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158778414899340&set=a.45256759339&type=3
06.02.2021 - 19:55:30
00
Nedozvedel som sa či mal aj ten pozitívny rusko keď bol podpísať dokument a otázka na znalych ako to že nezabránilo rusko tomu aby dostal veľkú nálož vírusu a skončil na kyslíku?
06.02.2021 - 20:20:09
00
rusko chrani ostatnych pre nakazenim od teba
06.02.2021 - 20:27:17
01
nickovw08 napísal:
v najhorsom pripade ked ma nepustia cez okres za zakaznikom aby som odovzdal zakazku poslem cez kuriera

Vidis to .. tuto som zle formuloval otazku .. to nebolo na teba, to som sa pytal vseobecne, ale ked to pozeram spatne, tak to vyzera, ze som sa pytal teba .. njn. Cesta do prirody v ramci okresu bez testu, cez okres s testom? To som chcel vediet :D

Do prírody bude možné ísť aj bez testu, ale len v rámci svojho okresu. Ak niekto bude chcieť ísť do do prírody mimo svoj okres, bude si musieť urobiť test.


edit: viem , ze to pisu, ale ci to este plati, lebo ... vsak vieme :D
06.02.2021 - 21:00:27
01
...a z napr. "červeného" do "čierneho" okresu sa nesmie vôbec ???
Či tiež to je len zle pochopené. 🤔
06.02.2021 - 21:05:04
00
Takze z bratislavy len lietadlom :) podla mapy co tu bola
06.02.2021 - 21:06:05
01
Zacina to vyzerat ako Dungeon & Dragons :) .. zabavne :D, pravidla budu kockou podla AD&D ?
06.02.2021 - 21:07:37
00
Tak ak plati co maju na sme.sk, tak mimo okres do prirody s testom do 7 dni, ale len do takeho , co je max. stupen 3. Ti, co su v okrese so stupnom 4. nemozu do prirody mimo okres ani s testom. Taketo vypocty sa mi pacia, zacina to byt zabavne :D, akurat sa mi nepaci , ze moj okres je cierny :D. Otaszka je este prejazd skrz. Ale tak dufam, ze ako minule, tranzit je ok.

edit; necital som to zdaleka vsetko, ale sa mi tak javi, ze to zacina davat konecne nejaky zmysel. Ako ked sa vykazovanie robi v exceli po oddeleniach a nasadi sa JIRA :rofl: :rofl:
06.02.2021 - 21:16:39
01
thumb_up0thumb_down
06.02.2021 - 21:20:37
01
lapaloma napísal:
Takze z bratislavy len lietadlom :) podla mapy co tu bola

Ee, z BA mozes hocikam, len do ciernych nie. Podla regionalnej mapky. Plati to ale len vtedy, ak je narodny stupen 4 /co je teraz/. Ak myslis dialnice /co asi myslis/, tak sa daju obist, ale podla mna na tranzit to neplati a na benzinke nebudes u nich zastavovat :D
06.02.2021 - 21:31:01
00
Lto, ked to mas nastudovane. Mozem zobrat lyze a ist do BB posmykat do prirody a potom hajde domov? Alebo tam mozem ostat spat? Test by som mal
06.02.2021 - 21:33:28
00
Ano, tak to chapem ja. Platnost testu max. 7 dni. Spat ak mas kde :D .. ubytka su povolene len dlhodobe. Len neostavaj tam spat z pondelka na utorok , lebo sa mozno nevratis dalsich 14 dni :rofl: :rofl: /utorok menia mapku .. teda asi skor z utorka na stredu/
06.02.2021 - 21:41:00
01
1.. Opatrenia, ktoré sa prijímajú, sú následne predmetom zmeny. A hneď potom sa menia aj zmeny, bez primeraného vysvetlenia a časového predstihu.

2. Tieto zmeny zmien, ktorých samotný zmysel je častokrát diskutabilný, sú navyše zle, nedostatočne resp. málo zrozumiteľne odkomunikované.

3. Výsledkom bodov 1 a 2 je zmätok a niekedy aj jemná panika verejnosti : Môžem od zajtra toto ? A od pozajtra nemôžem hento ? Čo ak sa stane tamto ? Etc. Kolobeh otázok nemá konca kraja, k čomu sem tam prispievajú aj body rokovania pandemickej komisie, ktorá napríklad 2.2. úplne seriózne rokovala o zavedení zákazu rozprávania v MHD..

4. Zmeny zmien, vyhlášky, a opatrenia, ktoré sa menia per se, zostávajú nepochopené nie len verejnosťou ale aj orgánmi ich presadzovania, niekedy dochádza k rozporu medzi centrálou a regiónmi. A tak sa stane, že školy otvárame, ale vlastne ich až tak neotvárame. Na edupage mi tento týždeň prišli tri zmeny zmien s tým, že posledná zmena nevylučuje v priebehu budúcich troch dní ďalšiu zmenu?. Celkom ma to zaujalo, keďže synátor sa chystá maturovať. Neviem, ako sa majú zariadiť rodičia, ktorí majú nebodaj malé deti a prácu zároveň. Majú môj obdiv. V tejto súvislosti sa opäť na výslnie popularity dostáva hlavne vo vyšších ročníkoch Joseph Heller a jeho Catch 22. Mládež objavila skutočný zmysel diela?.

5. PZ SR ako priamy orgán presadzovania mnohých čiastkových opatrení do občianskej praxe sám nevie čo a ako, lebo si dáva podobné otázky ako verejnosť (aj policajt sem tam ide nakúpiť, k lekárovi, do prírody, cez okresy atď). Istotu policajtom nedodáva ani pán Matovič, ktorý sa ako prvý premiér od roku 1993 nezúčastnil dvoch zasadnutí vlády (z toho jedno bolo mimoriadne), hoci bol na území SR a jeho účasti na rokovaní nebránili žiadne objektívne dôvody. Ak teda argument, že s tými rozhodnutiami nechce mať nič spoločné, nepovažujeme za dôvod neúčasti.

Výsledkom toho je stav, kedy sa občania tvária, že opatrenia dodržiavajú, a policajti sa tvária, že ich dodržiavanie kontrolujú. Úprimne, koľkých z Vás kontroloval v súvislosti s opatreniami korony policajt, v prírode, v aute, v meste ? Koľko krát sme videli policajtov napomínať občanov s fřnákom nad rúškom ? Takže sa netreba čudovať, keď pán Krajči skonštatuje, že vývoj sa napriek lockdownu nelepší. Duch svätý nami všetkými naraz spontánne neprejde, a nezobudíme sa v svetlých zajtrajškoch.

Ale pokoj, kľud, to isté s malými obmenami by sa dialo, aj keby bol premiér hocikto iný z tohto panoptika naprieč politickým spektrom. A takisto ak by bol premiérom hocikto, ľudia by sa sťažovali v princípe rovnako. Takže to bude tak ako vždy. Treba začať od seba. Dodržiavať v maximálnej možnej miere aspoň základné pravidlá, ktoré sú každému jasné, stačí len použiť sedliacky rozum. Spolu s Covid automatom, ak sa ten bude kŕmiť presnými dátami a dôsledne dodržiavať (tu som skeptik, predsa len, poriadok, systém, disciplína, zodpovednosť a presnosť nie sú úplne naše národné vlastnosti).

Prajem všetkým pevné zdravie a pekný zvyšok víkendu.
06.02.2021 - 22:08:10
014
keyboard_arrow_up