fuu,takže na jeseň sa povozíš?
05.02.2021 - 19:23:20
00
tak nejak :D a to ešte môžem byť rád. Možno sa pôjdem sa na ňom dať zaočkovať. Najskôr do susedného Rakúska, keď sa nad nami zľutujú a pomôžu nám.
05.02.2021 - 19:24:14
01
V Brně muzu domluvit dobrý ceny na Giant, Haibiky a Kross. Ale třeba zrovna Haibiky jsou dost probraný, ale pár kousku tam mel i 2020. Kross ještě vůbec nedal terminy kol na rok 2021. Trek byl náhoda a model 2021 bych nevzal ani se slevou 20%. Tam už je ta cena dost přehnaná.
05.02.2021 - 20:19:28
00
Zubesuch: dostal jsi neodolatelnou nabídku tak čekáš ?
05.02.2021 - 20:19:59
00
Čakám. Bola to teda veľmi dobra ponuka, musím povedať. Deal bol dohodnutý za jedno popoludnie :). Vychádza to tak okolo mojich narodenín. Tak snáď to vyjde. Ak skôr, neurazím sa.
05.02.2021 - 20:29:05
00
Ahojte priteľka predáva svoj SPECTRAL:ON WMN, veľ. M - 2020
Viac na inzeráte: https://www.mtbiker.sk/bazar/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/damske/445303/canyon-spectralon-wmn-cf-70.html
06.02.2021 - 10:30:51
01
Cauko, uz dlhsie premyslam nad kupou ebiku. Dlho som sam sebe nevedel povedat ze ci chcem HT alebo full, ale nakoniec som sa rozhodol ze mi postaci aj HT. Max teren kde sa bike dostane su MK , cerovka a pod a bude jazdit aj dost asfalt...Nakoniec som vyber zuzil na tieto tri ebiky, ale neviem si vybrat a kazdy ma nieco co ten druhy zas nie :) a vopred sa ospravedlnujem za tak dlhy prispevok.

1, https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/grandcanyon-on/grand-canyon-on-9/2692.html?dwvar_2692_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK#js-body
pri tomto biku ma odradza celkovo novy EP8. Viem, ze ten motor by mal byt dobry, ale ako s nim mali problemy tak mi zostal v hlave nejaky blok a neviem si pomoct. A navyse moc dobre si neviedol ani v teste ktory som naposledy kukal ( https://www.youtube.com/watch?v=M9xnw_vOla8 ).
Druha vec je ze by som nevedel asi odhadnut velkost. Mam 182cm a mal by som brat podla tabulky Mko , ale neviem aky ten bike je nakolko sa neda vyskusat v obchode a da sa objednat len online co je dalsia vec ktora ma dost odradza. Niesom moc technicky typ a radsej nechavam bike servisovat v servise.

2, https://www.cube.eu/sk/2021/e-bikes/horske-e-biky/hardtail/reaction-hybrid/cube-reaction-hybrid-sl-625-29-iridiumnblack/
velka skoda tohto biku je ze nema teleskopku ( co ale nema ani najvyssia verzia HTcka za 4049€ ), ale tak da sa casom dokupit. Dost ma odradza aj cely SRAM, proste mam radsej shimano, ale tak ked sa povodne komponenty opotrebuju tak sa daju vymenit. Ako plus pri tomto biku je motor, ktory si aj vy tu dost chvalite a je uz nejaku tu sezonu overeny. A tento bike sa da kupit aj v kamenom obchode. A premna je velka vyhoda ze vyrobca uvadza nosnost 150kg. Som kus chlapa co ma 130kg.

3, https://www.kellysbike.com/sk/horske-c939/tygon-r90-29-720wh-p67815
Skoda ze tu je osadena 7000 od shimana. Aj ked neviem ci to je vobec na skodu. Paci sa mi ze ma zo vsetkych troch najlepsiu cenu a este aj najvyssiu kapacitu baterky. Otazna je pevnost toho ich noveho ramu a skodou su trosku slabsie komponenty a hlavne brdzy.

Ked sa nad tym vyberom zamyslim, tak najrozumnejsia volba by mala byt ten canyon. Ale ked mna to taha viac k tomu CUBE a potom si poviem ze ci by mi vlastne nestacil aj ten najlacnejsi KELLYS a som zase v kruhu z ktoreho sa neviem vymotat :D
Co by ste brali vy? Dik za kazdu radu.
07.02.2021 - 17:54:49
00
Mas na nektery z nich, nebo na všechny nějakou slevu? Za ty plný ceny mne to imo Canyon přijde dost přemrštěné. Ale já se taky bojím objednat kolo kde musím vše řešit jen přes net, takže bych ho nekoupil.
Cube s komponenty SX bych určitě taky nechtěl a Kellys snad letos ani nebude dostupný, nebo kdoví kdy. Navíc Kellys s motorem 7000. Ty motory měly taky problémy, což už je asi minulost, ale vlastně je to v Shimano až třetí nejvyšší model a tak bych to nesrovnaval s koly kde je EP8 a nebo Bosch CX gen 4.
Ten telwskoo tam chceš, nebo stačí že je na tom rámu možnost ho dát?
07.02.2021 - 18:12:36
00
Ještě postrach ohledně pneu. První dvě jsou šíře 2.6 a Kellys 2.35. Je to dost rozdíl. Pokud nebudeš moc terén, tak bych asi 2.6 nehledal.
Jsi si jistý že máš finální tři produkty? Kolik máš rozpočet?
07.02.2021 - 18:14:33
00
Palo7 Ako samozrejme by som chcel kupit taky bike aby som na nom nemusel nic menit. K tej teleskopke, uz ked na tom biku nebude, tak nech ma aspon moznost ju tam dat. Viem ze 2.6 uz su dost siroke. Chcel som nieco do 2.4 ale potom som si povedal ze sirsi plast moze byt aj pohodlnejsi uz ked nebude full. Do lesa to mam 15km po cykloceste. Hladal som dlho a myslel som ze som nasiel dobre kusky. Chcel by som minut max 3500€. Zlavy som moc neriesil a myslim ze na canyon sa ani nebudu dat a popravde nejsom moc zjednavaci typ,ale ked sa clovek nespyta nevie no... Aka vyska zlavy sa da vykecat?
07.02.2021 - 18:24:57
00
nevidel by som EP8 ako nevýhodu. Pri 130 kilách by som o 504Wh batérii (napr. v spojeni s E8000 ani inym motorom) osobne ani nerozmýšľal. ten test od Roba vôbec neber ako smerodatný a vôbec nie je vedecky presný. Sám to tam spomína. Tento test sa mi páči viac https://youtu.be/hVRogSxDQ8g

S ani jedným to nevidím na chybu. Najlepšiu vidlu a celkovo najlepšie osadený je Canyon z tejto trojice. Na Cube mi prekáža to SXko, čo by sa ale ľahko dalo vymeniť v prípade problemov za SLX 11 speed. Celú sadu som videl za nejakých 140 eur v akcii na slovenskom eshope. Treba dodať, že Cube má najlacnejšiu vidlu z týchto troch. Na druhú stranu Recon Silver Air oproti Gold je rozdiel v materiáli spodných nôh. Silver ich ma z ocele (ťažšia), Gold z hliníka (ľahšia).

Pri jazdení aké popisuješ by som ako trefu do čierneho videl Tygon. S tým, že upgraduješ brzdy na SLX - ak vieš urobiť sám doma tak +200eur. Ja som síce v kopcoch E7000 nejazdil, ale nemám pocit z vyjadrení chalanov čo jazdili, že by im chýbal výkon. 720Wh batéria je obrovské plus pri tej hmotnosti čo spomínaš.

no a posledný bod čo spomeniem. Neotáľaj veľmi. Dosť ti to môže zmariť plány :D. Očekuj si dostupnosť. Môže sa kľudne stať, že si niečo vyberieš, ale dostupnosť môže byť až na konci leta.
07.02.2021 - 18:35:54
00
Cube ma toľko modelov ohadzanych rôznymi komponentami a variáciách že Už ako skalný CUBE strácam prehľad. Isto je tam taky co si vyberieš. O ram sa.tiez neboj,mám to podobne a na bájku si aj zaskacem :)
07.02.2021 - 18:47:36
00
:D ja som v tom tiež stratený. Oni snáď vyčerpali všetky možnosti kombinácie komponentov. Tiež ma to inak napadlo - to tam neni lepšie ohádzaný Cube za tuto cenu?
07.02.2021 - 18:54:30
00
Ja to ešte viac zamotám-píšeš že budeš jazdiť asfalt,ale aj Malé Karpaty,Cerovku a pod. takže ja silne doporučujem aspoň pluskové kolesá,prerobiť na bezduše,aby sa dali jazdiť nižšie tlaky,lebo na HT ťa to mimo hladký asfalt pekne vyklepe.
Rozpočet 3500 eur by vyšiel aj na full,ale zo slabšími komponentami,napr.staršie modely má Merida ešte stále vo výpredaji,ale baterky sú "len 504 Wh"
07.02.2021 - 19:06:21
02
Ako píše dano, zniz svoj nárok a zober minuloročnú meridu full a budeš spokojný
07.02.2021 - 19:23:35
01
keyboard_arrow_up