Gusto0 napísal:
mapy su nove od dnes ale opatrenia podla farieb z dnesnej mapy zacnu platit az od 15.2. :-D
len si uz nepamatam tu minulotyzdnovu podla ktorej sa mam riadit do konca tyzdna :-D

:o .. no to je teda chaos toto .. ach jaj. Sme to aktualizovalo az vecer, mal som to otorene, mohol som odlozit .. ale pamatam si, ze Nove mesto, Snina, Piestany neboli cierne .. ked bezia pravidla a mapka nie je, ako to chcu riesit :x
10.02.2021 - 07:55:54
00
Btw cestovanie za sportom. Cez cierne mozete tranzitovat? Ked napr ba je obklucena ciernou
10.02.2021 - 08:27:16
00
Z hladiska epidemiologickeho to neni problem ten tranzit, ale na pumpe nezastavovat .. ani nebrat stoparov :D
10.02.2021 - 09:00:45
00
ale nie, z hľadiska platných pravidiel, či je to okej :P
10.02.2021 - 09:01:43
00
lto napísal:
:o .. no to je teda chaos toto .. ach jaj. Sme to aktualizovalo az vecer, mal som to otorene, mohol som odlozit .. ale pamatam si, ze Nove mesto, Snina, Piestany neboli cierne .. ked bezia pravidla a mapka nie je, ako to chcu riesit :x


asi az po tlacovke to updatli :)

ale tak vraveli, ked sa okres zlepsi farebne, musi to potvrdit na dalsi tyzden, az potom uvolnovanie na ten dalsi, ak sa zhorsie, platia nove rules uz dalsi pondelok :D
10.02.2021 - 09:06:07
00
lapaloma: ja viem :D .. uz minule to riesili a jedni vraveli tak, druhi onak .. ale nemozes cestovat za prirodou do cierneho, co neurobis, tak si ok :) .. moc sa nevypytuj, lebo .. :D

jordi: ano, to potvrdenie to si pamatam, ale v tych pavidlach to tusim neni, chaos je toto

Toto ma pobavilo:

"08:36 SLOVENSKO - Slovensko by malo kontrolovať svoje hranice, povedal pred rokovaním vlády minister hospodárstva Richard Sulík"
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22592874/koronavirus-covid-automat-opatrenia-slovensko-minuta-po-minute.html

To doteraz nerobili ? :D :D .. ostatne staty maju vojakov po poliach :lol: /nie ze by sa mi to pacilo :)/ .. ale kedsi labzuju zo Zanzibaru a nosia sem kadeco a ti, co nepotrebuju cestovat do Afriky musia sediet doma, lebo ani cez okres nemozu .. divne, no.
10.02.2021 - 09:13:39
01
Ak ta nezastaví hliadka , je to OK. Ak ta nahodou zastaví, tak stále je vysoká pravdepodobnost, že to bude OK. Ja osobne dodržujem 4R a iné neriešim do doby, kym ma nejaká "autorita" nepresvedčí o opaku napr. hliadka. Ale to sa mi este nestala. Ale obecne je dobré teraz moc neriskovat pri bikovani, ono aby sa zdravotníci natahovali s urazmi teraz asi nieje to pravé orechové.
10.02.2021 - 09:16:39
01
Tak , tak .. akurat jeden problem bol, este zaciatkom januara niekedy, ze sem tam dobraci nahlasovali cudzie SPZ /napr. parkovisko pod Javornikmi, kde sa zvykne chodit bezkovat .. neviem presne kde to je/ a policajti to potom dosli kontrolovat. Na dialnici robia niekde kontroly, napr. v mieste kde zvykli kontrolovat dialnicne /kto chodieva smer Zvolen asi vie kde/. V Kremnici kontrolovali asi kazdeho pred tunelom , smer Skalka a tiez obcas niekde pred Krahulami. Na Pezinskej robievali kontorly, este ked bol sneh, cez vikend. Teda auta. Niekoho co beha po lese nikto riesit nebude. A normalni ludia sa nebudu teraz tlacit po bufetoch, ak na nejaky narazia :D .. tj. nieco, co bol problem s lyziarskymi strediskami. Plno ludi v bufetoch, restikach .. party, atd.
10.02.2021 - 09:25:36
00
lapaloma napísal:
Btw cestovanie za sportom. Cez cierne mozete tranzitovat? Ked napr ba je obklucena ciernou


Verím, že prebehnúť môžem. Okres TO je tiež obkľúčený a je dosť možné, že o týždeň bude čierny tak to treba využiť :D
10.02.2021 - 09:29:16
00
"Mesto Bánovce nad Bebravou neplánuje najbližší víkend 13. – 14. 2. 2021 otvárať odberné miesta v takom rozsahu ako doposiaľ." - budeme mat zatial 7 stalych odbernych miest. niektore v nedelu nerobia. celkovo hodiny kratsie ako pri plosnom - vacsina ma moj pracovny cas. obce vraj uz testovat nechcu - takze vikend bude zaujimavy. som zvedavy co to spravi.

bohuzial v ramci prace chodime do inych okresov a policia vie dat pokutu priamo a nie malu. takze cvicenie pokracuje.
10.02.2021 - 09:30:16
00
Petersa - mas recht. minule som si tak treskol na lade koleno, ze ma bolelo dva dni jak slak a nemohol som s nim ani hybat, fakt som sa zacal bat ze mam v tom kolene vodu a budem musiet ist do spitalu. To by som si odtial rovno priviezol aj covid, som si isty.
No ale potom som dostal skvele odporucanie - arnikova mast, a ta mi zazracne velmi rychlo behom jedneho dna pomohla, aj na bike som mohol ist.
Tak si davajte pozor na lad, asi ho teraz bude vsade dost vela
10.02.2021 - 09:40:11
01
Kolega bol na operaciu srdca. Operacia dopadla dobre, dostal covid tak ho poslali domov.
10.02.2021 - 09:52:18
00
Nekompetentne hovada su ti ludia vo vedeni statu. Pozeram oficialne cisla tu: https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/
A tam (gramaticku chybu nechajme bokom):
Pocet zaockovanych osob prvou davkou: 199 752
- Pribudlo: 6974
Pocet zaockovanych osob druhou davkou: 42 441 (pozn. je to podmnozina z tych 199 000 vyssie. Tu mal byt text "pocet zaockovanych osob prvou aj druhou davkou")
- Pribudlo: 7427

To akoze zaockovali druhou davkou 7400 ludi a prvou -500 ???

Uz rozumiem preco nerozumeju ti ludia vo vedeni statu exponencialnej funkcii. Lebo nevedia scitovat a odcitovat!
A to chcu riadit pandemiu. Furik by som im nedal.

A Bosnak by chcel nad tymito datami robit analyzu. Toto uz nema zmysel. Vobec ziadny zmysel...
10.02.2021 - 10:25:48
00
mozno je chyba v tebe ... mozno 199 752 a 42 441 su dve nezavisle mnoziny, a spolu bolo 6974 + 7427 pichnutych dávok
10.02.2021 - 10:30:30
03
Proste rýchlejšie teraz očkovali druhou dávkou ako prvou. Čo je na tom nepochopiteľné? Horšie by bolo, keby bolo viac zaočkovaných druhou dávkou ako prvou celkovo :D
10.02.2021 - 10:34:46
01
keyboard_arrow_up