ach jaj, rovnake data, ale co link to iny popis dát ... statisticke dáta nestaci kopirovat, dátam treba rozumiet ... a kazdy si to vysvetluje a popisuje po svojom ... vid korona.gov, vid datapezpatosu, vid covid-19.nczisk (tu je asi prezentovany najvacsi blud )
10.02.2021 - 12:50:13
01
Ale vsak to je jednoduche. Jedna sql tabulka - id cloveka datum prveho testu, datum druheho testu. Toto ma mat nczisk.sk
A von ma prezentovat agregovane udaje. Uz je jedno podla akych charakteristik. Len ich ma jasne popisat.
10.02.2021 - 13:15:04
01
Testu, ci ockovania ? :D

edit:viem, preklep, seci sme zblbnuti z toho testovania, preto smajl


Naposledy upravil lto dňa 10.02.2021 - 13:58:55, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2021 - 13:45:48
00
Sa im prihlas, ze ked ti budu posielat surove data, ktore maju, spracujes im to tabulku a vypracujes im guiko pre vytvaranie reportov. Urob im to pro bono
10.02.2021 - 13:52:48
00
Myslim, ze sa taki ponukali a ponukaju. Nechcu si pomoct. Nezarobili by ti spravni. So statom chcem mat spolocneho co najmenej.

A lto ma pravdu. Uz som zblbnuty. Samozrejme "ockovania" a nie "testy". Kaslem na to. Nebudem sa uz tym zaoberat. Aspon par dni si dam covidovoinformacny detox. Majte sa.
10.02.2021 - 14:36:37
03
Sú údaje za minulý rok. Na Slovensku zomrelo celkom o 5500 ľudí viac ako po minulé roky. Na worldometer coronavirus deaths máme za minulý rok 2138.

Od 1. 1. do 9.2. nám za 6 týždňov pribudlo dalších 3811 úmrtí ,,na,, a ,,s,, covid. Na worldometri máme k 9. 2. počet 5382, na stránke ministerstva zdravotníctva 5502 na covid a 6707 ,,na,, a ,,s,, covid
10.02.2021 - 20:33:32
00
Hosť napísal:
Skor si myslim, ze sa teraz prejavuje zanedbanie zakladnej zdravotnej starostlivosti a nudzovy rezim nemocnic. Kolko zdravotneho personalu je viazaneho na testovanie? Tu vyvstava otazka, ci je v terajsej situacii vobec koser platit zdravotne odvody.


Myslí, že keby sa aj nezanedbala základná zdravotná starostlivost o matoviča stále by sa Ag testovalo do nemoty.
10.02.2021 - 20:44:40
00
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/tel-aviv-nemocnice-ichilov-testovani-prvni-faze-lek-exo-cd24-nadir-arber.A210210_125622_zahranicni_misl
10.02.2021 - 20:46:21
00
https://www.aktuality.sk/clanok/864286/koronavirus-prokurator-jozef-centes-je-v-kritickom-stave-v-nemocnici/
10.02.2021 - 21:38:50
00
Ked som videl kolko ludi dnes caka v rade na testy a ako kazdy primaor a starosta riesi miesta na testovanie uz cele tyzdne To fakt nikomu na Slovensku nedocvakne ani po dnesku ze sme jedina krajina na svete kde sa povinne testuje cela populacia a napriek tomu dnes so 120umrtiami sme slovom prvy na svete s poctom umrti na mil. obyv. Vsetky krajiny robili prisny lockdown s trasovanim chorych ktory uz na jar aj nam pomohol a my sme sa nepochopitelne vybrali cestou lahkeho lockdownu s neustalim testovanim. Kedy pochopime ze robime nieco zle.
10.02.2021 - 23:27:17
07
To, že to vláda nemenežuje ideálne, je asi pravda, ale to nie je prvotná príčina toho, prečo je situácia zlá. Prvotná príčina je v ľuďoch.....rozumný človek nepotrebuje, aby mu niekto rozkázal, ako sa má správať....no a kedže u nás je situácia dosť zlá a počty chorých stúpajú, tak niečo robíme zle....a nielen vláda
10.02.2021 - 23:59:26
08
lapaloma napísal:
Btw cestovanie za sportom. Cez cierne mozete tranzitovat? Ked napr ba je obklucena ciernou

Ano, je to povolene, MinZdr osobne povedal

(pardon, ak davam neskoro a uz ste vsetci vedeli;))
11.02.2021 - 00:04:38
02
bladerunner napísal:
To, že to vláda nemenežuje ideálne, je asi pravda, ale to nie je prvotná príčina toho, prečo je situácia zlá. Prvotná príčina je v ľuďoch.....rozumný človek nepotrebuje, aby mu niekto rozkázal, ako sa má správať....no a kedže u nás je situácia dosť zlá a počty chorých stúpajú, tak niečo robíme zle....a nielen vláda

Nemyslim si. Prvotna pricina je v tom, ze kazdy dochodca je tucny s milionom chorob. Ved si len spomente kedy ste videli chudeho dochodcu o zenach ani nehovorim. Su vsetky tucne. No a ked sa k tomu prida biedne zdravotnictvo, vyziva a hygienicke navyky, problem je na svete.

Neexistuje, ze by sa tolko ludi nakazilo po navstevach.

A s britskym a inymi variantami by som sa nedivil, keby sa ludia nakazili rovno pri testovani.


Naposledy upravil Sesulak dňa 11.02.2021 - 00:31:04, celkovo upravené 1 krát.

11.02.2021 - 00:29:54
00
bladerunner napísal:
To, že to vláda nemenežuje ideálne, je asi pravda, ale to nie je prvotná príčina toho, prečo je situácia zlá. Prvotná príčina je v ľuďoch.....rozumný človek nepotrebuje, aby mu niekto rozkázal, ako sa má správať....no a kedže u nás je situácia dosť zlá a počty chorých stúpajú, tak niečo robíme zle....a nielen vláda


aha - takže ak máme najviac úmrtí na svete tak máme najhoršie manažovanie a aj najhorších, najtučnejších, ... ľudí ktorí to zlé manažovanie najviac porušujú - zaujímavé

Zlé manažovanie je prvotná príčina - manažovanie ktoré umožňuje príliš veľkú mobilitu počas pandémie vdaka ,,vedľajším účinkom,, masového Ag testovania ako jedinej krajiny na svete kde sa nedodržiava návod na použitie Ag testov. Ag test je vhodný len na testovanie pacientov s príznakmi ochorenia COVID-19. Použitie antigénových rýchlotestov na masové testovanie populácie predstavuje obrovské riziko, že limitácie týchto testov a veľké množstvo falošne pozitívnych a falošne negatívnych testov nesprávne informujú velké množstvo ludí a tí môžu následne neprimerane zmeniť svoje správanie. A to neprimerané správanie našich ľudí - väčšia mobilita - vzniklo zásluhou zlého manažovania - povinným masovým Ag testovaním.

Nemôžu počas pandémie otestovať nepresnými Ag testami milióny bezpríznakových ľudí a na základe negatívnych výsledkov im umožniť väčšiu mobilitu.
11.02.2021 - 00:30:49
15
Gusto0
lto napísal:
mal som to otvorene, mohol som odlozit

heh, nasiel som to este otvorene .. tak Čierne okresy: IV. stupeň varovania:

Partizánske
Šaľa
Zlaté Moravce
Revúca
Rožňava
Bánovce nad Bebravou
Hlohovec
Trnava
Žiar nad Hronom
11.02.2021 - 07:03:27
00
keyboard_arrow_up