bladerunner napísal:
To, že to vláda nemenežuje ideálne, je asi pravda, ale to nie je prvotná príčina toho, prečo je situácia zlá. Prvotná príčina je v ľuďoch.....rozumný človek nepotrebuje, aby mu niekto rozkázal, ako sa má správať....no a kedže u nás je situácia dosť zlá a počty chorých stúpajú, tak niečo robíme zle....a nielen vláda

ľudia sa od minulej jari nevymenili, len vláda stratila ich dôveru - akonáhle ľudia berú opatrenia v zmysle "je to len buzerácia vlády" a "idem na test len preto, že ma inak nepustia do práce" a nie preto, že "je to správne" - nuž taký je výsledok...
11.02.2021 - 07:11:28
02
Keď čítam o "biednom zdravotníctve", tak asi by som vám mal predstaviť kolegu, čo sa po rokoch vrátil z USA, aby jeho deti nezostali napospas americkému školskému a on americkému zdravotníckemu systému :D
11.02.2021 - 10:18:34
05
bol som v Anglicku skoro 4 roky a tam to tiez nie je ziadna slava. Myslim ze na SK mame celkom slusne zdravotnictvo vzhladom na to aka sme mala krajina
11.02.2021 - 10:22:55
00
často si úroveň zdravotníctva v iných krajinách predstavujú ľudia podľa nemocníc ktoré vidia vo filmoch
11.02.2021 - 11:18:12
07
Asi tak - sú tam aj špičkové pracoviská, len nie každý si ich môže dovoliť.
11.02.2021 - 12:03:22
01
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22594101/v-nemocnici-lezia-deti-s-koronavirusom-jedno-ma-len-mesiac.html

citam , ze primátor Kežmarku sa ohradil proti cislam /na zaklade ktorych sa generuje covid mapka/ .. ze maju 11 pacientov, ale prisudili im 95 /vraj mozu byt v inom okrese , ale nevie sa kde :D/ .. no, manipulacia s cislami bola uz pri prvom testovani
11.02.2021 - 13:05:51
03
neviem už nájsť to video ale uvádzali tam nejakú tabuľku, podľa ktorej si štáty objednávali pcr testy na kovid už v roku 2018 ... ak by to bola pravda, tak by to konšpirátorom dalo krííídla
11.02.2021 - 13:53:42
00
ivan napísal:
aha - takže ak máme najviac úmrtí na svete tak máme najhoršie manažovanie a aj najhorších, najtučnejších, ... ľudí ktorí to zlé manažovanie najviac porušujú - zaujímavé

Zlé manažovanie je prvotná príčina - manažovanie ktoré umožňuje príliš veľkú mobilitu počas pandémie vdaka ,,vedľajším účinkom,, masového Ag testovania ako jedinej krajiny na svete kde sa nedodržiava návod na použitie Ag testov. Ag test je vhodný len na testovanie pacientov s príznakmi ochorenia COVID-19. Použitie antigénových rýchlotestov na masové testovanie populácie predstavuje obrovské riziko, že limitácie týchto testov a veľké množstvo falošne pozitívnych a falošne negatívnych testov nesprávne informujú velké množstvo ludí a tí môžu následne neprimerane zmeniť svoje správanie. A to neprimerané správanie našich ľudí - väčšia mobilita - vzniklo zásluhou zlého manažovania - povinným masovým Ag testovaním.

Nemôžu počas pandémie otestovať nepresnými Ag testami milióny bezpríznakových ľudí a na základe negatívnych výsledkov im umožniť väčšiu mobilitu.

Ešte raz, lebo si nepochopil, čo som povedal- rozumný človek nepotrebuje dostať rozkazom ako sa má správať....to že sa chodí potajme cvičiť do fitnescentier, piť do krčiem, rôzne žúrky kade-tade, nedodržiavanie karantény a podobne....toto nemajú ľudia prikázané a robia to. Áno, je to zlé menežované, že si to vôbec dovolia, že nie sú za to postihnutí.....ale rozumný človek by to teraz nerobil, ani keby to nebolo manažované vládou....
11.02.2021 - 13:54:03
13
lapaloma napísal:
neviem už nájsť to video ale uvádzali tam nejakú tabuľku, podľa ktorej si štáty objednávali pcr testy na kovid už v roku 2018 ... ak by to bola pravda, tak by to konšpirátorom dalo krííídla

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-covid-worldbank-2017-2018/factcheckworld-bankwebsite-does-not-showcovid-19-testing-kits-werepurchasedin-2017-and-2018-idUSKBN26025U

Záver v skratke: tie položky v štatistike boli sledované aj v skorších obdobiach, len dostali minulý rok mätúce označenie, keďže ide o medicínske produkty, ktoré sa dajú používať aj počas tejto pandémie.

Nešlo vyslovene o testy na covid-19, preto sa tam teraz v štatistike ukazuje už všeobecnejší pojem "Medical Test kits", aby to nemiatlo ľudí, ktorí si nezisťujú podrobnosti o tom, čo sa naozaj v tabuľkách nachádza a prečo to má také označenie.
11.02.2021 - 14:13:20
02
lapaloma napísal:
neviem už nájsť to video ale uvádzali tam nejakú tabuľku, podľa ktorej si štáty objednávali pcr testy na kovid už v roku 2018 ... ak by to bola pravda, tak by to konšpirátorom dalo krííídla

Kridla ? Ved by to uz nebola ziadna konspiracna teoria, ale fakt :D
11.02.2021 - 14:25:46
01
na sme je dobry titulok :D
"Bavorský premiér chce Česko vyhlásiť za oblasť s mutáciami"

----

Prílohy:

8a3e8fc810fcd3190070417940621910.jpg
8a3e8fc810fcd3190070417940621910.jpg 68.7 KiB thumb_up3thumb_down


Naposledy upravil iron.hide dňa 11.02.2021 - 15:31:01, celkovo upravené 1 krát.

11.02.2021 - 15:09:27
02
Hack3r napísal:
bol som v Anglicku skoro 4 roky a tam to tiez nie je ziadna slava. Myslim ze na SK mame celkom slusne zdravotnictvo vzhladom na to aka sme mala krajina

No ja neviem. Na NHS sa všetci sťažujú to je fakt. Polovica zdravotníkov sú Indiáni, kapacitne sú silno poddimenzovaní. Po Brexite to bude možno ešte horšie. Hlavou témou Brexitu bolo, že vyženú utečencov z východnej Európy, UK bude znovu križovať na plachetniciach svetové oceány a kolonizovať svet a miliardy čo sa platí Bruselu, pôjdu do NHS. Nič z toho nie je ani nebude samozrejme pravda. Ešte aj tých utečencov z východu nakoniec pustia.
Osobne by som to ale až tak tragicky nevidel. Mal som zlomený prst a na nemocnicu sa nemôžem sťažovať.
Na Slovensku sú schopní preveriť sekvenovaním pár testov týždenne, v UK preverujú 20% od začiatku pandémie. Na jeseň mi prišla z kliniky SMS aby som sa dal zaočkovať proti chrípke, nedávno mi poslali list, že som sa stále nedal zaočkovať a bla bla bla že prečo a tak. Rovnako mi prišla SMS, že som v poradí na covid vakcínu a keď budem na rade, dajú mi vedieť. A keby som sa nedal, tak ma budú bombardovať otázkami, prečo som sa nedal.
Väčšina testov sa tu robí poštou. Súkromne aj NHS. Pošlú testovaciu sadu, človek si spraví výter a pošle v špeciálnej obálke späť. Royal Mail vyčlenili na to špeciálne expres post boxy.
Funguje tu NHS covid aplikácia, ktorá nie je povinná ako v Číne ale robí všetky tie veci, z ktorých majú dezoláti na Hlavných správach etc. panický strach.
Myslím, že tieto veci tu fungujú dosť slušne a zo slovenským zdravotníctvom by som to neporovnával. A tiež netreba zabúdať, že sú tu oveľa nižšie odvody a pre bežne zarábajúcich aj dane, v porovnaní zo Slovenskom a zdravotníctvo je bezplatné. Čo sa tiež musí niekde prejaviť.
11.02.2021 - 15:16:14
01
.

Prílohy:

cov.jpg
cov.jpg 84.09 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2021 - 15:17:16
02
lapaloma napísal:
neviem už nájsť to video ale uvádzali tam nejakú tabuľku, podľa ktorej si štáty objednávali pcr testy na kovid už v roku 2018 ... ak by to bola pravda, tak by to konšpirátorom dalo krííídla

Bože nečítaj Sputnik, ZaV, SV a podobné hodnoverné zdroje, keď nevieš verifikovať informácie. Ten hoax letel asi pred pol rokom a na pár klikov nájdeš vysvetlenie. Dezolátom to z hlavy už ale nikto nevytlčie, tak sa s tým budeš asi stretávať stále.
https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-covid-worldbank-2017-2018-idUSKBN26025U
11.02.2021 - 15:18:54
00
Stačilo mi vidieť včera Šariš auto ako nosi kegy piva . Kam to nosíte? Aaale ľudia si chodia brat do fľaše a tak . Haha určite 😆 . Môžem byť ja zodpovedný , sedieť doma a chodiť sa testovať ako hluchý 😆
11.02.2021 - 15:24:37
00
keyboard_arrow_up