Áno...mňa ako kedy
14.02.2021 - 16:18:38
00
Ak klikas v menu, tie tri ciarky, tak ta da spet tam skade si otvoril menu prvy krat. Ak uz sa pohybujes cez kontextove linky v hornej liste tak to ide spat po jednotlivych krokoch. Ak som to teda napisal zrozumitelne
14.02.2021 - 18:28:51
00
Ahoj, dotm, vies mi pls dat vediet, ci sa to spravanie u teba zlepsilo?
Mali sme tu taku mensiu hypotezu, ze problem bude v tom, ze sa snazis aj dynamicke popupy "zatvorit" tlacitkom spat v prehliadaci. Totiz, na mobile aj rozne otvaracie okna vyzeraju ako nova podstranka, lebo vyplnaju 100% priestoru displeja. Toto sme dnes trochu prerobili a priamo sipka spat v prehliadaci teraz zatvara aj dynamicky otvorene okna.
Najprv som si chcel s tebou overit, ci je problem v tom, ale ista sikovna, proaktivna osoba to medzitym uz prerobila, tak pls daj vediet, ci to pomohlo. Ak nie, budem ta otravovat dalej:)
14.02.2021 - 18:50:17
00
je možné, že robím niečo zle, nevylučujem to
práve som to skúšal a tu je postup:
pokus 1.
otvorenie fóra cez odkaz priamo do aktívnych tém > klik na "hamburger" vľavo hore, otvorilo sa menu > klik na bazár > klik na komponenty > klik na pedále > klik na šípku (trojuholník) = zavrelo sa mi celé okno prehliadača
pokus 2.
otvorenie fóra cez odkaz priamo do aktívnych tém > klik na "hamburger" vľavo hore, otvorilo sa menu > klik na bazár > klik na komponenty > klik na pedále > klik na našlapné MTB > klik na šípku (trojuholník) = návrat do fóra (aktívne témy)
pokus 3.
otvorenie fóra cez odkaz priamo do aktívnych tém > klik na "hamburger" vľavo hore, otvorilo sa menu > klik na bazár > klik na komponenty > klik na pedále > klik na našlapné MTB > klik na prvý inzerát > klik na šípku (trojuholník) = návrat o pozíciu späť (tak ako by to malo byť), čiže výpis inzerátov s našlapnými MTB pedálmi > ďalší klik na šípku (trojuholník) = návrat do fóra (aktívne témy)
14.02.2021 - 19:18:32
00
Ahojte, mam to uplne rovnako. Tiez chrome na mobile.
14.02.2021 - 21:07:56
00
mobilny Firefox to iste, po tlacitku "spat" to hodi na poslednu stranku, ktora bola pred stlacenim "bazar" ... nebude to tym ze v mobilnej verzii po kliknuti na bazar sa zobrazuje len menu filtra, prip. dalsie podmenu, a teda nenaskakuje obrazovka s tovarom podla aktualneho stavu filtra ?
14.02.2021 - 21:11:11
00
neviem, ci to uz niekto reportoval, ale aspon u mna nefunguje nahlad na moje vlastne foto, ak idem cez moj profil/fotky (alebo cez notifikaciu o liku) a kliknem si na mnou pridanu nejaku foto, tak vzdy vidim iba ciernu obrazovku, maly nahlad fotiek vidim, ktore su pred zobrazenou alebo po zobrazenej fotke. Cierna obrazovka sa zobrazi aj po kliku na sipku k dalsej foto, ak je to opat moja fotka, ak je to fotka od ineho uzivatela, tak sa zobrazi spravne. Robi to na desktope win 10 64bit a chrome 88.0.4324.150

Prílohy:

mtbiker.jpg
mtbiker.jpg 23.37 KiB thumb_up0thumb_down

15.02.2021 - 12:25:05
00
vokalvokal, ahoj, u nas to funguje dobre, aj na win, aj na chrome v identickej verzii. Odkedy ti to, prosim ta, robi? Je mozne, ze to suvisi v nejakymi extensions/doplnkami, ktore v chrome pouzivas, kvoli ktorym ti pada javascript na stranke (ked je fotka tvoja, pribudne moznost umiestnit ju na mapu, a to je script navyse oproti cudzim fotkam, zrejme to sposobuje chybu u teba). Vies si v chrome otvorit konzolu (pravym tlacitkom mysi na stranku a Inspect/Preskumat), tam vybrat zalozku Console/Konzola a po obnove stranky s tvojou fotkou mi poslat screenshot, ako obsah konzoly vyzera?
Posli mi to pls do spravy, v idealnom svete screenshot celeho monitora (aj s prvkami prehliadaca hore).
Skus pripadne aj vypnut nejake doplnky ako adblocker a podobne, ktore upravuju obsah stranky, ci to nepomoze, a daj vediet.
Diky!
15.02.2021 - 12:54:24
00
dotm, TOME, vlastoch, Ahojte,

teraz nam je uz jasne, kde nastava nedorozumenie. Takto totiz to mobilne menu nefunguje. Ta navigacia, ktoru popisujete, sa odohrava iba v menu a technicky nemenite stranku, na ktorej sa nachadzate.
Priamo v mobilnom menu je cela struktura kategorii v bazari a da sa preklikat bez toho, aby bolo nutne refreshovat stranku a niekam odist. Vdaka tomu je to vyrazne rychlejsie, nemusi sa cakat na nove data od servera, je to proste klasicke rozbalovacie menu. Avsak stranka pod nim je stale ta ista, kde ste boli predtym ako ste klikli na hamburger ikonku, a ked date sipku "spat" v browseri, odnaviguje vas to na stranku, kde ste boli predtym. Vy skutocne zmenite stranku az vo chvili, ked si nejaku finalnu kategoriu v menu vyberiete, pripadne zvolite moznost "Vsetko" v nejakej nadkategorii.
Zjavne ocakavate, ze sipka spat v browseri bude navigovat priamo v menu, a teda pojde menu napr. o uroven vyssie. Na navigaciu v menu teraz ale sluzia iba UI prvky priamo v nom (priamo v menu). Ked si vyberiete Bazar -> Bicykle -> Horske bicykle, tak spat na Bicykle ide opat prvy link s obratenou sipkou.

Takto to funguje na nespocet weboch, ako priklad teraz uvediem najvacsi ecommerce a bazar na svete -> amazon a ebay. Oba totiz tiez vyuzivaju aj vnorene mobilne menu.
Napr. idem na telefone na amazon.com, potom idem na ebay.com, kliknem na hamburger, tam kliknem na categories, menu sa mi prekresli a zobrazi kategorie. Potom dam back button a idem kam? Na amazon.com...
A vice versa, ked pridem z ebay na amazon.com, dam si menu -> see all categories -> Amazon photos a kliknem na back button, tak idem spat na ebay, nie na "All categories".
Preto to pokladame za dost standardne riesenie, resp. riesenie z kategorie "ako funguje internet".

Teraz, my samozrejme nechceme riskovat, ze by sa pouzivatelia mtbiker stranky nevedeli navigovat. To by bolo uplne katastrofalne a vdaka za nahlasenie. Je tu ale mozne, ze sposob fungovania, kde si vyberies kategoriu a browserovym tlacitkom to vracia o uroven vyssie je pozostatok toho, ako bazar doteraz fungoval (a stale aj funguje, ak si po kliknuti na Bazar zvolite Vsetko, potom cela navigacia funguje dalej ako doteraz) a suvisi s navykmi z minulosti. Preto zacneme v mobilnom menu trackovat kliknutia na podkategorie a event "stlacenia tlacitka spat", aby sme zistili, ci tak skutocne useri funguju a ci sami od seba rozumeju tomu, ako to ma fungovat. Ak sa ukaze, ze nie, tak bude musiet prist prerabka. Ono, aj osetrit sucasne menu tak, aby respektovalo tlacitko spat sa da, ale je to casovo narocna implementacia.

Nateraz spravime to (zanedlho to snad pojde von), ze pri otvorenom menu (nezavisle od toho, kde v nom som), ho stlacenie tlacitka spat, najprv cele zavrie. Aspon to zjednoti spravanie pri stlaceni tohoto tlacitka a nebude sa stavat, ze prehliadac uplne odide z mtbiker stranky.
15.02.2021 - 13:13:32
06
Neviem či to tu už bolo alebo nie ale taký detail, že pri menu v bazari sa mi na mobile nemení počet inzerátov. Už dlhšie tam mám tie isté čísla. Na PC to funguje.

Prílohy:

Screenshot_20210215-160247_Chrome.jpg
Screenshot_20210215-160247_Chrome.jpg 108.78 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20210215-160252_Chrome.jpg
Screenshot_20210215-160252_Chrome.jpg 141.88 KiB thumb_up0thumb_down

15.02.2021 - 16:08:36
01
nejako si zvyknem :-)
15.02.2021 - 16:21:20
00
Idem si povymazávať tie duplicitné výjazdy.
Nedá sa nejako nastaviť, aby ma po vymazaní výjazdu hodilo späť na tú stranu výjazdov z ktorej bol vymazaný?
A ďakujem za tie dátumy pri výjazdoch, už to vidno priamo, nielen po kliknutí na Upraviť.
16.02.2021 - 10:11:33
01
otvaraj si jednotlive vyjazdy prostrednym mysitkom na vedlajsom tabe - zmaz ich a vrati ta automaticky na stranku s vyjazdami (aspon FF)
16.02.2021 - 12:01:13
10
Najprv ma nenapadlo klikať stredným a otvárať to na nových záložkách. Potom mi prišla rada od Rachela tak už je to upratané.
16.02.2021 - 14:34:16
01
Navrhujem, z dôvodu , že sa stáva, že sa zmení cena u pridaného tovaru v košíku, aby u tovaru pridaného do košíka sa nemohla cena zmeniť po dobu , dajme tomu, 48 hodín od doby jeho pridania do košíka. Jednou z obchodných podmienkach pri ponuke jej jej platnosť. 48 hodín nie je dlhá doba. Posledný prípad zo včera soboty na dnes sa mi zvýšila cena tovaru po jeho pridaní do košíka o cca 45% .
21.02.2021 - 11:42:04
01
keyboard_arrow_up