Ahojte, skúšal som rozlične aplikácie ale najviac mi vyhovuje aplikácia bikemapper, ktorá stoji 3€ a podporuje hlavne offline mapy od cykloserver.cz, freemap.sk a podobne.

fb: https://www.facebook.com/cyklowebka/
web: https://cyklowebka.sk/
Youtube:
thumb_up0thumb_down

Je to slovenská aplikácia od nezávislého vývojára a sám cestuje po svete na bicykli tak presne vie čo aplikácia musí obsahovať.

Vie niekto o lepšej aplikácii ?
14.02.2021 - 10:03:38
00
Áno poznám, je to Locus. A inak, tá akože skrytá reklama je úplne priehľadná ... mne to ako neprekáža, ale keď chces promovať nejaký produkt ktorý má hlavu a pätu tak si myslím že chalani čo prevádzkujú toto fórum by to vedeli zastrešiť ...
14.02.2021 - 14:11:52
01
Napr. LOCUS mas free zadarmo, platena verzia stoji par eur. Ale teraz bude nova verzia, koncom februara, treba sledovat www.locusmap.eu.

Mapy mas online, offline, satelitne, freemap, navigaciu, fotky v apke, strava heat mapa, moznost roznych vrstiev, caste upravy, live tracking aby rodina vedela kde som, hlavne diskusia tu na mtbikeri od uzivatelov :
https://www.mtbiker.sk/forum/cyklotrasy-navigacie/locus-turisticka-navigacia-pre-android-aj-pre-geocacherov-t26887.html

Su aj ine aplikacie mapy.cz, komoott, bikemap ... a potom specialne napr. strava. Kazdy chvali podla seba co pouziva. Kazda bude pre niekoho ta NAJ.

A priznam sa, ze Tu tvoju appku som aj mal volakedy v mobile. Vtedy som prave skusal rozne appky, ale co mi nevyhovovalo som potom zmazal. Co si pamatam tak vtedy ta apka bola aj zdarma, ale len nejaky region, bolo menej tras, slabsie popisy tras, skor to bol taky sumar vyletov, kde bol autor napr. aj v zahranici. Navigacia slabsia, chybali mi hlasove povely, nedalo sa v nej fotit ( rad si odfotim na trase nejaky zaujimavy bod, stav trasy), zvolena trasa sa nedala editovat, zmenit profil, prepocitavat. O prejdenej trase som nemam statistiky, graf, nedala sa poslat dalej. Na mape sa nedali zobrazit doplnujuce body...

Ako info/reklama fajn, ale NAJLEPSIA ta Tvoja urcite nebude.
14.02.2021 - 14:23:37
00
No nieje to reklama, locus som mal tam mi vadilo že som moc platil za mapy.
14.02.2021 - 15:25:34
00
Locus - platit nemusi, ked nechces.
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.freemap.locus.addon.routePlanner&hl=en&gl=US
alebo tu http://wiki.freemap.sk/FileDownload
Aj vyrobit vlastne z online map sa daju.

A pre zaciatocnikov je najjednoduchsie https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy&hl=en&gl=US
14.02.2021 - 17:00:11
00
ivast napísal:
A inak, tá akože skrytá reklama je úplne priehľadná ...

Nemyslim si, ze by lendl mal potrebu si tu vytvarat druhe konto.
Ani tu si ju nerobil
14.02.2021 - 17:04:59
00
Palo TT vyzerá že som netrafil, to sa stáva, písal som z telefónu a vyjadril som svoj aktuálny pocit ...
14.02.2021 - 18:07:00
00
Máš pravdu Palo TT toto je moje konto a netrúfal by som si dať sám sebe takto reklamu. Ale keď to sem niekto dal tak dík, poteší. To čo píše Cykloturista je stav spred niekoľkých rokov, dnes je to už niekde inde. Ale zase konkurovať Strave ani Fb nemám v úmysle.
14.02.2021 - 18:24:04
01
lendl - ja som sa len vyjadroval k tej otázke : či vieme o lepšej aplikácii.

Preto som písal že mne vyhovuje Locus. Aby si si nemyslel, pozrel som si predtým celé to uvedené video, skúsil nainštalovať Tvoju bezplatnú aplikáciu Cyklotrasy Malá Fatra ( pre android máš v ponuke ešte TrekMapper.sk, BikeMapper.sk, WorldMapper ale tie sú platené 2,99€ - nie je to veľa, ale skúšal som najprv tú bezplatnú ), vyskúšal ovládanie, menu a podobne, trasy a zatiaľ zmazal. Proste niektoré funkcie ktoré používam mi tam chýbajú. Nemyslím si že LOCUS je najlepšia navigácia pre všetkých, len zatiaľ tá Tvoja nie je pre mňa. Už som si za tie roky na niektoré funkcie zvykol a chýbali by mi ( napr. strava heat mapa ako vrstva, POI body ako studničky, fotenie, dashboard obrazovka s obrazovkou ako cyklopočítač, live poloha pohybu pre manželku aby vedela kde sme so synom ... ). Už to nie je len práca s mapou. Zase oceňujem v Tvojej apke že obsahuje návrhy na pekné cyklovýlety s popisom.

Každá aplikácia má svoje čaro, oceňujem a rád podporím slovenských/českých vyvojárov, ale proste vždy v každej aplikácii bude niečo chýbať a niečo navyše.
14.02.2021 - 20:40:51
00
Cykloturista som vďačný za každé posúdenie mojej aplikácia a porovnanie s Locusom ma teší.

Pointa aplikácie je popis MTB trás v rámci Slovenska. Podobne Trekmapper popisuje VHT a skialpové možnosti v Tatrách. Všetky apky majú rovnakú funkcionalitu. Strava heatmap je len pri platených. Studničky sú dostupné na 1 klik z hlavnej obrazovky, Dashboard (cyklocomputer) sa objaví po zapnutí GPS funkcionality. Fotíš normálne a vybereš fotku z galérie, Live tracking je problém, vyžaduje serverovú podporu. Využíva sa sledovanie polohy na freemap.sk, ale práca s ním je dosť ťažkopádna.
15.02.2021 - 06:46:14
00
Cykloturista napísal:
lendl - ja som sa len vyjadroval k tej otázke : či vieme o lepšej aplikácii.

Preto som písal že mne vyhovuje Locus. Aby si si nemyslel, pozrel som si predtým celé to uvedené video, skúsil nainštalovať Tvoju bezplatnú aplikáciu Cyklotrasy Malá Fatra ( pre android máš v ponuke ešte TrekMapper.sk, BikeMapper.sk, WorldMapper ale tie sú platené 2,99€ - nie je to veľa, ale skúšal som najprv tú bezplatnú ), vyskúšal ovládanie, menu a podobne, trasy a zatiaľ zmazal. Proste niektoré funkcie ktoré používam mi tam chýbajú. Nemyslím si že LOCUS je najlepšia navigácia pre všetkých, len zatiaľ tá Tvoja nie je pre mňa. Už som si za tie roky na niektoré funkcie zvykol a chýbali by mi ( napr. strava heat mapa ako vrstva, POI body ako studničky, fotenie, dashboard obrazovka s obrazovkou ako cyklopočítač, live poloha pohybu pre manželku aby vedela kde sme so synom ... ). Už to nie je len práca s mapou. Zase oceňujem v Tvojej apke že obsahuje návrhy na pekné cyklovýlety s popisom.

Každá aplikácia má svoje čaro, oceňujem a rád podporím slovenských/českých vyvojárov, ale proste vždy v každej aplikácii bude niečo chýbať a niečo navyše.


Akú aplikáciu používaš aby vedela tvoja žena kde si? Tiež mi táto možnosť chýba už pár krát to bolo akútne a ja som nevedel kde presne som. Ešte že ďalší cyklista čo má zliepal vedel kde presne som, keď mi volali odvoz na úrazovku.
15.02.2021 - 11:04:14
00
Pre poriadok ja nie som lendl a ak má viac účtov tak tento nieje jeho. Založil som toto vlákno by som poskytol vhodnú alternatívu každému kto nechce locus, mapy.cz a podobné aplikácie.
15.02.2021 - 11:07:38
00
OsmAnd+ alebo OsmAnd~
15.02.2021 - 11:27:44
00
froshy - priamo v Locuse pouzivam funkciu "Live tracking", nastavim, spustim, manzelke poslem vygenerovany odkaz a moze nas sledovat na mape.
15.02.2021 - 16:31:06
00
Funguje to? Lebo ja som kvôli tomu rozhodli Garmin - chcelo to po mne nejaké údaje ktoré som nevedel zohnať tak som za bojoval a Garmin funguje ako má
15.02.2021 - 16:36:42
00
keyboard_arrow_up