jasne - dnes uz mame moznosti - vytvarat tony odpadu pouzitelnych veci s drobnymi chybami
16.02.2021 - 08:51:38
09
Ako píšeš, začína byť problém niečo nechať opraviť aj keď chceš. Nájsť šikovného obuvníka, krajčírku alebo hodinára je čím ďalej väčší problém. Starí odišli do dôchodku alebo vymreli a mladých nie je, lebo sa im to už neoplatí robiť.

Takže vďaka aj za tých čo sú. Nedávno mi jedna pani akurát skracovala turistické nohavice, tak rovno opravila aj diery po mačkách tak, že som mal problém vôbec nájsť kde boli. Tak isto rozpadnutá PUR podrážka na Mammutoch vymenená aspoň po známosti u nás v Eccu, môžu slúžiť zase ďalšie roky. Bolo mi ich ľúto vyhadzovať keď až na podrážku sú OK a nachodili so mnou za tú dobu čo ich mám pekných pár km po horách.

Ďalší príklad, na aute prestalo fungovať ABS, 4x4 a protipreklz. Po diagnostike v autorizovanom servise zistili, že je prasknutý snímací kružok pre ABS. Dodať ho vraj osobitne nevedia, len celú polos za 900E + robota. Klasický meniči a nie mechanici. Ešte šťastie, že sa stále nájde šikovník čo ho niekde vykutral nový za 30E a aj s robotou si vypýtal 80E. Aj to preto, že sa vytrápil so zapečenou maticou náboja.


Naposledy upravil volodaj dňa 16.02.2021 - 09:04:08, celkovo upravené 3 krát.

16.02.2021 - 08:55:59
013
Randy - ano, Teams je celkovo fajn appka, akurat neprejde jediny tyzden bez toho ze by ma niecim nenasrala a casto vzdy niecim inym


Naposledy upravil iron.hide dňa 16.02.2021 - 11:18:54, celkovo upravené 1 krát.

16.02.2021 - 08:59:25
02
Teams je fajn. Len ms pristup, ze sfb vlastne fungoval nahovno a v momente ked ho vyladili, povedia koniec - chodte do teams aby sme to zase par rokov spolu mohli ladit
16.02.2021 - 09:00:49
01
user_id napísal:
Kvoli defektu do servisu? To uz co je ? :x

To je uplne bezna vec. Ak je zena sama, tak to chapem. Ale mne minule volal kamos, ze ma defekt a ze co s tym :D Tak som mu poslal video od Sterbakola, kde to je vysvetlene tak, ze to podla toho musi opravit aj uplny tlk. Zaniesol ho do servisu :D Cely bicykel samozrejme, lebo odmontovat zadne koleso je s kazetou tiez rebus.
16.02.2021 - 09:17:19
00
randy napísal:
lto vsimol som si to, ale nehral som sam sa s tym. Ak je to na styl piratepad, co je integrovany v google dokumentoch, tak potom je to super.

Malo by to byt ako ma spreadsheet v google doc, ale nezvlada to zatial multiuser, takze ked to otvoris priamo v teamsoch , tak sa vselico potom udeje, ked do toho robi nieco ini ludia :D .. sietova optimalizacia ziadna, ale teamsi ako taky nastroj na cally je fajn.

perez napísal:
je to z velkej casti spomienkovy optimizmus - opravovalo sa, lebo ina moznost nebola. Z nudze cnost.

Nie je. Pretoze je logicke vec opravovat, ak sa da a nevyhadzovat a vrsit tony odpadu, dolovat suroviny a znecistovat 10x tolko, len aby sa nove veci kupovali pomaly kazdy mesiac.
16.02.2021 - 09:30:53
01
a nieco na pobavenie https://www.dailymale.sk/articles/zapisky-z-kysuc-i_5514
16.02.2021 - 10:13:27
00
@lto, ale je, citaj prosim s porozumenim. Logicke nieco moze pripadat tebe, ale skutocnost je uplne ina. Neviem aku logiku chces kde hladat, ale ked je vymena lacnejsia ako oprava, tak logika ide bokom.
Pisal som hlavne o "starych, dobrych casoch" na ktore hlavne ty rad spominas. Ja si tie "dobre casy" pamatam, a dobre viem, ze sa opravovalo hlavne preto, lebo ziadne nahradne diely jednoducho neboli, urcite nie kvoli ekologickemu povedomiu a snahe znizit nadspotrebu.
16.02.2021 - 10:25:00
01
jasne, preto ked sa ti na niektorych VAG vymlatili capy na ramenach za 10€/ks tak si musel kupit cele ramena za 400€/ks lebo je to lacnejsie ;)
nie opravovat ale vymienat. sa smejem nasim technikom v servise ze oni nie su servisaci ale vymienaci dielov. Vymienaju diely do blba kym sa zavada neodstrani.
16.02.2021 - 10:44:33
10
scarinko, pisem o casoch socializmu, vtedy si este tahal kacera a o nejakych VAG-och si mohol mozno tak snivat. Opakujem toto sa riadi pravidlami trhu, nie logikou. Ked mas servis a mozes skasnut 400€ s vymenou povedzme za 30min, alebo skasnut 10€ s opravou za dlhsi cas, tak co si vyberies? Na druhej strane, kludne si otvor svoj servis a vsetko opravuj, podla teba to bude sypat. Iba zeby nie, ze?
16.02.2021 - 10:57:11
01
za sociku boli jednoduchsie auta, kopec veci si ludia robili doma, tatko tiez stale bastlil nieco na aute a motrke. Dnes uz tazko pokial nemas naradie a vybavu. Odnesies, vymenia diel.
Veci sa kedysi opravovali lebo boli drahe a tazko zohnatelne. Dnes nebudes opravovat topanky za 30 po 3 rokoch chodenia. A takych co si kupia 200 eurove planiky a podobe a po 7 rokoch odide podrazka je fakt malo aby to uzivilo opravarov.
16.02.2021 - 11:19:40
00
...len tie auta mali vykon 40kW, spotrebu 12 litrov, a ked si v nich vrazil do kriku zlateho dazda, tak si sa zabil
16.02.2021 - 11:32:09
02
vykon nepamatam, spotreba tusim 7-8 litrov, naburane do stlpika na plote a prezili sme ;)
16.02.2021 - 11:37:31
00
Dnesnych opravarov v autodielnach by som nazval "menici modulov". Zapne auto na diagnostiku. Ta mu vyhodi chybu v module XY a tak ho potom aj vymeni :-) :-) :-)
Vsetko v bielom plasti :-)
:-)
16.02.2021 - 11:41:11
02
asi tak pripadne, mam tabulku kde je priznak a ktory diel ma vymenit, nezalezi ci to pomoze, lebo tomu prd rozumie ale vie vymenienat diely
16.02.2021 - 11:53:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up