slavos, ale však nikto s nás nehodnotí, ktorá vakcína je lepšia, a či vôbec nejaká. Nie sme na to "vyškolení". Ale raz žijeme v európskom priestore (EU) a všetky liečivá by mali byť registrované a schválené. Alebo je to experimentálna liečba a môžeš do toho ísť max na vlastné riziko.
17.02.2021 - 10:07:40
08
@lto, a ty tak isto. Napisal si opat litaniu, ale nic v nej nie je. Ten clanok je postaveny na dvoch tvrdeniach:
1. Rusky vyrobca SPUTNIK-u este ani nezacal proces registracie v EU
2. Rusky vyrobca tvrdi nieco ine (o tomto si nie som isty, clanok je zamknuty)

Tak bud je aspon jedno z tych tvrdeni nepravdive a v tom pripade je ten clanok loz a propaganda, alebo su obe pravdive a v tom pripade trepes ty a zopar dezolatov vyssie.

Simple as math.
17.02.2021 - 10:11:53
07
Co je na tom clanku na aktualitach propagandisticke? Pisu, ze EMU zatial nedostala ziadost o schvalenie Sputnika. Dalej pisu, ze Rusi tvrdia, ze do EMU ziadost poslali. Aktuality pisu, ze "nedorozumenie" pravdepodobne vzniklo tym, ze Rusi poslali ziadost do ineho EMU. Kde je teda problem s clankom?
17.02.2021 - 10:14:30
03
titulok
17.02.2021 - 10:21:05
00
maticka Rus sa nemoze predsa kritizovat - niektori ludia co zazili okupaciu maju ruzove spomienky na detstvo a tak ignoruju vsetko co sa na geopolitickej scene za poslednych 20 rokov udialo... so Sovietskym zvazom na vecne casy...
17.02.2021 - 10:23:38
14
Ludia umieraju a my budeme cakat kým EU možno ani schváli z hladiska geopolitickej hry vakcinu z Ruska. neviem ci niekto zabudol ale myslím ,že bolo jasne vidiet ako europsky priestor fungoval ked vypukla pandemia. Každá krajina si chranila to svoje a robila si opatrenia podla seba. To isté platí s vakcínami ,žiadne rovnomerné pridelovanie vakcín.
Myslím,že dosť ludí je už očkovaných Ruskou aj činskou vakcínou aby sme ju kludne môhli prijat. Ked vidíte aká situácia je na Slovensku tak si myslím že každá vakcína bude dobrá.
17.02.2021 - 10:28:37
05
https://www.dw.com/en/angela-merkel-says-every-vaccine-is-welcome-after-sputnik-v-results/a-56432676

Merkelova sa vyjadrila jasne. Len rusofili z toho robia politiku.
17.02.2021 - 10:32:12
04
double, s tymto suhlasim, ten schvalovaci/registracny/whatever proces musi byt rovnaky pre kazdeho vyrobcu, inac je to spinavost. A ja si myslim, ze rovnaky bude.
17.02.2021 - 10:35:07
00
Ruská vakcína bude o.k. ale neviem prečo by nemala prejsť schvalovacím procesom tak isto ako "západné" vakcíny-alebo to že je z Ruska, je automaticky spolahlivá,bezriziková?
Ja si myslím práve opak-ale ak prejde,nebudem mať námietky
17.02.2021 - 10:40:35
02
double, ale najskor si Rusi o ten schvalovaci proces musia zaziadat :-). Alebo ty uz dopredu vies, ze je to zbytocne?
17.02.2021 - 10:42:59
02
https://dennikstandard.sk/34148/srbsko-je-na-tom-s-koronou-zazracne-dobre-ale-preco/
článok som len zbežne prebehol.... berte to ako iný pohľad na vec (ako všetky moje príspevky)..slepá viera je aj smrteľná
17.02.2021 - 10:43:32
01
Ziadost o schvalenie vakciny SputnikV v EU bola zaslana 20.1.2021. Mate to dokonca na wikipedii, aktuality.sk sa zjavne nestitia nicoho :) Pravidla maju byt pre vsetkych rovnake,AstraZeneca napr. nepresla /zatial/ vo Svajciarsku. Ale v ramci geopolitikych bojov nikdy pravidla nebudu rovnake. Hlavne nie pre beznych obcanov. Nekriticky obdiv akejkolvek mocnosti skodi.
17.02.2021 - 10:47:37
03
Tak, ako boli dopredu ľahko predvídateľné vlny konšpirácií o 5G, testovaní či vakcinácii, rovnako očakávateľné boli aj dezinformácie a výmysly o sčítaní ľudu.
No na rozdiel od 5G sa v tejto téme štát pripravil. Aspoň to tak vyzerá.
Komunikáciu Štatistického úradu SR na sociálnych sieťach má na starosti profesionálna agentúra, zatiaľ čo špecifický monitoring dezinformácií pre ňu samostatne vykonáva ďalšia, menšia agentúra. Tá priebežne sleduje až niekoľko stoviek dezinformačných stránok, skupín a webových diskusií.
Úrad tak môže včas zachytiť internetové hlúposti a vhodným spôsobom na ne reagovať skôr, ako vyvolajú neprimeranú mieru nedôvery v znepokojených obyvateľoch.

sice je to o scitani ale pasuje mi to skor sem - to vazne sa ide riesit z ktoreho kontinentu bude vakcina? ebe uplne?
tak isto mi pride ako uplny ulet aby musela mat na starosti komunikaciu s "narodom" spec. agentura ktora potrebuje este dalsiu agenturu na tych najviac "vyvolenych" - to kam smerujeme? fakt sa tu siri iny virus - napada myslenie ludi a je to vazne, by som povedal ze to zacina byt kriticke
17.02.2021 - 10:48:50
02
lto, mozme sice debatovat o tom, ci ziadost poslana bola alebo nie, ale v tomto pripade by som skor veril aktuality.sk, kde pisu, ze EMU sa jasne vyjadrila, ze takuto ziadost neeviduju, ako wikipedii, kde si moze kazdy napisat, co sa mu zachce.
17.02.2021 - 10:51:40
04
otazka na zamyslenie - preco je v Rusku mensia zaockovanost ako u nas, v CR, Nemecku, Rumunsku, Dansku, USA, Grecku atd. ? :)
17.02.2021 - 10:51:44
05
keyboard_arrow_up