peterg no ak je na laboratórne účely tá z DM ky mala by byť ok, ale čo sa týka tej lekárskej ta je dobre predřažená, napadlo ma kúpiť ešte destilátor, 1l za hodinu vyrobý bez problémov, len kde takú vodu potom skladovať
16.02.2021 - 23:47:20
00
stivko76 napísal:


Ak ti to vyhovuje tak zober, predáva to seriózny pan, pred mesiacom odo mna kupoval mlynec a ponukal mi to ECMko. Už má miesto toho Lelit Biancu.
16.02.2021 - 23:48:47
00
len je to jednobojler, tiez som nan pozeral ale pre to som ho nakoniec nezobral,
16.02.2021 - 23:53:32
00
poldi92585 napísal:
Tiež som ohúrený Coffiou, na filtri ma odrovnali z planéty tieto dva poklady ...

Coffiu som ešte nemal, vyzerá na veľmi dobrý tip, ako jedni z mála slovenských pražiarov (ak nie jediní) uvádzajú aj kvalitatívne SCA skóre a vôbec nenakupujú zlú kávu (majú dokonca špeciality nad 90 bodov, competition grade). Najbližšie vyskúšam.
17.02.2021 - 00:05:24
00
Matniksar napísal:
len je to jednobojler, tiez som nan pozeral ale pre to som ho nakoniec nezobral,

A to je zle?
17.02.2021 - 00:08:45
00
jasne ze nie, ale mna to odradilo, za cenu noveho ECMka by som radsej siel do LelitU MaraX napriklad,.. samozrejme pokial niekomu nevadi si pockat na paru tak to ECMko je super, hlavne ta cena tej bazarovky je zaujimava
17.02.2021 - 00:12:18
00
Hmmm ... zalezi od toho, ci chces dobre espresso, alebo pijes len kapucino. Spominana MaraX je HX, takze za mna jednoznacne jednobojler.
Btw, para je rychlo, skor ako vyberies mlieko z chladnicky a nalejes do kanvicky. Casovo aj manipulacne horsie je to s ochladzovanim bojleru znova na kavu. ;)
17.02.2021 - 00:15:27
00
peterg ale ja mam filter roasty, na espresso nemám tušenie ktore su dobré, tieto som vyskúšal na filter a sadli mi, coffia je jedna z mála čo to uvádza áno, ale sa mi zdá že aj také Melody roastery uvádzajú, a aj Concept....
Len od nich som ešte kávu nemal...
17.02.2021 - 00:33:51
00
No nielen že uvádzajú, ale nakupujú a pražia kávu s vysokým SCA skóre, na úrovni Gardelli či Mabó (ono fakticky aj cena tomu zodpovedá).
17.02.2021 - 00:40:53
00
Hej, ochutnal som u nich jedno espresso dvojité, chutilo mi lebo inde mi ešte nespravili moderné espresso,.... Iba čokoládové chute som mal...
Určite chystám skúsiť aj Illimite kávy a tie Melody roastery, tie čísla sú tam neni len tak zisťujem :D
17.02.2021 - 00:47:22
00
mnavak napísal:
S Eurekou opatrne. Ma viacere obmedzenie a ak tl cloveka chyti tak ho bude menit veeeeelmi skoro. Je pekny a maly, tam to trochu konci od isteho levelu.


Tak to by ma zaujímalo čo konkrétne ta bude obmedzovať na Eureke pokiaľ myslíš Mignon radu .. ??

Používam Silenzio asi 1 rok a zatiaľ som na nič neprišiel ... pokiaľ myslíš len využite na espresso.
17.02.2021 - 07:46:56
00
Okrem retencie je problem hlavne zmena hrubky. Ak mas otvoreny jeden sacok tak v pohode upravujes mletie. Aj ked si myslim ze musis pouzivat single dose lebo casovac nie je presny. Ak mas otvorene 3 espresso roasty a lietas medzi nastaveniami tak opakovatelnost vysledku je miziva. Zalezi aj ci menis na jemnejsie alebo na hrubsie... cize za mna vela vyhodenej kavy a vela roznych vysledkov ..
17.02.2021 - 10:01:47
00
Popisany problem so zmenou hrubky pri opakovanom nastavovani je najpravdepodobnejsie sposobeny prave velkou retenciou, kedy najprv vyjde kava z predchadzajuceho mletia (teda predchadzajucej hrubky) a az potom zacne vychadzat kava novo nastavenej hrubky. Ak je retencia 6 - 9g (co kludne moze byt), tak napr. pri prvom 9g singli sa nove nastavenie uplatni az pri dalsom mleti. Ak je 1. mletie napr. double 16g, tak stale este polovica a viac je z predchadzajuceho mletia. Ked si to clovek neuvedomi, stale len steluje mletie hore a dole a vysledkom je vela vyhodenej kavy a nekonzistentna priprava. Bohuzial s tym tazko nieco spravit, pri mleti z nasypky ma kazdy mlynec nejaku retenciu, niektory vsak mensiu ako iny. V takom pripade pri zmene kavy je najlepsie ist stale len jednym smerom a zacinat s jemnejsim nastavenim - preextrahovana kava je lepsie pitna, ako podextrahovana.
Druhym dovodom by mohla byt konstrukcna nedokonalost v nastavovacom mechanizme (vola, hysterezia), alebo kombinacia oboch, predsa len je to very low end mlynec. Ak si dobre pamatam, nejake negativne skusenosti s Eurekou tu davnejsie popisoval martinovic, mohol by sa vyjadrit.
17.02.2021 - 10:49:04
00
Tak potom na každý druh kávy mať jeden zvlášť mlynec :lol:
17.02.2021 - 11:06:12
00
Ramon má ešte aj podľa praženia... :-)
17.02.2021 - 11:13:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up