gebula : nemaju kapacity na vyrobu, licencie ale dodaju, to bol myslim madarsky plan. Zial, je vidno, ze ani v krize, ked o pandemiu, tam kde sa to ludi priamo dotyka /ziadna anonymna vojna v Syrii/ sa ludia nie su ochotni spojit, zabudnut na narodnostne rozdiely. Nielen politici, ani bezni ludia ... hysteria vo vsetkych taboroch namiesto snahy najst riesenie.
17.02.2021 - 11:50:50
02
Ten plán výroby v Maďarsku som nezaevidoval, zatiaľ som čítal len o Nemecku (s podmienkou EMA registrácie) a nejaké šumy o výrobe u nás. Nepociťujem osobne žiadnu hystériu, skôr ma posledných pár dní zarážajú všadeprítomné pseudoodborné komentáre o „západnom hnoji“ (ktorému chýbajú kapacity na výrobu) a ako riešenie sa ponúka „východný zázrak“ (ktorému ale tiež chýbajú kapacity na výrobu) ...
17.02.2021 - 12:10:54
010
buď je to východný hnoj a západný zázrak, alebo západný hnoj a východný zázrak......záleží len na ktorej strane barikády stojíš ;)
17.02.2021 - 12:20:32
02
a pritom len trpezlivo treba počkať kým to bude legálne a potom sa v kľude môžme dať zaočkovať aj všetkými ... alebo nedať
17.02.2021 - 12:22:50
04
Cako85 napísal:
buď je to východný hnoj a západný zázrak, alebo západný hnoj a východný zázrak......záleží len na ktorej strane barikády stojíš ;)

toto je k tomu ako rit na serbel :)

thumb_up0thumb_down
17.02.2021 - 12:30:13
04
@lto, prepac ak sa ti zda, ze reagujem stale na teba, ale...konspiracie a flamy zacinaju prave na takychto "myslim". Vela tvojich tvrdeni je s dovetkom "myslim si", "tak sa mi zda", "uz si presne nepamatam"...
Madarsko si objednalo SPUTNIK V a to je vsetko. Ziadna licencia, nikde taka informacia nie je.
Pokial je to predsa inak, daj zdroj tvojho "myslim" a velmi rad sa ospravedlnim.
17.02.2021 - 12:32:28
01
Podla mna sme blazni. Ak porovnavame situaciu v Bergame s tym.co sa deje na Slovensku tak tam ludia cusali mesiac a viac v kuse doma. A to este nebola anglicka mutacia. Na Slovensku takmer v rovnakej situacii sa chodime vsetci testovat. Predvcerom som sa v jednej miestosti nahlasoval smrkal do nosa ,vytierali mi nos a aj som v tej istej miestnosti cakal. Vcera som sa bol korculovat a len malokto mal rusko. Ok.ked vezmem ze vonku sa nemozem nakazit ale ak idem na to klzisko v jednom aute spolu s kamosmi a hodinu tam hrame spolu hokej tak to riziko je myslim znacne velke. Ale fraza je ze vonku sa nakazit nemozem. To poznam x ludi co chodia na pivo zadnymi dverami barov, kadernicky chodiace strihat po domoch, susedov sa po veceroch stretavat sa. To vsetko sa deje v state ktory je momentalne najhorsi na svete. V Australii ci v Cine uz pri troch nakazenych zavreli cele mesto.
To este nespominam vladu ktora robi chybu za chybou,stratila autoritu obcanov a doviedla krajinu k.chaosu a vymerianiu starsej generacie. Ja mam stale zatate zuby, cakam na lepsie pocasie a vakcinu ktore snad pomozu a su v mojom pripade svetlom na konci tunela. Ale aj ked mame neschopnu vladu tak si myslim ze si zato mozme sami, kazdy jeden z nas.

Prílohy:

20210215_161429.jpg
20210215_161429.jpg 317.73 KiB thumb_up0thumb_down

17.02.2021 - 12:39:40
05
Ako vznikla fama, ze vonku sa clovek nemoze nakazit? Akoze ten virus si povie, ze teraz si "vonku" a preto sa ti nezacne mnozit v bunkach?
17.02.2021 - 12:48:59
00
áno chodíme sa testovať, ja to vždy spojím aj s náštevou kancelárie kde treba čo to porobiť
17.02.2021 - 12:55:13
00
t.aimg.sk
17.02.2021 - 13:04:29
00
double, ja ti vazne nerozumiem. Na jednej strane tu ides na vsetko a vsetkych nadavat (aki su ludia nezodpovedni, preco je taky slaby lockdown, ...) a sam sa dobrovolne (a bez zabran) vyberies do potencialne zamoreneho uzemia korculovat. Tak co vlastne chces?
17.02.2021 - 13:04:50
02
"kadernicky chodiace strihat po domoch" to maju dovolene - cudoval som sa ale je to tak. problem maju tie ktore sa boja takto chodit - nervozne zakaznicky im vyvolavaju a nadavaju :lol:
to klzisko na fotke mas velke, vcera som siel okolo malej zamrznutej nadrzky - sa divim ze ich ten lad udrzal

ked sa chcem objednat na test v statnej MOM musim ist cez stranku korona.gov a vyplanat to tam cele stym ze sa neda objednat na cas? ten mi bude prideleny po odoslani objednavky?
17.02.2021 - 13:06:02
00
Ano, az po po odoslani objednavky. Chore, ale je to tak. Trpnem, aky cas mi to prideli...
Este sa vratim k Sputniku V. Ked je taky super, duper bezpecny, tak preco sa nim este nedal ockovat batuska Putin? Ma uz vek, kedy spada do ockovacieho okna...
17.02.2021 - 13:24:37
02
Cako85 napísal:
buď je to východný hnoj a západný zázrak, alebo západný hnoj a východný zázrak......záleží len na ktorej strane barikády stojíš ;)


Ako pre koho, na takéto posudzovanie si jednoducho netrúfam (v mojom komentári bola len parafráza komentárov, čo denne čítam). Dlhodobo sa riadim konceptom, že ak nemám dostatok informácií (čo sa mi stáva pomerne často a vzhľadom na zložitosť sveta okolo ma to vôbec neprekvapuje), v takýchto binárnych súbojoch proste držím hubu (a nemôžem povedať, že by som to niekedy ľutoval).
17.02.2021 - 13:29:40
03
clxno1 napísal:
double, ja ti vazne nerozumiem. Na jednej strane tu ides na vsetko a vsetkych nadavat (aki su ludia nezodpovedni, preco je taky slaby lockdown, ...) a sam sa dobrovolne (a bez zabran) vyberies do potencialne zamoreneho uzemia korculovat. Tak co vlastne chces?

No bolo to tazke rozhodovanie. Najprv som s manzelkou zdeseno pozeral tak sme zvolili turistiku. Ked sme sa vracali rozhodol som sa ze pojdeme korculovat ked uz sme tu a dufal som v menej ludí ked bude zapadat slnko ale nebolo. Manzelka a najmenší tam ani nešiel , išiel som len ja a starší synator. napriek že mám dioptrické okuliare mal som cely cas na sebe respirator. Sice mi to vadilo ale vydrzal som vtom korculovat. Syn mal rúško.
proste zamrznuté jazero mame len raz za pár rokov a len par dní. Každopadne spravil som aj tak chybu a nevyhováram sa na vládu. Ale snazim aspon tých chýb robit co najmenej. Ak si precítaš článoky so záchranármi tak gro ludí im hovorí ak ich napájaju na kslík,že nechápu kde to mohli dostat alebo že si nemysleli že je to až tak nebezpečné. Dost neskoro. Takže je jasne že budú na tom lepšie tí ktorí robia čo najmenej chýb
17.02.2021 - 13:31:32
00
keyboard_arrow_up