Fíha, tak to mi je potom divné, že sa vôbec v rámci EÚ rieši nejaký Sputnik, keď je všetko v najlepšom poriadku. Len mi je potom tiež divné, že ešte aj to "zaprdené Slovensko" rieši, ako navýšiť počet vakcín, s ohľadom na skutočnosť, že vakcinácia je jediný účinný spôsob znižovania úmrtnosti.
17.02.2021 - 22:30:57
02
Vyskočil nám Kostlivec zo skrine. Zaujímavé že akurát vtedy keď treba priliať oleja do ohňa.
17.02.2021 - 22:35:37
03
Tvl, tomu sa hovorí "konštruktívna diskusia". Keď nie sú argumenty, tak sa prechádza do osobnej roviny. Mimochodom, akýže som ja tebe Kostlivec? My sa poznáme?
17.02.2021 - 22:40:57
01
Podla fotiek, na ktoré si spomínam z môjho "domovského" vlákna vie Vlad01 o ruských reáliách viac, ako my ostatní dokopy ;-)
a napriek tomu, že ja si z nejakého vnútorného presvedcenia odmietam kupovať aj ruské nože, treba uznať jednu vec - už len z čisto geografického hľadiska je porovnávať zaočkovanosť Ruska a Slovenska trochu mimo mísu. To už správne pomenoval aj plutvonožec, porovnávajme radšej Kanadu a Rusko.

P.S. aby som mohol v klude zaspat pridávam disclaimer, ze vyssie napisane nijako nemeni moj nazor na '68, hybridnu vojnu, Krym a hlavne rusofilnu luzu v nasej malej krajine :-(
17.02.2021 - 22:52:51
04
Nemám problém sa baviť o čomkoľvek, samozrejme mám svoj názor na mnohé "rozporuplné" (slušne povedané) témy. Podstatou mojich príspevkov ale nie je obhajoba Sputnika, ale poukázanie na to, že sa na Slovensku veci, týkajúce sa epidémie, riešia bez hlavy a bez päty, len sa narieka, ako je všetko nanič, ako umierajú ľudia, ako sa nikam nedá ísť, no v konečnom dôsledku aj tak väčšina ľudí na obmedzenia kašle, vláda namiesto reálnych krokov ako zabezpečiť vakcínu zapĺňa fejsbúk a tak to všetko ide pekne dole kopcom...
17.02.2021 - 22:59:36
02
Do Madarska tie SPutnik vakciny meskaju, vyroba zrejme nestiha. Logicky sa natiska otazka, ako by vyzeralo zasobovanie ak by boli schvalene a nakupene aj v dalsich krajinach.
17.02.2021 - 23:04:02
00
Medializovaná väčšina ľudí čo kašlú na pravidlá, fakt nie je väčšina, ak by to bolo tak, už sme premorený komplet.
tento názor je výsledok práce našich, kvázi novinárov, čo robia všetko možné, len nie ozajstnú žurnalistiku.
ale súhlas, vláda to totálne, ale fakt totálne doyebala.
17.02.2021 - 23:08:53
04
Máme smolu. Matel sa rozhodol masovo používat Ag testy. Takáto katastrofa mohla postihnúť aj hociktorú inú krajinu. Keby mali Matela v kresle masovo - Ag testového, dôsledného premiéra. :D
17.02.2021 - 23:08:56
01
Vlad01 napísal:
A čo má teda EU robiť? Preukázateľne napísať list na RFPI o tom, že EU má záujem o nákup vakcín Sputnik, ale je potrebné urobiť to a to a to, tam a tam je potrebné poslať také a také dokumenty. Tak si ja predstavujem proaktívny prístup, obzvlášť v sitácii pandémie a umierajúcich ľudí. A invektívy o tom, či môžem alebo nemôžem "nariekať" si nechaj pre svojich blízkych, ja som s tebou ovce nepásol.

To si robíš snáď kozy??? To naozaj veríš, že Rusi nevedia ako sa dostať na EU trh a potrebujú sa nechať doprosovať a nevedia čo robia? Ámen tma.
17.02.2021 - 23:23:43
01
Nie, nerobím si “kozy”. A hlavne, nepodlieham panike a hystérii. V zásade mi je jedno, čo Rusi vedia alebo nevedia. Ak ale žijem v krajine - členovi EU - očakávam, a som presvedčený že právom, že sa organizácie tejto EU budú starať, ako vyriešiť problém v členských krajinách, v tomto konkrétnom prípade problém s nedostatkom vakcín. Pre mňa za mňa, obrazne nech aj letia na mesiac, ak ich tam nakontrahujú. V opačnom prípade len aplikujú politický alibizmus, inými slovami prenášajú zodpovednosť za svoju neschopnosť na druhých.
17.02.2021 - 23:37:51
01
Vlad01 napísal:
Nie, nerobím si “kozy”. A hlavne, nepodlieham panike a hystérii. V zásade mi je jedno, čo Rusi vedia alebo nevedia. Ak ale žijem v krajine - členovi EU - očakávam, a som presvedčený že právom, že sa organizácie tejto EU budú starať, ako vyriešiť problém v členských krajinách, v tomto konkrétnom prípade problém s nedostatkom vakcín. Pre mňa za mňa, obrazne nech aj letia na mesiac, ak ich tam nakontrahujú. V opačnom prípade len aplikujú politický alibizmus, inými slovami prenášajú zodpovednosť za svoju neschopnosť na druhých.

Ocakavaj 😁
18.02.2021 - 05:24:48
00
Tak uz sa o nas pise vo svete. Matovic si moze gratulovat.

https://news.yahoo.com/country-tested-whole-population-covid-highest-death-rate-world-185530921.html
18.02.2021 - 07:37:47
00
Ale ved je aj v ekonomickom zaujme vyrobcu Sputnika dostat sa na EU trh. Tu vakcinu si vsetci zaujemcovia tvrdo zaplatia a urcite za ine sumy, za aku ich kupuje Rusko.
Takze nechapem, kde to viazne...iba ze by tam bol iny zadrhel...
18.02.2021 - 08:02:40
00
je to zastupna téma, očkovanie Sputnikom nie je reálne na programe dňa ...
18.02.2021 - 08:16:33
01
Zádrhel tam nejaký bude určite,buď tá vakcíne nie je až taká účinná,alebo ich nedokážu vyrobiť tolko,aby boli schopný vo velkom zásobovať iné krajiny-ja osobne by som nemal problém dať sa ňou zaočkovať,ale podmienka je aby bola schválená príslušnou liekovou agentúrou,je velmi podozrivé,že o registráciu do EU nepožiadali.Ide zrejme o ďalšiu politickú hru,ako už u nich býva zvykom,pravdepodobne sa snažia dodať niektorým krajinám menší počet kusov,aby boli akože v hre,ale dodávky v počtoch sto tisícoch kusov nedokážu-ale rád by som sa mýlil,no v krátkom čase uvidíme,ako to je naozaj.
18.02.2021 - 08:26:29
05
keyboard_arrow_up