Tak ak si to zvládol v tých Sidi, tak v tých by si to dal isto tiež, a bolo by to lepšie si myslím.Nna chodenie sú jedny z najlepších, myslené tou turistikou bolo skôr že nie je to to ako originál turistická topánka aby sme sa rozumeli. Tak tei tretry sú enduro specific, ochrana členku, pevná špica zachránila pred kameňmi koreňmi, tlačenie v ťažkom teréne do kopca, partii som bol vždy prvý hore :D Čo sa týka zimných, tam neporadím ja jazdím shimano mw 7 starší model s goretexom do -13 s ohrievačmi v nich vydržím 3-4 hod v pohode, no na chodenie to nie je skús pozrieť Lake alebo nech sa vyjadrí niekto iný. Resp. v zime si kúp nejakú zimnú obuv zateplenú a daj flat pedále a problém vyriešený praktické a ekonomické ;)
18.02.2021 - 09:27:35
00
Aha ok já raději počkám jestli se někdy zas otevřou obchody ?
Na Lake jsem taky koukal ale tam nemám ozkoušenou velikost takže ty bych po internetu nechtěl riskovat.
U NW velikost vím tak předpokládám ze jeenotlivé modely budou cca stejně velké.

Ty zimní - tam už nepočítám tolik s chůzí ale spíše mi jde zas o to když slezu z kola aby to neklouzalo na ledě - tedy buď měkká guma nebo nějaké ocelové špuntíky.

Bez SPD se mi nechce jezdit ;)

Ale uvidím asi raději počkám na možnost si je vyzkoušet.

Ty SD15 jinak za mne moc fajn tretry jen hold na mou širokou nohu už moc úzké na delší dobu.
18.02.2021 - 10:47:49
10
Ja ich mam prave teraz doma a rozhodujem sa. Dal som si poslat X-Celsius Artic GTX s Michelin podrazkou aj Celsius Arctic XC GTX s Jaw podrazkou. Pisu u obidvoch index tvrdosti podrazky 8. Skusal som ich len doma, kedze jedny z nich budem vracat. Co sa tyka chodenia sa mi zdaju podobne, ale ta Michelin podrazka bude mat lepsi grip, v kazdom pripade je ale ta podrazka tuha, neohne sa ako bezna topanka. Ale turisticke vibramy maju tiez tuhu podrazku :-)
Obidve mam vo velkosti 44, vnutorne vlozky su rovnake, ale na pocit je X-Celsius volnejsia, ako by to bola trochu vacsia velkost. Bude to asi dane tvarom podrazky. Takze ak mas sirsiu nohu, tak by mali sadnut podla mna X-Celsius lepsie ako Sidi. Povedal by som ze na pocit sa X-Celsius viac blizi normalnej topanke a Celsius XC pevnejsie obopina nohu (teda viac tretra). Ja mam dost nizky nart, takze ten X-Celsius mi viac lieta na nohe, hlavne ked dam tensiu ponozku. Ked to chcem viac utiahnut, tak tam uz citim na narte vacsi tlak.
Tak sa teraz rozhodujem ktore zobrat, predpokladam ale ze casom sa asi trochu "vyslapu" a budu volnejsie.
18.02.2021 - 21:09:24
01
Neviete niekto, ci sa tretry MTB comp vyrabali aj vo verzii bez stuplov vpredu?
Prekvapilo ma, ze jeden par co mam doma nema dierku/zavit na stuple - pravy (model 2014), lavy je model 2016.
Vsetky doterajsie stuple mali. Skusal som tam pichnut ihlu, ale zda sa, ze tam nie je ani skryta diera.

Prílohy:

specialized_comp_shoes.jpg
specialized_comp_shoes.jpg 121.74 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2021 - 21:09:47
00
lackanicko napísal:
Nazdar, nema niekto Giro Chamber II, ako je to s velkostou? Treba objednavat o jedno cislo vacsie? Dakujem za info


Asi neskoro ale.. treba o jedno c.vacsie. Standardne mam 42 (27cm) - menil som ich za 43
02.03.2021 - 14:42:10
00
Zohnal som nakoniec five ten hellcat za 70€ 😊
02.03.2021 - 14:56:45
01
Zdravím, zhanam tretry na novú sezónu po dlhoročných skúsenostiach so Shimanom chcem skúsiť niečo nové. Najprv som pokukoval po nových CrankBrothers Mallet ale keďže situácia je aká je. Dodanie v nedohľadne. Tak zvažujem Five Ten Kestrel Pro Boa má niekto s týmto modelom skúsenosti. Či to niečo niečo vydrží alebo po sezóne budem musieť menit. Dik
05.03.2021 - 22:25:37
00
Ahojte bikeri, chcel by som začať jazdiť s tretrami, ale nemám s nimi žiadne skúsenosti :D Dostal som pedále Shimano SPD PD-EH500 a neviem aké tretry, či turistické alebo športové. Viem že športové majú lepší prenos sily do pedálu a sú asi o čosi ľahšie (na tom mi až tak nezáleží), len sa bojím ak by sa stalo niečo s bajkom aby som prešiel :D Čo by ste mi odporučili na začiatky? Zatiaľ som pozeral tieto Shimano tretry SHXC300. Jazdievam zväčša cesty typu - Straník, Dubeň, Polom, Chata pod suchým, Kúrska dolina a okolité kopečky
07.03.2021 - 11:24:21
00
pred pár dňami som objednal ME301 (robia sa aj čierne), kt. síce nemajú zapínanie na BOA, podrážka má však rovnaký stupeň tuhosti ako xc300 a najmä väčší grip, čo padne vhod, hmotnosť je +- rovnaká... xc300 som preto nechcel, umiestnenie BOA zapínania mi príde dosť na rane, zvlášť keď je len jedno... ale chybu s nimi isto neurobíš, ja som bral tieto kvôli viacdňovým švihom, nech sa dá v nich lepšie chodiť

    07.03.2021 - 19:54:12
    00
    Caute, trosku mimo, ale co davate na skrutky kufrov aby sa nezapiekli ? Loctite modry ? https://www.formotor.sk/strednopevnostne/33-loctite-243-5ml-upevnovanie-zavitov.html
    Je k tomu nejaka ekvivalenta ?
    dajme tomu toto ? :
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/park-tool-asc-1-antiseize-montazna-pasta-113g.html
    Diky
    16.03.2021 - 18:05:49
    00
    Vazelinu a ani na jednych sa mi zatial nestalo,ze by skrutky povolili,alebo sa zapiekli.
    16.03.2021 - 18:14:25
    00
    No ja som praveze vazelinu dal a skoro som stratil kufre :) resp. skrutky sa povolili a neslo to potom vycvaknut z pedalu
    16.03.2021 - 18:17:58
    00
    normalne davam zavitove lepidlo, poneac som uz raz stratil srobik na vyjazde a vznikla z toho vesela situacia ... a este do dierky na inbus natlacim tavne lepidlo, co neskor vyrazne ulahci demontaz ...
    16.03.2021 - 18:24:02
    10
    nedavam nic, max davam vazelinu na MTB
    na cestne nic
    zatial bez problemov vzdy
    16.03.2021 - 19:18:27
    01
    med :)
    16.03.2021 - 19:22:15
    00
    keyboard_arrow_up