https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33205991/
https://www.azolifesciences.com/news/20201112/Presence-of-microbes-in-lung-can-activate-immune-response-to-modulate-lung-cancer-pathogenesis.aspx
18.02.2021 - 11:47:45
00
MageZ Ja som našiel toto: https://ria.ru/20210208/vaktsina-1596512422.html (hovorí sa tam o tom, že pôvodné rokovania boli o lokálnej výrobe, "na ktorú jedna <lokálna> firma potvrdila pripravenosť") ""Об этом (производстве в Венгрии - ред.) речь была, переговоры продолжаются. Пока, можно так сказать, что это переговоры на политическом уровне, не на уровне компаний и технических вопросов. Об этом речь зашла в первую очередь во время заседания межправкомиссии, которая проходила в конце ноября прошлого года" (O tom /výrobe v Maďarsku - pozn. redakcie/ sa hovorilo, rokovania pokračujú. Zatiaľ je možné povedať, že sú to rokovania v rovine politickej, nie v rovine firemnej a technických otázok. Debata o tom bola počas zasadnutia medzivládnej komisie, ktorá zasadala v novembri minulého roku). Toľko na margo mojich spomienok a situácie v HU.

Čo sa týka úradníkov a ich nadpráce - ja som nikde netvrdil, že nejaký výskumník z EMA má naháňať výskumníka z Centra Gamalei. Toto je záležitosť administratívnych pracovníkov, a v prípade pandémie - nezabúdaj, že sa stále bavíme o situácii, kedy každý deň umierajú ľudia - si stále myslím, že je namieste, aby ten, kto má záujem na zakúpení prostriedku, ktorý mu umožní čo i len čiastočne poriešiť problém, postupoval proaktívne.

A nakoniec ad "pravidlá dobrého správania sa" - nikdy som sa netajil, že považujem postup RF v situácii s Krymom za správny - ak by som to mal poprieť, musel by som poprieť aj kroky EU v Kosove, napríklad, no to by bola dlhá a zložitá diskusia. A len upresním - nepamätám sa, že by RF vystupovalo tak drzo a agresívne voči napr. USA a GB v prípade Assangea, hoci jeho podmienky tak v "exile" na ekvádorskej ambasáde, ako aj v anglickej väzbe sú podstatne horšie ako podmienky Navaľného v Moskve. To už nehovorím o reakcii Moskvy na protesty v Paríži, či v USA.
18.02.2021 - 12:08:57
01
cokupit - ak už chceš debatovať, daj si aspoň normálny nick, a neschovávaj sa. A už vôbec mi neurčuj, kam a čo mám ísť robiť, nie si u seba na valale. Akosi si si pomýlil miesto.
18.02.2021 - 12:11:48
01
ja mám dobrý nik ?
18.02.2021 - 12:21:12
13
Perfektný 👍🏻
18.02.2021 - 12:22:31
02
Vlad01 napísal:
cokupit - ak už chceš debatovať, daj si aspoň normálny nick, a neschovávaj sa. A už vôbec mi neurčuj, kam a čo mám ísť robiť, nie si u seba na valale. Akosi si si pomýlil miesto.


To tvoje primitivne vyhrazanie sa ti zda v poriadku? Rozdrapujes sa tu, ze nech ti ini nehovoria co mas robit a sam im kazes menit si nick a pod - nie je ti trapne toto farizejstvo? A narazky na valal mali co priniest do diskusie?
18.02.2021 - 12:24:30
07
Ste si všimli že na stránke ministerstva zdravotníctva zas dávajú bludy. Predvčerom aj včera mali uvedený k 15.2. počet 3895 hospitalizovaných a dnes je tam už údaj 3872. Menia tie údaje so spiatočnou platnosťou len tak hučí. Média potom na základe toho tiež zavádzajú - že dnes nový rekord. Bo ked sú oni nový čas ta musí byt aj nový rekord :D

https://covid-19.nczisk.sk/sk

https://www.cas.sk/clanok/1090155/koronavirus-na-slovensku-laboratoria-spravili-vyse-10-tisic-pcr-testov-dalsi-smutny-narast-poctu-obeti/


Naposledy upravil ivan dňa 18.02.2021 - 12:39:06, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2021 - 12:34:42
00
asi kvoli otepleniu :) :D

appka znovu v hre http://dsl.sk/article.php?article=24759
18.02.2021 - 12:36:03
02
MageZ - ak nevidíš rozdiel v tom čo píšem ja a čo píšu diskutujúci na ktorých reagujem, tak si asi nemáme čo povedať.
Za celú debatu som napísal dva, slovom dva príspevky s emočným podfarbením - prvý v reakcii na Volodju, ktorý moje príspevky označil za príspevky lúzy, ktorá sa na mtbiker stiahla z FB a iných sociálnych sieti. Druhý v reakcii na coukupit, ktorý mi odporúčal sa odporúčať sa do Lenongradu.
Nemyslím, že by som v ktoromkolvek z daných prípadov prekročil medze slušnej komunikácie.
Takže ja sa nikomu nevyhrážam, ale áno - ako ma učili moji rodičia - na hrubé vrece aplikujem hrubú záplatu.
18.02.2021 - 12:37:17
03
Vlad01 napísal:
MageZ Ja som našiel toto: https://ria.ru/20210208/vaktsina-1596512422.html (hovorí sa tam o tom, že pôvodné rokovania boli o lokálnej výrobe, "na ktorú jedna <lokálna> firma potvrdila pripravenosť") ""Об этом (производстве в Венгрии - ред.) речь была, переговоры продолжаются. Пока, можно так сказать, что это переговоры на политическом уровне, не на уровне компаний и технических вопросов. Об этом речь зашла в первую очередь во время заседания межправкомиссии, которая проходила в конце ноября прошлого года" (O tom /výrobe v Maďarsku - pozn. redakcie/ sa hovorilo, rokovania pokračujú. Zatiaľ je možné povedať, že sú to rokovania v rovine politickej, nie v rovine firemnej a technických otázok. Debata o tom bola počas zasadnutia medzivládnej komisie, ktorá zasadala v novembri minulého roku). Toľko na margo mojich spomienok a situácie v HU.

Čo sa týka úradníkov a ich nadpráce - ja som nikde netvrdil, že nejaký výskumník z EMA má naháňať výskumníka z Centra Gamalei. Toto je záležitosť administratívnych pracovníkov, a v prípade pandémie - nezabúdaj, že sa stále bavíme o situácii, kedy každý deň umierajú ľudia - si stále myslím, že je namieste, aby ten, kto má záujem na zakúpení prostriedku, ktorý mu umožní čo i len čiastočne poriešiť problém, postupoval proaktívne.

A nakoniec ad "pravidlá dobrého správania sa" - nikdy som sa netajil, že považujem postup RF v situácii s Krymom za správny - ak by som to mal poprieť, musel by som poprieť aj kroky EU v Kosove, napríklad, no to by bola dlhá a zložitá diskusia. A len upresním - nepamätám sa, že by RF vystupovalo tak drzo a agresívne voči napr. USA a GB v prípade Assangea, hoci jeho podmienky tak v "exile" na ekvádorskej ambasáde, ako aj v anglickej väzbe sú podstatne horšie ako podmienky Navaľného v Moskve. To už nehovorím o reakcii Moskvy na protesty v Paríži, či v USA.


Fakt je taky, ze Madarsko objednalo vyse 2 milonov vakcin z Ruska a tie meskaju. Dovod? Zrejme nestiha vyroba - tak si predstavme, ze by boli tych objendavok z EU este tak 5x viac - ako by to boli schopni plnit?

Ale ved jednotlive staty EU mozu vakcinovat Sputnikom aj bez EMA, ak sa tak rozhodnu - stale nerozumiem, preco sa tu snazis vytvorit obraz ako tu zbytocne umieraju ludia kvoli nejakemu geo sprisahaniu, lebo neockujeme Sputnikom, ktory je momentalne v tomto priestore este nedostatkovejsi ako ostatne vakciny.

Vakciny chybaju vsade - idealny stav by bol, aby bolo v kazdej krajine dostupnych viacero typov ockovacich latok a bolo mozne robit selekciu podla vhodnosti pre daneho cloveka (a aj podla jeho zelania) - to zial pri sucasnom vseobecnom nedostatku nie je mozne. Snad casom.

Odvadzanie pozornosti ti ide vcelku dobre, ale drzme sa faktov - Rusko silou ukradlo uzemie ineho statu. Ty to povazujes za spavne, lebo "by si musel poprieť aj kroky EU v Kosove" - ale ved uzemie Kosova sa k ziadnemu statu z EU nepriclenilo. A vsetci navyse dobre vieme, ze Rusko nesuhlasilo s vyhlaseni nezavislosti Kosova - tvrdili, ze Kosovcania nemaju pravo na sebaurcenie.
18.02.2021 - 12:59:50
06
prevzatý text:
profesor Pavol Jarčuška, jeho príbuzní a mnohí jeho kolegovia sú už roky na výplatnej listine firmy Gilead, ktorá remdesivir vyrába a predáva.
Či bol aj niekto ďalší z tých, čo riadia boj s epidémiou, na výplatnej páske Gileadu alebo iných firiem Mesík podrobne povedať nevie.
„Keď hovorím, že slovenská vláda koná na základe korupcie a jej konkrétni členovia nesú podľa mňa trestnoprávnu zodpovednosť za masaker mnohotisíc občanov Slovenskej republiky, vychádzam z tvrdých faktov a čísiel. Za nimi stojím a znovu opakujem: bezprecedentná historická tragédia, do ktorej Matovičova vláda priviedla Slovensko a jeho občanov je výsledkom obludnej nekompetentnosti vlády a hlbokej korupcie!,
18.02.2021 - 13:08:06
03
MageZ Hm, ako vždy, keď sa míňajú argumenty, nastáva demagógia. Čo sa týka Maďarska, ty tvrdíš o faktoch, ja tieto “fakty” považujem len za medializované informácie, rovnako ako tie, ktoré som uviedol ja. Určite som nebol (a dovolím si predpokladať že ani ty) na rokovaniach medzi maďarskou a ruskou vládou o konkrétnych podmienkach dodania vakcín do Maďarska. Berúc do úvahy to, že sa do značnej miery jedná o politickú záležitosť, nepredpokladám, že by informácie o tom, ako to skutočne bolo a je, boli verejne dostupné. Rovnako, ako to bolo v prípade podmienok zmluvy medzi EU a Pfizerom, kde tie kľúčové podmienky boli vyčiernené.
A už na záver - s výnimkou mojej reakcie na vyššie spomenutých dvoch členov fóra som ani raz neprešiel do roviny osobného útoku. Ja nemám dôvod si merať penis tým, že budem niekoho obviňovať v “odvádzaní pozornosti”. Snažím sa uvádzať konkrétne argumenty, alebo v tom horšom prípade svoje presvedčenie. Bez toho, aby som kohokoľvek urážal. ✌🏻
18.02.2021 - 13:11:38
03
Tak tento pán sa už vyhráža násilím! Nepreháňaš to už trochu?
Ver že urobíš lepšie ak prestaneš s tým trolovaním . Bude to lepšie pre Slovensko a aj pre Rusko.
Vyzerá že si platený od množstva slov však?
18.02.2021 - 13:12:25
01
Majú radi Rusko, nemajú radi vakcíny. Prokremeľská scéna rieši dilemu, čo so Sputnikom:
https://dennikn.sk/2274243/maju-radi-rusko-nemaju-radi-vakciny-prokremelska-scena-riesi-dilemu-co-so-sputnikom/?ref=tit1
18.02.2021 - 13:13:59
01
ako, nemám žiadne argumenty (ani nechcem mať v tomto prípade), tak by som mal mlčať. Ale keď niekto všetko okrem vecí, čo podporujú jeho názor, považuje za demagógiu ... tak to je o čom?
18.02.2021 - 13:26:54
04
keyboard_arrow_up