som zvedavý,vydajú alebo nevydajú ho na SK ?
17.02.2021 - 16:36:18
00
tulenik - takže ku AN: v mojom chápaní je to klasický prípad "politika", manipulujúceho verejnou mienkou cez škandály. Bohužiaľ, ako už v Ríme platilo - chlieb a hry - funguje aj v Rusku, no nielen tam, tie slávne videá Matoviča o Počiatkovej vile a off-shoroch Penty na Cypre sú len slabou kópiou Navaľného tvorby. A samotné protesty tam - nuž čo povedať, každý si sám vyberá svoj osud. V každom prípade, moja skúsenosť je taká, že to čo sa často ukazuje v TV, v skutočnosti vyzerá o dosť inak.
18.02.2021 - 10:44:21
03
A neplati nahodou tvoje "chlieb a hry" aj na polodiktatora Putina, uzurpujuceho si moc?
Vraj bol dnes na NAKA vypovedat aj Ficiak :-D
18.02.2021 - 11:53:31
02
Čo máš na mysli pod tým "uzurpujúci si moc"? Tu je toľko odborníkov na situáciu v Rusku, až sa nestíham diviť. To že Putin mení ústavu podľa seba? Veď to isté robia všetci politici, ktorí na to majú politickú silu, dokonca aj tí slovenskí.
18.02.2021 - 12:13:54
02
Ešte ma napadla jedna vec - keď už hovoríš o tom, že si Putin “uzurpuje” moc, z logiky veci vyplýva, že si ju “uzurpuje” u niekoho, komu tá moc legitímne patrí. A potom sa mi natíska otázka - komu tá moc patrí, a koľko tých ľudí, ktorí boli pozbavení moci v Rusku (keďže sa bavíme o čelnom predstaviteľovi ruskej politickej scény) osobne poznáš, aby si mohol niečo také tvrdiť? Či je to tvrdenie len v rovine všeobecných úvah európskych médií?
18.02.2021 - 12:22:04
00
Predpokladam ze ty nepatris medzi odbornikov nad ktorymi sa divis. Ty si ten jediny pravy, ozajstny odbornik, tak ako je voloda jediny pravy prezident, kedze sa tu k tomu vyjadrujes :D
18.02.2021 - 12:24:44
05
@Vlad01 spadol si sem po 2,5 rokoch a tvoje prispevky su o koronaci a politke - a vzdy v spojitosti s Ruskom...

priatelka je Ruska, nechystame sa tam stahovat
18.02.2021 - 12:36:01
04
Vlad01
Začem bukvy, vsjo jasno :) ; pekne píšeš, každý si vyberá svoj osud (dobre chápem, vybrať si tak, aby sa človek nepopálil ? ) ; poseď, neponáhľaj, až keď bude víťaz na obzore, tak sa pridáme ...
18.02.2021 - 12:37:30
00
A snad si neuzurpuje? Tak ako si uzurpuje aj Orban v Madarsku /potlacanie opozicie, zatvaranie opozicnych medii, dotacie spriaznenym ludom.../.
Vidim, ze ty si jediny, spravny odbornik na Rusko, poznajuci politicku situaciu a vnutorne pomery v Rusku.
" A potom sa mi natíska otázka - komu tá moc patrí, a koľko tých ľudí, ktorí boli pozbavení moci v Rusku (keďže sa bavíme o čelnom predstaviteľovi ruskej politickej scény) osobne poznáš, aby si mohol niečo také tvrdiť? Či je to tvrdenie len v rovine všeobecných úvah európskych médií?"
Toto je teda ina obhajoba rezimu...demokracia ako vysita
18.02.2021 - 12:41:50
04
stanos4 o akých odborníkoch je reč? Ja som len napísal názor na tvrdenia iného člena fóra. A pri svojom názore vychádzam zo skúseností, ktoré som načerpal za posledných 30 rokov. Ale samozrejme, mýliť sa môžem, akurát chcem vedieť, v čom sa mýlim.
dhark to, že som prispel svojim názorom do dvoch tém, v ktorých sa podľa mňa hovorí mnoho neprávd, a dokonca po dva a pol rokoch, nepovažujem vôbec za problém. Na fóre som registrovaný od roku 2006, keď som mal potrebu podeliť sa so svojimi stavbami bikov, či s problémami s komponentami, tak som tak urobil. Dnes tú potrebu nemám, no to predsa neznamená, že sa nemôžem vyjadrit ku témam, o ktorých si myslím že niečo viem. A čo s tým všetkým má spoločné tvoja priateľka z Ruska? Ja som “šťastne” ženatý s Ruskou už desať rokov, napriek tomu sem prísť natrvalo nechce, a čo ma byť? To či máš alebo nemáš vedľa seba človeka z nejakej krajiny dáva patent na rozum? Ešte raz - ja tam žijem, a nestretol som zatiaľ žiadneho ľudožrúta či iného netvora, ktorý by si zasluhoval opovrhnutie, aké častokrát vidím tu.
18.02.2021 - 12:47:11
03
Áno,Rusko je úžasná krajina aj z ich doživotným diktátorom Putinom,len je zvláštne,že ich obdivovatelia sa tam nechcú presťahovať,radšej budú žiť tu na prozápadnom SK a vypisovať obdivné príspevky na všetko,čo sa tam deje.
Podobne sú na tom zo svojím obdivom aj k diktátorovi Lukašenkovi,čo na tom,že tam policajti mlátia svojich občanov obuškami vo velkom,alebo ich zatvoria do basy len za natočenie videa,že:
novinárky televízie Belsat Dáriu a Katerinu dnes bieloruský súd odsúdil za živé vysielanie z protestu na 2 roky väzenia
V 1968 som mal som 6 rokov,keď nás prišli "oslobodiť" ,čo sa dialo nasledujúce roky,na to už mnohý zabudli,alebo tí mladší nezažili,inak sa to nedá vysvetliť-alebo možno dá-sú za to platený :^)
18.02.2021 - 12:47:40
06
Vlad01

Si sa rano zobudil, a povedal si si, ze tu chyba trosku ruskej propagandy?

a tvoj 30 rokov budovany nazor na vakcinu pobavil :D
18.02.2021 - 12:53:17
03
romanx - asi som sa nevyjadril dosť jasne - ja nemám rád nálepky. A čo sa týka politiky - nie, nie som odborník v zmysle vyštudovanej politológie. Ale mám oči, uši, a snažím sa rozprávať sa s ľudmi. Priamo s tými, o ktorých aj ty konkrétne píšeš. Jasne, mnohé z vecí sa ľuďom v Rusku na súčasnej vláde nepáčia. No nedovolím si paušálne tvrdiť, že sú tam pod útlakom, alebo nedajbože že sú perzekuovaní za svoj politický názor. Samozrejme - ak niekto prekročí hranice zákona - ako napríklad Navaľnyj - tak sa potom musí pred zákonom zodpovedať. No nepáči sa mi, ako sa EU, resp. niektorí politici z EU snažia natlačiť svoje videnie sveta druhým, v tomto konkrétnom prípade Rusom. Rovnako by sa mi nepáčilo, keby sa mi sused snažil nanútiť, aby som doma počúval dychovku, lebo podľa neho dychovka je ten jediný správny druh hudby.
18.02.2021 - 12:53:57
01
Dano5 už len na odľahčenie - ja som sa tam presťahoval, a čo ma byť? Nehanbím sa zato))
18.02.2021 - 12:55:22
02
dhark Asi som sa naozaj zobudil - toto tu, kde aj ty prispievaš je “fórum” - miesto na výmenu názorov. Konkrétne táto téma sa volá “Politika”. O čom inom ako o politike by sa tu malo diskutovať?
18.02.2021 - 12:57:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up