ak je to tetris, tak davam palec :lol:
18.02.2021 - 17:10:03
00
Fúha, čo sa tu rozpútalo, nestíham sa čudovať. A myslím obe strany, vyzerá to na súboj rusko vs amerika na Slovensku 🙄, inak metódy propagandy oboch krajín sú na všetkých rozhodujúcich frontoch (kam Slovensko rozhodne nepatrí) až zarážajúco podobné. Normálne sa bojím, že keď spomeniem, že popri tonách zla a útlaku, ktoré Rusko exportovalo (aj k nám bohužiaľ) predsa len z Ruska pár dobrých vecí prišlo, označia ma tu za rusofila😂. Ale tak hádam história mojich príspevkov ma z toho dostane. Len tak v rýchlosti mi z laureátov NP napadá I.P. Pavlov, Lev Landau, Josip Brodskij, Boris Pasternak, M. Gorbačov, prípadne z môjho fachu Kantorovič a Leontiev, hlavne prvý z nich (optimalizačné modely predikcie hospodárskych výstupov). A to myslím Mendelejev nikdy NP nedostal, hoci bol dva-tri krát nominovaný, a v 50/60/70-ych rokoch viacerí toto ocenenie nedostali len preto, lebo dozvuky strýčka McCarthyho.

V súčasnosti je obrovským problémom Ruska nevyváženosť medzi jeho geopolitickou silou danou historicky aj geograficky na jednej strane, a značne pokrivkávajúcou ekonomikou. Jednoducho Rusko si už ani v military oblasti, ktorá bola jeho doménou, nemôže dovoliť investovať ani len približne rovnaké čiastky do zbrojenia, ak to porovnáme s USA. Nie že by som zbrojenie podporoval, len konštatujem, lebo to je téma, na ktorú sú Rusi pomerne citliví. A ekonomicky už nie je vôbec možné tieto dve krajiny porovnávať, to ani náhodou (nie, že by USA nemali svoje vlastné problémy). Ak si myslíme, že na Slovensku sú veľké regionálne rozdiely, tak sa treba pre zlepšenie nálady pozrieť osobne do matičky Rusi. Moskva plus podmoskovie a Piter to je showroom Ruska, plus pár miest nad milión obyvateľov, kde to ešte ako tak ide. Predpokladám, že tam niekde žije aj Vlad01, preto má pocit, že v Rusku to v zásade nie je až také zlé, netreba ísť ani za Ural, aby človek videl katastrofálne lokálne cesty, žalostný stav energetickej infraštruktúry (také elektrické stĺpy ste páni nevideli ešte), a hlavne všadeprítomnú biedu na ďalekom vidieku, Rusi tieto oblasti volajú “glubinka”. Mal som možnosť niekoľko krát vidieť, a bol to zaujímavejší zážitok, ako vysvietená dokonalá centrálna Moskva.

Takže tak, páni, všetci tu máme pravdu, každá minca má dve strany, ale hlavne si tu nenadávajme navzájom, je zbytočné vyhrážať sa, vysťahovávať iných atď. Chlieb lacnejší nebude, navzájom sa nepresvedčíte, a na konci dňa zostane len horkastý pocit zo zbytočnej hádky bez viťaza.

P.S. Ale ten bike, čo má vlad, s works stumpjumper HT 2015-2016, kurňa ten zháňam už nejakú dobu ako jazdenku, ten by sa mi zišiel😎

Pevné zdravie a pekný víkend. Amen🐻
18.02.2021 - 17:29:13
36
Nechcem ti kazit naladu ale usa si sem doniesol ty. Doteraz to bolo len eu vs rusko
18.02.2021 - 18:05:28
06
lapaloma

Pravdu máš, písal som tie 2 vety týkajúce sa USA automaticky, keď som porovnával ekonomiky. Aj keď platia aj pre EÚ, tá je ako blok ešte silnejśia ekonomicky. Mea culpa. Ospravedlňujem sa.
18.02.2021 - 18:23:38
00
Daniel6669: dúfam, že si len pozabudol, ale bez členov "Mocnej hŕstky": Balakirev, Borodin, Cui, Korsakov, Musorgskij by bol svet klasickej hudby podstatne chudobnejší.... a samozrejme aj ich nasledovníkov: Čajkovskij, Prokofjev, Rachmaninov, Stravinskij, Šostakovič a ďalších, na ktorých si práve nespomeniem...
18.02.2021 - 18:25:47
13
A nezabudajme na Особенности национальной рыбалки. :)

Edit: 5000 :party:
18.02.2021 - 19:57:50
04
k tomu sa hodí : klope ktosi na dvere .... ťuk ťuk ťuk ... a kto tam ... 100 gram ... nu zachadite ... :)
18.02.2021 - 20:26:03
00
a keď sme pri tom alkohole :) Rusi vedia piť; bez zakusky ani glg; na stole musí byť chlieb, šalátik, rybka, ogurci solene, údeninka, a tie marinované paradajky, kapusta a potom taká vychladená na mraze sa liala ako olej :) ; my pijeme ako barbari ... my sa rýchlo najeme, zo stola všetko zmetieme, a potom pri flaše ... pijeme a sedíme, sem tam ak sa nájde chlebík, aj na chlebík niekedy škoda peňazí; Rusi pijú a jedia; my jeme a potom len pijeme :)
chlapi, aj do smiechu aj do plaču ...
18.02.2021 - 20:34:29
00
Ano, alkoholizmus maju vypestovany ozaj velkolepy. Vskutku zavideniahodne.
18.02.2021 - 20:42:40
01
MageZ
ale však sme takí istí; ty si nečítal zápisky z nájdeného denníka zahraničného turistu na Orave ? ja len ukazujem na rozdiely v pití u nás a v RF :)
18.02.2021 - 21:16:01
00
Vlad01 napísal:
Dano5 už len na odľahčenie - ja som sa tam presťahoval, a čo ma byť? Nehanbím sa zato))

Tak otazka je, ci natrvalo, alebo len expat v nejakom korporate.
18.02.2021 - 22:25:58
00
Sa po revolúcii hovoril taký vtip:
Zo sovietskej riti sme prešli do americkej. Problémom je, že nesedí kaliber.
:-)
19.02.2021 - 10:32:00
01
Minister zdravotníctva Marek Krajčí neplánuje odstúpiť, hovorí, že svoju funkciu vykonáva čestne, cíti podporu a nevidí za seba náhradu. „Zatiaľ som takého človeka nevidel. Ak mi niekto takého predstaví, určite sa s ním rád porozprávam,“ povedal Krajčí. (rádio expres)

Úplne náhodným výberom sa dá vybrať lepší minister,
kľudne môžu osloviť aj vrátnika ...
Tento náboženský fanatik, nie je schopný racionálneho myslenia,
ľudia mu umierajú, ale ten chobot má čas riešiť potraty, živý ho nejak nezaujímajú.
do pekla s ním.
19.02.2021 - 14:06:19
09
Tá úroveň sebareflexie v strane/hnutí/spolku/alebo čo ja viem čo to je vyzerá byť chytľavá – a prejaviť chuť v prípade potreby svojej akútnej výmeny na poste riešiť vhodnosť potenciálneho nástupcu osobným pohovorom, tak to by ani Monty Python borci nedali ...
19.02.2021 - 14:49:12
06
Srsen:
Príloha:
1.jpg
1.jpg 71.84 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2021 - 14:54:03
113

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up