prvá krajina kde brit.mutácia zamávala pozitivitou bolo Írsko v decembri.stačí si pozrieť aké majú dnes čísla po skutočnom lockdowne.Stále hovorím to čo je u nás je lock len na papieri bez trestov a represie zo strany štátu,preto to ide pomaly dole.
19.02.2021 - 20:09:13
00
No dalo by sa povedať, že Česi a Slováci sú naučení odrbávať a nedodržiavať opatrenia. Ale čo takí Poliaci, ktorí sú v tom oveľa ďalej a čísla majú lepšie. U nás by sa dalo niečo pripísať tomu nezmyslenému testovaniu. Ale Česi sa nepremorujú testovaním a sú na tom podobne, v počte prípadov ešte horšie. Tak ja neviem kde je príčina.
19.02.2021 - 20:15:04
00
triki napísal:
prvá krajina kde brit.mutácia zamávala pozitivitou bolo Írsko v decembri.stačí si pozrieť aké majú dnes čísla po skutočnom lockdowne.Stále hovorím to čo je u nás je lock len na papieri bez trestov a represie zo strany štátu,preto to ide pomaly dole.


dole ? hore - dnes najviac hospitalizovaných ľudí od marca minulého roka - prvýkrát padla hranica 3900

Joe70
česi majú v súčasnosti o 20 % lepšiu pandemickú situáciu ako my - majú v nemocniciach 3200 ľudí /v prepočte na Slovensko/, rovnako je to s počtami úmrtí posledné 3 týždne - majú o 20 % menej

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19


Naposledy upravil ivan dňa 19.02.2021 - 20:31:33, celkovo upravené 1 krát.

19.02.2021 - 20:17:45
00
Kolotoc kupim, to je napad 😁

Prílohy:

IMG-20210219-WA0017.jpg
IMG-20210219-WA0017.jpg 205.68 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2021 - 20:29:16
02
Dudo napísal:
Britania a Irsko hlasia cez 80%, napriek tomu v oboch statoch tyzdnova incidencia prudko klesa... by ma zaujimalo, ako je to mozne?

Napada mi len dosledok podstivejsieho locku a uvedomenia ludi, zial, neviem posudit...


Áno , nové mutácie sú zodpovedne za vzostup pandemie na Slovensku rovnako ako nerešpektovanie nariadeni a protipandemickych opatrení . V dnešnej dobe predsa febrility , bolesť hrdla a svalov nemôžu znamenať , že som chorí na novy koronavirus . A ešte jedna dominuje “ ja predsa nemôžem byt pozitívne testovaný , nikde nechodím a s nikým sa nestretávam “ 😂 ... a keď ich “vyspovedam “ , nájdem len v priebehu ich jedného “ bezpečného “ dňa niekoľko epidemiologických rizík , pri ktorých sa mohli nakaziť . Nemôžu však mnohí za to , pretože je to veľmi infekcny patogen a oni nie sú profesionáli 🤷🏼‍♂️.
19.02.2021 - 20:36:56
01
ivan napísal:
dole ? hore - dnes najviac hospitalizovaných ľudí od marca minulého roka - prvýkrát padla hranica 3900

Joe70
česi majú v súčasnosti o 20 % lepšiu pandemickú situáciu ako my - majú v nemocniciach 3200 ľudí /v prepočte na Slovensko/, rovnako je to s počtami úmrtí posledné 3 týždne - majú o 20 % menej

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19


Ak sa u nich rozšíri “ britská mutácia “, to len uvidis ten “cvrkot” . Tretia vlna ?
19.02.2021 - 20:39:22
00
Nie mutácie sú zodpovedné ale Matovičovo masové Ag testovanie spojené so zvýšenou mobilitou a zmenou správania ľudí na základe pocitu falošnej negativity vdaka miliónom Ag testov z ktorých je veľký podiel nesprávnych výsledkov. Briti majú rovnaký podiel britskej mutácie ako my ale sú na tom podstatne lepšie lebo majú lepšie manažovanie pandémie - bez masových Ag testovaní.
19.02.2021 - 20:42:07
01
V niečom má pravdu Ramon,v niečom Ivan.Ale je tu aj ten faktor,že viac ako polovica slovákov sa "nehýbe",prežiera sa,fajčí,chlasce + stres.Životospráva v háji.A keď je reč o mobilite,tak len v londýnskom metre je väčšia ako v celej Sk.Nakoniec sú Angláni asi zodpovednejší + preočkovanejší.
19.02.2021 - 21:00:11
01
A k tomu ešte komunitné šírenie v “ marginalizovaných komunitách “ . Celé osady sú zamorene- infikovaných je tam na počet obyvateľov nepomerne viac ako v majoritnej populácii ... jbnute , no “ moderne “ pomenovania . Momentalne taký Jasov , Drienovec , Moldavske “ ulice “ našich spoluobčanov . Ak to dostane jeden , nakazí cely dom , nezriedka aj cez 10 osôb . Abdolutne tam zlyháva karantenizacia nosičov .
19.02.2021 - 21:08:19
02
ivan napísal:
Nie mutácie sú zodpovedné ale Matovičovo masové Ag testovanie spojené so zvýšenou mobilitou a zmenou správania ľudí na základe pocitu falošnej negativity vdaka miliónom Ag testov z ktorých je veľký podiel nesprávnych výsledkov. Briti majú rovnaký podiel britskej mutácie ako my ale sú na tom podstatne lepšie lebo majú lepšie manažovanie pandémie - bez masových Ag testovaní.

Keď sme sa štyria členovia mojej domácnosti boli v decembri AG testovať, a dvaja mali pozitív, tak sme vedeli ktorá bije pre všetkých.
Testy zafungovali. Myslím si že na odberných miestach si ľudia dávajú väčší pozor, a je tam vyššia úroveň hygieny ako pri vchode do hypermarketu a vnútri pri zelenine. Hoci hustota človeka na m2 je vyššia. Tiež hromadná doprava do zamestnania je riziková. Takže ja neodsudzujem plošné testovanie. Nie sú také testy na doma 100%, do obchodu musíme a do práce tiež. (Nie som Matovičov obdivovateľ, skôr naopak)
19.02.2021 - 21:10:36
00
ako to je dnes s marginalizovanymi,co sa tyka hospitalizacii .. su v pohode,odolavaju,alebo cca narovnako?

tu britsku mutaciu vraj dovlikli slovaci do UK :D
19.02.2021 - 21:14:10
00
skoda ze sa to AG testovanie neda dokazat - ci za to moze. jedine ze by ho na 2-3 tyzdne zrusili.
ale - sused znova odchadza z bytu - je 9h vecer - kam asi ide? na nakup? na postu? na testovanie? do prace (ucitel) ? .... nie niekam chlastat ako tisice dalsich. poznam par kusov pri ktorych neverim ze sedavaju celu tu dobu doma.
vytypali ma z hora - zazvonim, otvori - v byte nalozenich niekolko malych deciek, dalsia dospela osoba a samozrejme rusko nemal nikto
myslim ze by sa dalo vo velkom pokracovat.
19.02.2021 - 21:15:39
01
osobná skúsenosť 3 týždne dozadu
odberné miesto amfik - KE - odber - rozostupy, hygiena - všetko OK - potom čakáš vonku na papier ( ja serem na nejaký papier, takže ja nie )
prší a je tam len malá strieška, kde sa kryje pred dažďom tak 20-30 ľudí, vzdialených od seba na dotyk a čaká 15-30 min na výsledok ....
19.02.2021 - 21:20:01
01
Keď prší a idem von , tak si zoberiem dáždnik kua ... a nestojím jak debo pri frňáku “ kolegu “ .

lto posledni dvaja moji pacienti s najťažším priebehom a SpO2 25% , boli “ etnici” . Obidvaja sú po smrti . Habitus nasvedčoval ťažkému priebehu , neskoré rozhodnutie “volať o pomoc “ ich osud spečatil .
19.02.2021 - 21:32:45
00
Jomlc napísal:
Keď sme sa štyria členovia mojej domácnosti boli v decembri AG testovať, a dvaja mali pozitív, tak sme vedeli ktorá bije pre všetkých.
Testy zafungovali. Myslím si že na odberných miestach si ľudia dávajú väčší pozor, a je tam vyššia úroveň hygieny ako pri vchode do hypermarketu a vnútri pri zelenine. Hoci hustota človeka na m2 je vyššia. Tiež hromadná doprava do zamestnania je riziková. Takže ja neodsudzujem plošné testovanie. Nie sú také testy na doma 100%, do obchodu musíme a do práce tiež. (Nie som Matovičov obdivovateľ, skôr naopak)


Nepochopil si to. Tu nejde len o hygienu pri Ag testovaniach - tu tvorí počet vzájomne nakazených možno desatinu, stotinu promile z celkového počtu státisícov vzájomne nakazených pred a po teste - ideš autom s kamarátom, dvoma - jeden z vás je bezpríznakový nakazený - po testovaní prídu domov už dvaja - furt bezpríznakoví - od nich to chytí rodina a jeden z nich je už príznakový prípadne nakoniec zomrie, dalšie milióny ľudí chodí na testy a z testoov MHD, vlakmi a všetko zbytočne - v iných krajinách nie sú milióny ľudí nútené jednym človekom k takémuto zbytočnému kontaktovaniu
19.02.2021 - 21:37:42
00
keyboard_arrow_up