Joe70 napísal:
No ja som tam napísal blud, že som sa vrátil skôr ako som odišiel, len som nepochopil, čo tým autor myslel.
Ináč ten dotazník je asi ako volič ĽSNS. Skonzumuje všetko. Dnes som sa opäť pokúsil sčítať a nič nenamietal. Tie miliardy čo Pelle minul na informatizáciu boli použité kvalitne.



mozes skusit aj treti krat :D
"Dotazník o sčítaní obyvateľov môžete vyplniť aj dvakrát, ak ste pri prvom pokuse vynechali odpoveď, systém by ju mal potom spojiť. Tretíkrát vám už dotazník vyplniť neumožní."

A clanok s demografom https://dennikn.sk/2277851/demograf-o-scitani-pocet-veriacich-sa-neda-odhadnut-vieme-vsak-ze-pribudnu-bezdetne-zeny/?ref=mpm

vyberam
"Objavujú sa aj recesistické kampane. Tento rok je pomerne silná výzva, aby sa ľudia prihlásili k cirkvi „svedkovia liehovovi“. Čo povie takáto odpoveď vedcom pri analýze výsledkov?

Môžu sa na takej odpovedi akurát pousmiať. Takéto perličky sa v sčítaniach objavujú. V poslednom sčítaní sa objavili rytieri Jedi a podobne. Sú rôzne módne vlny. S takouto informáciou veľa neurobíte. Ak by tí ľudia túto otázku nevyplnili, možno by urobili lepšie. Len tým sčítanie devalvujú."
20.02.2021 - 02:43:47
00
Ten web robil nejaky murar po hodinovom rychlokurze tvorby stranok, a urcite stal tazke miliony.
Vyplnil som rodne cislo bez lomitka, lebo vsak vsade inde kde treba vyplnat, lomitko nechcu. Scital som sa.
Maznelka sa scitala, jej vyskocilo ze rc ma dat s lomitkom.
Tak som sa pre istotu scital znova tentokrat s lomitkom.
Potom mi to nedalo, tak som skusil znova, a vobec ma neupozornilo ze som uz scitany.
Mohli priplatit dalsi milion €, nech tam dorobia overenie scitania.
Katastrofa je toto.
20.02.2021 - 09:44:10
00
A keď som sa ja scital a dal som tam, že žijem s manželkou a deťmi tak oni sa musia tiež scitat či stačí takto?
20.02.2021 - 10:14:32
00
Chodia s tebou aj do roboty? Scitava sa kazdy samostatne
20.02.2021 - 10:30:54
01
Áno s manželkou chodíme spolu do roboty
20.02.2021 - 10:37:55
00
nickovw08
Pokiaľ máš deti staršie ako 18 rokov, všetci sa sčítavajú samostatne. Ak sú decká mladšie, jeden z rodičov vyplní elektronické sčítacie hárky za deti.

Link na zákon : https://www.epi.sk/zz/2019-223

Páni nenadával by som až tak, pokiaľ si pamätáte sčítania 2000 resp 2010 (dosť hrubé a komplikované papierové formuláre), ktoré bolo treba pekne rukou vypĺňať...nehnuteľnosti, podlahové plochy, počty kúpelní, spôsob vykurovania a podobné hovadiny...

V časti III, §20, ods.4 nájdete zoznam registrov, z ktorých sa dáta preberajú, všetky tieto údaje sa zhromažďujú bez účasti občana, navyše obce a mestá vykonávajú sčítanie budov, domov a bytov, takže aj tu je občan tejto gubernie odbremenený. Aj preto môže mať tento elektronický sčítací hárok len 14 otázok, ktoré vyplní každý, kto nehľadá dôvody ale spôsoby. Formulár je naivný, to je fakt, hlavne možnosť zneužitia na ktorú som sa pýtal tu... pokiaľ vie niekto rč a prvé meno osoby, môže to vyplniť bez vedomia nositeľa rč, pokiaľ to urobí ako prvý... to je bug, ale aj na ten prídu pri zhromažďovaní dát z ostatných registrov, a potom je možné podľa §30 zo strany obce resp. Úradu udeliť pokutu podľa sadzobníka správnych deliktov.

Joe70 Nebuď taký kritický za každú cenu, hlavne tam, kde to nie je opodstatnené. Ten pobyt sa dá vyplniť úplne v pohode, myslí sa to tak, že registrácia tvojho trvalého resp prechodného pobytu v SR musí predchádzať začiatku pobytu v zahraničí. Ty by si tých ĽSNS zamontoval aj do zákona o ochrane prírody. :D
20.02.2021 - 11:01:22
13
Dredd napísal:
Joe70 Nebuď taký kritický za každú cenu, hlavne tam, kde to nie je opodstatnené. Ten pobyt sa dá vyplniť úplne v pohode, myslí sa to tak, že registrácia tvojho trvalého resp prechodného pobytu v SR musí predchádzať začiatku pobytu v zahraničí.

No ono to píše, že "Rok posledného príchodu do SR musí predchádzať začiatku pobytu v zahraničí". Ak tým mysleli dátum posledného trvalého pobytu na Slovensku, tak to písal Maďar alebo Mongol. A ja mám stále trvalý pobyt na Slovensku, takže aj v tom prípade by sa na tú otázku nedalo zmysluplne odpovedať. Rsp. bol by to dátum môjho narodenia.

Prílohy:

Scitanie.jpg
Scitanie.jpg 161.86 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2021 - 19:59:21
00
mailer napísal:
Ten web robil nejaky murar po hodinovom rychlokurze tvorby stranok, a urcite stal tazke miliony.
Vyplnil som rodne cislo bez lomitka, lebo vsak vsade inde kde treba vyplnat, lomitko nechcu. Scital som sa.
Maznelka sa scitala, jej vyskocilo ze rc ma dat s lomitkom.
Tak som sa pre istotu scital znova tentokrat s lomitkom.
Potom mi to nedalo, tak som skusil znova, a vobec ma neupozornilo ze som uz scitany.
Mohli priplatit dalsi milion €, nech tam dorobia overenie scitania.
Katastrofa je toto.

Asi pouzili nejaky framework, ale statisticky urad nema vela penazi .. ale murar by im tam prilepil kod, ktory uz poletuje internetom peknych par rokov, na kontrolu RC vratane modulo. Pozrel som, co to tam robia, tak kontroluju /napriek hlaske/ len ci sa nenachadza lomitko v prvych 6 znakoch a ci je to cele dlhsie ako 9 znakov. Neviem ale ako dospeli k tejto podmienke :D .. /nemal som to ale pozerat, lebo uz chapem nenazranost browserov a zahulenia procesorov.. toto je zlo, ciste zlo .. javasrip nemal nikdy uzriet svetlo webu/.
20.02.2021 - 20:37:58
01
Joe70

Viem, čo máš na mysli, tá červená vysvetlivka je formulovaná zmätočne, to je zrejmé. Ale rozumieme si, že logikou a rozumom zvládneš tú otázku bez problémov. Pokiaľ si opakovane opustil SR na dobu dlhšiu ako 12 mesiacov, napíšeš do tej kolonky rok, kedy si sa do SR vrátil po takomto 12 a viac mesačnom pobyte naposledy (a potom si znovu odišiel do UK a si tam doteraz). Pokiaľ sa teda nevraciaš do SR pravidelne častejšie ako raz za 12 mesiacov, v tom prípade zaškrtneš nie. Som presvedčený, že si na to určite prišiel aj sám, ako vravím, hľadajme spôsoby a nie dôvody :y:
20.02.2021 - 20:47:25
00
https://dennikn.sk/2267851/scitanie-je-normalna-vec-tak-sa-normalne-scitajme/?fbclid=IwAR2ZYA1mOyfK62D_zfvLjUDPNlvWYJbgeRqc6Sq6rI5s6NfwXEoOLY5A3UA
24.02.2021 - 21:54:02
01
dá sa sčítať aj bez odpovedí na otázky, stačí zadať len r.č. a meno a potom klikať ďalej, ktovie, či zámer alebo chyba :-D
08.03.2021 - 10:57:38
00
Pred par dnami mi prisiel letak o scitani do schranky. Akurat ze je to aktivita mestskej casti, tak neviem ci vsetci v SR dostanu letak, alebo sa SU SR spolieha len na medialnu kampan.
19.03.2021 - 19:45:42
00
Chodia aj smsky
19.03.2021 - 19:52:19
00
Ja sa scitam rovnakou rýchlosťou ,🖕ako sa ku mne správa miestny úrad.druhym rokom čakám na papiere
22.03.2021 - 19:51:17
04
Niekde som počul, že pokiaľ sa človek nesčíta, tak sú za to nejaké sankie, je na tom niečo pravda? :D ja už som, len ma to celkom zaujíma
23.03.2021 - 11:24:17
00
keyboard_arrow_up