niekomu mozno hole kolena nevadia - omloop su predlzene po koleno ale aj tak si to neviem predstavit.
vyhoda zateplenych kratkych moze byt v tom ze si knim kupis navleky na kolena a dlhe na cele nohy - cize su univerzalnejsie. prip. ak mas problem s dlzkou noh skor napasujes navleky ako 3/4 gate.
ja mam 3/4 a su mi veru kratsie akoby som chcel ale zijem stym. mne vadi to dvojite stiahnutie na stehne ked mam aj navleky. navyse ked je na zateplene gate tak navleky by som daval vzdy. zateplene 3/4 u mna teda vyuzitie maju - a ked je este viac chladnejsie tak podkolienkami z nich spravim dlhe gate.

a napr tu od imromana https://www.mtbiker.sk/clanky/9264/test-dres-castelli-perfeto-light-2-a-kratke-nohavice-omloop-univerzalne-a-zaroven-specificke.html
myslim ze o zateplenych kratkych este niekde pisal
"No úplne ideálne sa hodia na preteky. Tam je totiž intenzita tak vysoká, že zima vám na kolená väčšinou nie je a ďaleko viac oceníte voľnosť pohybu. Ale, keď sa poriadne ochladí, ste radi za to, že máte celé stehná, zadok a spodnú časť chrbta v teple."
20.02.2021 - 23:23:22
00
Palo TT napísal:
Aky zmysel/pouzitie maju samotne termo kratasy?

V chladnejších dňoch na dlhších výjazdoch. Ráno vyrážaš s návlekmi na nohy. Na obed sa teplota zdvihne a návleky dáš dole. Prípadne pri výjazdoch v horách. Oceníš pri dlhších rýchlych zjazdoch hlavne na ceste.
21.02.2021 - 09:23:23
02
V mojom satniku mi veru nechybaju. Su velmi nevyvazene - zatepleny vrch a hole kolena.
Btw. Mam oblubene nezateplene 3/4 nohavice (na teploty cca. medzi 12-18C) a tie to maju ciastocne naopak. Na kolenach maju zdvojenu latku.
21.02.2021 - 09:35:25
00
Tak ako pise kristina, rano treba na cele nohy a na obed by uz bolo teplo. Mam omloopy a nosim ich dost casto, jar+jesen. K tomu mam navleky na kolena alebo na nohy.
21.02.2021 - 12:26:52
00
Palo TT napísal:
V mojom satniku mi veru nechybaju. Su velmi nevyvazene - zatepleny vrch a hole kolena.
Btw. Mam oblubene nezateplene 3/4 nohavice (na teploty cca. medzi 12-18C) a tie to maju ciastocne naopak. Na kolenach maju zdvojenu latku.

Z mojich skúseností bolo zase dosť "nevyvážené" keď som jazdila v týchto teplotách (5 - 15°C) kraťasy a termo návleky na nohy. Nohy boli v pohode na panvu mi bola v tenkých kraťasoch zima. Termo kraťasy u mňa tento problém vyriešili. Dlhé termo nohavice používam až pod cca 5°C. Nosím termo "čapáky" bez vložky a pod ne sí práve dávam letné tenké kraťasy.
21.02.2021 - 15:28:16
03
ja od kedy mam zateplene kratasy s dwr upravou, tak ich nosim od tych 5-20 stupnov spolu s dlhymi navlekmi alebo navlekmi na kolena podla pocasia, vyuzivam ich v obdobi, ked na zateplene zimne gate je uz teplo a na kratke letne gate este zima, nepotrebujem ich mat ani neprefuk, to jemne zateplenie uplne staci, kupil som si este jedny a na vrch nosim neprefuk dres s kratkym rukavom plus navleky na ruky a ak je chladnejsie, tak pod to termotriko s dlhym rukavom a bol som na tom na cestaku v hmle a 4 stupnoch a v zjazde a paradny tepelny komfort. mam konkretne tieto
http://top-bikewear.sk/nohavice-kratke-termo-ambrelo.html
a dresy (aj verziu s dlhym rukavom)
http://top-bikewear.sk/dres-kratky-rukav-ambrelo.html
je to nieco ako perfetto len za ani nie polovicnu cenu ;)
21.02.2021 - 17:14:12
01
Kristina napísal:
Dlhé termo nohavice používam až pod cca 5°C.

Takze tie termo su asi membranove...
Klasicke zateplene dlhe bez membrany nepouzivas? Tym sa to asi vysvetluje. U mna pokryju rozsah od 5C az takmer 15C. Prechod smerom hore na 3/4 je plynuli.
Mensi diskomfort mam len smerom dole, ak je dlhodobo okolo 3-5C, vtedy je na membranove teplo a na len zateplene zima. Mam na to take pseudomembrany z Lidlu za par euro.
21.02.2021 - 17:48:18
00
tiez mam trojo dlhych gati a vsetky bez vlozky. dvoje su s membranou, jedny tenke jedny hrubise a jedny tenke bez membrany.
pod ne volim rozne kratasy ktore jazdim v lete pripadne aj omloopy ak je fakt zima :)
21.02.2021 - 17:56:05
00
ja to vidim takto:
kratke tenucke ked je nad 28°C, kratke klasicke, pod 18°C tenke ale zateplene 3/4, pod 10°C hrubsie dlhe bez membrany, pod 3°C dhle hrube membranove
a to sme len pri gatoch :-)
21.02.2021 - 18:50:41
00
Ako je to inac s tymito gatami bez vlozky, oblecene na normalnych s vlozkou. Nestahuju sa dole pri jazde? Take kratke by sa mi hodili. A ma to nejaky specialny nazov, lebo vsetko co som videl, vyzera ze ma vlozku.

A druha otazka, mate niekto skusenosti stymi decathlon natelnikmi? Zhanam nieco za prijatelnu cenu s dlhym rukavom.
22.02.2021 - 09:54:34
00
Pascalwb ja používam tieto bez vlozky a absolútne žiadny problem, nosím ich do 0 stupňov, keď je už mínus tak pridám termo pod ne a tepla je až až. Na zimu mi stačia aj lacnejšie, radšej investujem do krátkych.
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/dlhe-cyklisticke/force-z68-zimne-nohavice-s-trakmi-bez-cyklovlozky-6424.html
22.02.2021 - 19:07:00
01
decathlon “natelniky” - prve (myslim ze rada 900) za cca 25 €, take dierkovane, vyreklamovane z dovodu ze sa mi rozparalo pod pazuchou uz pri druhom obliekani. nasledna vymena za nizsiu radu (cca 13 eur) , to bolo funkcne OK, ale aj tak putovalo po kratkom case rovno do smeti- svojim smradom vynikalo medzi vsetkymi kuskami oblecenia po vyletoch...pomer cena/vykon ma podla mna dobry firma Craft
23.02.2021 - 13:34:22
10
S Craftom suhlasim, kupil som base layer s kratkym rukavom, prijemnejsi material som na sebe asi nemal, o tricku ani neviem ze ho mam na sebe, funguje skvele a smrad takisto nie je problem.
24.02.2021 - 08:45:13
00
Glevo hodne stastia s ttm apanim. Mam starsi model a velmi rychlo sa potrhal :/
26.02.2021 - 14:16:02
00
Nestraš, dal som za to 114 eur aj to v akcii😂 a ma sa mi to potrahať. Dovod potrhania vidis v com
26.02.2021 - 14:59:56
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up