Samozrejme, bugy reportujem cez appku a feature requesty cez mail. Na mail zatial ku vsetkemu odpisali ze nad tym pouvazuju. Zatial fixli len jednu vec a to skialp, ale na to sa im stazovalo viac ludi. Dalsia vec je ze na Apex ktore mam (nie Pro) uz featury moc asi pribudat nebudu, k tomu mi napisali ze budu mat menej updatov koli obmedzenej velkosti pamate, podobne ako aktualne povodne Pace.
Ja som apexy sledoval odkedy vysli, ohlasy a recenzie na ne boli super, pridavali featury, fixovali bugy. Pred kupou som precital plno recenzii, cely manual i faq, spolahol som sa na to ze ich vedu ako multisport a nakoniec som z nich sklamany. Ludia mi pisali ze keby som si o nich nieco nastudoval tak by som vedel do coho idem - tak neviem co viac som mal este spravit, preto ak sa na ne niekto pyta tak odpoviem. Su to multisport hodinky kde si vies zadat tepove zony len globalne, ziadne custom pre rozne sporty.
Na beh su ale fajn, tam mi vadi len par veci.
21.02.2021 - 10:18:28
00
Chapem ta. Mne stacia. Jedine ten skialp by som chcel updatnuty. Kto chcel viac mohol kupit vertix alebo napr garmin. Vzdy je to nieco za nieco
21.02.2021 - 10:59:11
00
Ti, co vlastnite Coros a ich appku - maju odporucania na trening tak ako Polar a Garmin? Pripadne ak mam 6 hodin trvajucu aktivitu na nizkych tepoch - napriklad chodza, zapocitavaju to denneho effortu a neodporucia mi ist behat dlhsi beh este v ten den?
21.02.2021 - 11:52:43
00
lapaloma napísal:
Napisal si im? Ja si myslim ze vcelku nacuvaju pouzivatelom

Písal som im že na vodorovnej ose výškového grafu by mohlo byť na výber medzi časom a vzdialenosťou, zatiaľ som to v upgrade nenašiel.
21.02.2021 - 12:18:38
00
biker09 sw maju biedny, nic ako odporucania nemaju, nechavaju to na tebe. Maju nieco ako stamina ale pocita sa do toho len aktivita ktoru spustis a nikto i tak nevie ako to pocita
21.02.2021 - 12:29:20
01
Nazdar, chcel by som poprosiť o informáciu hlavne ľudí, ktorí majú rovnaké alebo podobné hodinky ako je Suunto Ambit 3 Vertical, či im bez problémov prenášajú notifikácie z mobilu. Ja mám Xiaomi Mi10T Lite a je nemožné to nejak rozbehať. Aplikáciu som nainštaloval Suunto a povolil som jej všetko, čo sa povoliť dá. Nie som si istý synchronizáciou, nakoľko v návode k hodinkám píšu, že ikona bluetooth má blikať, no mne len svieti. Ale hodinky mi píšu, že sú spárované. Ak mal niekto podobný problém a podarilo sa mu ho vyriešiť, budem vďačný za radu.
04.03.2021 - 11:54:27
00
biker09 napísal:
Garmin Fenix 6 (bez pismenok)
+ splnaju vsetko, naviac maju mapy, garmin pay a dalsie features
- zdaju sa mi velke a tazke, nemam extra siroke zapestie a podla recenzii sa dost hybu pri trialovych behoch.
- nemam moznost si ich teraz vyskusat.
- cena 510

Tu si treba uvedomiť, že základná verzia Fenix 6 nemá mapu vie len navigovať. Mapy majú až verzie Fenix 6 PRO a FENIX 6 X
04.03.2021 - 14:33:09
00
Hosť napísal:
Coros su fajn na beh ale uz nie moc na multisport, k tomu maju plno chyb alebo divnych featur napr tu turistiku by ti v appke pocitalo do statistik ako beh (celkova odbehnuta vzdialenost, badge za odbehnute vzdialenosti).


Dovolím si nesúhlasiť s tým multišportom, fungujú v pohode aj s bikom, lyžovaním, skialpom. A výdrž je neprekonateľná. (Coros Apex). A pravdupovediac výsledky sledujem na Strave, nie v ich appke.
04.03.2021 - 14:40:05
01
Marian76 Mam apex ktory stale nema update na skialp. Ak by som trackoval ich skialp aktivitou tak je to pri skialpe nepouzitelne. Bolo by to asi nasledovne:
- Zacinanie slapania ->spustil by som aktivitu,
- prvy vrchol -> rucne prepnutie modu pri odliepani pasov
- zaciatok zjazdu ->rucne prepnutie na zjazd
- po prvom zjazde ukoncenie aktivity (na stravu sa ulozia dve rozne aktivity, hiking a cross country skiing pretoze to trackuje ako mnt climb a bezky),
- dalsi vyslap znamena nove spustenie skialp aktivity a opakovanie procedur.

Napr moj posledny skialp, jeden zlab hore/dole, dva bezne tristicke vyslapy a jeden kratsi vyslap na zabitie casu. S Corosom by to boli 4 aktivity, na Strave by ich bolo rovnych 8 z daneho dna. Kedze viem ze je to blbost tak som pouzil mnt climb activitu a po ukonceni som ako bonus dostal bug badge za plavanie ktory hned zmizol a badge za odbehnuty polmaraton ktory mi zostal (kedze vsetko pri com sa kraca/beha coros zgrupuje ako beh - lebo multisport). Asi preto ze som nepouzil spravnu aktivitu tak mi klesol v coros appke fitness level o 5 bodov (pre porovnanie vcerajsi 30 km beh v nizkej aktivite mi pridal 0.7).
Aby som nekrivdil Corosu tak Apex Pro a Vertix uz maju updatnuty skialp, malo by to tam konecne fungovat normalne.
Dobre, appku maju slabu a s chybami, vacsina ludi i tak tie data pozera inde takze hodinky pouziju len na alerting a logovanie. Postupne ale prijdes na par zvlastnosti, napriklad ze pocas aktivity (trailoveho behu) nevies upravit nadmorsku vysku, spoliehaju sa na gps.

Dalsia aktivita bicykel. V podstate dostavas rovnake udaje ako so stravy s meracom tepu (bez inych snimacov). Teda na Strave mas naviac odhad ftp, Coros dava odhadovany vykon len pri behu. Ides na par dni niekam na bikepacking a narazis na to ze ultramax mod funguje len pri behu, takze na 100 hodin gps zaznamu zabudni, nemas moznost ani len zmenit hustotu zaznamu a ulavit tym baterii. Dalej z nejakeho dovodu nie je mozne pri cyklo aktivite pouzit 3d distance, na endure to uz robi trochu rozdiel.

Chces si spravit treningovy plan, dva dni trailrun, jeden den bike a dva dni skialp. Najskor narazis na trailrun, podla updatu by to malo ist ale realne trailrun nevies do planu pridat. Bicykel tam je ale skialp tiez nepridas - cize cely plan ti je na dve veci.

Pri kazdom sporte mas trochu rozdielne tepove zony, konkurenica umoznuje zadat zvlast zony pre kazdy sport, Coros ma len jedny zony globalne a ked ich zmenis tak sa ti upravia i nedavne aktivity.

To je len kratky vycuc, je toho viac. Tolko k tomu multisportu, logovat a zobrazovat to nejak dokaze ale ked to chces pouzivat tak narazas na kompromisy alebo niektore veci nemozes vobec pouzivat.
04.03.2021 - 16:50:11
03
Úff to bolo vyčerpávajúce, ale zase treba pozerať na aj na ich cenu, za tie peniaze nemože mat človek všetko.
04.03.2021 - 17:04:46
00
600 eurove vertixy maju az na ten skialp rovnake sw neduhy
04.03.2021 - 17:17:17
01
Hosť napísal:
Marian76 Mam apex ktory stale nema update na skialp. Ak by som trackoval ich skialp aktivitou tak je to pri skialpe nepouzitelne. Bolo by to asi nasledovne:
- Zacinanie slapania ->spustil by som aktivitu,
- prvy vrchol -> rucne prepnutie modu pri odliepani pasov
- zaciatok zjazdu ->rucne prepnutie na zjazd
- po prvom zjazde ukoncenie aktivity (na stravu sa ulozia dve rozne aktivity, hiking a cross country skiing pretoze to trackuje ako mnt climb a bezky),
- dalsi vyslap znamena nove spustenie skialp aktivity a opakovanie procedur.

Napr moj posledny skialp, jeden zlab hore/dole, dva bezne tristicke vyslapy a jeden kratsi vyslap na zabitie casu. S Corosom by to boli 4 aktivity, na Strave by ich bolo rovnych 8 z daneho dna. Kedze viem ze je to blbost tak som pouzil mnt climb activitu a po ukonceni som ako bonus dostal bug badge za plavanie ktory hned zmizol a badge za odbehnuty polmaraton ktory mi zostal (kedze vsetko pri com sa kraca/beha coros zgrupuje ako beh - lebo multisport). Asi preto ze som nepouzil spravnu aktivitu tak mi klesol v coros appke fitness level o 5 bodov (pre porovnanie vcerajsi 30 km beh v nizkej aktivite mi pridal 0.7).
Aby som nekrivdil Corosu tak Apex Pro a Vertix uz maju updatnuty skialp, malo by to tam konecne fungovat normalne.
Dobre, appku maju slabu a s chybami, vacsina ludi i tak tie data pozera inde takze hodinky pouziju len na alerting a logovanie. Postupne ale prijdes na par zvlastnosti, napriklad ze pocas aktivity (trailoveho behu) nevies upravit nadmorsku vysku, spoliehaju sa na gps.

Dalsia aktivita bicykel. V podstate dostavas rovnake udaje ako so stravy s meracom tepu (bez inych snimacov). Teda na Strave mas naviac odhad ftp, Coros dava odhadovany vykon len pri behu. Ides na par dni niekam na bikepacking a narazis na to ze ultramax mod funguje len pri behu, takze na 100 hodin gps zaznamu zabudni, nemas moznost ani len zmenit hustotu zaznamu a ulavit tym baterii. Dalej z nejakeho dovodu nie je mozne pri cyklo aktivite pouzit 3d distance, na endure to uz robi trochu rozdiel.

Chces si spravit treningovy plan, dva dni trailrun, jeden den bike a dva dni skialp. Najskor narazis na trailrun, podla updatu by to malo ist ale realne trailrun nevies do planu pridat. Bicykel tam je ale skialp tiez nepridas - cize cely plan ti je na dve veci.

Pri kazdom sporte mas trochu rozdielne tepove zony, konkurenica umoznuje zadat zvlast zony pre kazdy sport, Coros ma len jedny zony globalne a ked ich zmenis tak sa ti upravia i nedavne aktivity.

To je len kratky vycuc, je toho viac. Tolko k tomu multisportu, logovat a zobrazovat to nejak dokaze ale ked to chces pouzivat tak narazas na kompromisy alebo niektore veci nemozes vobec pouzivat.


porovnam z polarom Vantage V.
skialp aktivita ide standartne ako ine aktivity
uprava výšky počas aktivity , nie, GPS glonas Barometer upravuju , odchýlky su male do 20m
uprava GPS hustoty- nie
treningový plan nepozná :)
zony stale rovnake pre všetky aktivity výkon merá len pri behu,
bike výkon len s powermetrom
apka polaru v pohode, ja to moc nepoužívam, načo... doma si to aj tak supnem na kabel kým sa sprchujem
SW flow je prepracovaný ale aj tak sa tam napikaču filtruju športy

tiež som rozmýslal nad vetrtix, ale počkam si kým si to dobre odladia :)
04.03.2021 - 17:27:45
00
Ahojte, mám na vás prosbu s výberom. Nedávno nám zomrela mamka. Chcel by som otcovi (75) kúpiť nejaké smart hodinky na monitoring ale také aby nemusel k nim používať smartfón
18.03.2021 - 08:30:46
00
Ma niekdo Garmin Vivoactiv 4? Viete mi povedat, ci posielaju notifikaciu a prijmanom hovore na telefon? V praci mam telefon bachnuty kade tade a aby som vedel, ze mi niekdo vola. Teraz mam Samsung hodinky aj telefon.
28.03.2021 - 11:39:45
00
Tak nový firmware na Coros Apex má už skialp mode opravený
28.03.2021 - 12:06:24
01
keyboard_arrow_up