OK, hned v podtitule je odkaz na novsiu studiu, ktora tu tvoju spochybnuje. Co teraz?
23.02.2021 - 13:52:30
00
Rúška či iné prekrytie dýchacích ciest slúži na obmedzenie praskania tekutín do priestoru.
Ak toto len trochu pomôže tak prečo nie?
23.02.2021 - 13:52:59
00
uz som to docital, a nema to ziadny zaver, spomina sa ale napr:

"Using a thin gaiter made out of 100 percent polyester microfiber, Cappa ran tests in which he wore the covering while performing various actions such as speaking aloud, mouthing words silently and moving his jaw around in a motion similar to chewing.

The tests showed more particles being emitted when Cappa was wearing the gaiter compared with trials of the different scenarios done barefaced.

Cappa said he and his team believe that the friction between people’s faces and masks while they are speaking or moving their mouths may cause some of the fibers in the fabric to break down. In a lab setting, the airflow ends up carrying the particles to the detector."

a co teraz? perez bude nadalej nosit buffku, a ja ju nadalej (v exterieri) nosit nebudem ;)
V interieri ked uz nic ine nebude poruke, tak si ju dam. Ale vacsinou mam poruke respirator.


Naposledy upravil foobar dňa 23.02.2021 - 14:02:03, celkovo upravené 1 krát.

23.02.2021 - 13:54:49
00
nerobim rozdiel medzi intravilanom, extravilanom a prirodou lebo stale si myslim ze virus ten rozdiel tiez nerobi. rozdiel vidim v interieri/exterieri a hlavne v mnozstve ludi ktore sa tam nachadza. cize ak je niekde na vrchole kopca natlacenych 30 ludi a veselo sa rozpravaju bez ruska, odchadzam a neucastnim sa toho ani s ruskom.

a mali by si fakt upratat cisla - keby sa dozvieme celu pravdu asi by pribudlo dalsich par pokusov o samovrazdu
https://www.aktuality.sk/clanok/867970/primator-partizanskeho-sa-stazuje-na-ciernu-farbu-okresu-hygienici-a-ministerstvo-maju-rozne-cisla/
23.02.2021 - 14:00:57
01
Na podobnú tému: "dánska štúdia" prof. Bundgaarda

Controversial mask study Professor: masks are still worthwhile
https://www.youtube.com/watch?v=n2unEsolAx4

"I think the message should be that wearing a mask, in the correct way of course, would to some extent — not a large extent but some extent — protect you. But it’s your contribution to protect others, that we should take care of each other. All of us would hate the idea that I had a dangerous disease now I passed it on to you because I was not wearing a mask. So we have good reasons to recommend masks, I guess."
- PROFESSOR HENNING BUNDGAARD, UNIVERSITY OF COPENHAGEN
23.02.2021 - 14:04:08
01
rec ale bola o buffkach - zober si obycajne textilne rusko, buffku a zasviet cez ne baterkou... verim ze pochopis ten rozdiel
23.02.2021 - 14:11:03
00
pri obycajnom rozhovore "pluje" snad kazdy - daj si buffku a vsetko ostane na nej
ale paci sa mi ked ma niekto na hube respirator a ide mi podavat ruku - mat zakryty ksicht nieje vsetko
23.02.2021 - 14:19:48
00
A nebolo by lepšie keby všetci držali hubu? A nebude problém s prskanim pri rozprávaní
23.02.2021 - 14:28:42
06
a napríklad keby sa prestalo testovať neboli by pozitívni :P všetko by sa mohlo otvoriť
23.02.2021 - 14:32:33
01
No s tým otváraním je to 50 na 50,ale testovať by malo prestať hneď
23.02.2021 - 14:43:24
01
Výsledkom masového testovania je Slovenská matematika: 3273 + 294 = 3963 vdaka ktorej sme dosiahli nulový nárast hospitalizovaných v nemocniciach a neprekročili sme hranicu 4000.
Na dalšom náraste počtu hospitalizovaných - dnes 4017 nie 3963 - sa začína prejavovat nie britská, mongólska, ... mutácia ale dalšia zvýšená mobilita dalšími miliónmi kontaktov otvorením škôl pred dvoma týždňami /vírus roznášajú deti, študenti medzi sebou v školách, pri cestovaní do škôl, ... a potom do rodín medzi rodičov, starých rodičov, .../ + dalšia zvýšená mobilita a kvoli nej dalšie milióny zbytočných kontaktov pri ich /žiaci stredných škôl/ povinnom Ag testovaní, povinnom Ag testovaní ich rodičov, učiteľov, zamestnancov škôl, ...

Prílohy:

3723 hospitalizovaných s covid.png
3723 hospitalizovaných s covid.png 250.93 KiB thumb_up0thumb_down

294 hospitalizovaných s podozrením na covid.png
294 hospitalizovaných s podozrením na covid.png 307.97 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 23.02.2021 - 16:08:06, celkovo upravené 1 krát.

23.02.2021 - 14:52:39
00
Profesor Ján Kyselovič v Nočnej pyramíde v úprimnom rozhovore s moderátorom Ľudovítom Jakubove.
https://www.rtvs.sk/novinky/osobnosti/243985/farmaceut-vakcina-je-jedina-cesta-ako-zastavit-covid-19

Inak Nočnú pyramídu považujem za jednu z relácií RTVS, vďaka ktorej je znesiteľnejšie aj to výpalné, ktoré musíme všetci RTVS platiť...
23.02.2021 - 15:51:08
01
foobar napísal:
rec ale bola o buffkach - zober si obycajne textilne rusko, buffku a zasviet cez ne baterkou... verim ze pochopis ten rozdiel

Myslím, že to nie je o tom - profesor Bundgaard so svojím tímom urobil solídnu štúdiu, ktorá ukázala, že masky pomáhajú "len na nejakých 20%" (pre podrobnosti treba celú štúdiu preštudovať alebo si aspoň pozorne pozrieť to video) - čoho sa okamžite chytili "antimaskáči" s tým, "že "masky sú zbytočné, lebo vedecká štúdia ukázala, že chránia len na nejakých 20%". Lenže on sám je v hodnotení oveľa zdržanlivejší a hovorí, že aj napriek výsledkom jeho tímu doporučuje masku nosiť, hlavne z ohľadu k iným. Cítiš ten rozdiel?

Osobne - ako som tu už písal - nosím masku/buffku tam, kde to má zmysel. Ak som vonku a okolo nikto nie je, dávam ju dole. Ak oproti niekto ide, nasadím si ju. Nosím rukavice, aby som znížil riziko kontaminácie. A tak podobne...
23.02.2021 - 16:02:57
01
Nechať to zájsť do takého štádia v akom sme a potom sa snažiť pustiť deti do škôl je take...slovenské ( bohužiaľ )
23.02.2021 - 17:03:40
00
bedo napísal:
Myslím, že to nie je o tom - profesor Bundgaard so svojím tímom urobil solídnu štúdiu, ktorá ukázala, že masky pomáhajú "len na nejakých 20%" (pre podrobnosti treba celú štúdiu preštudovať alebo si aspoň pozorne pozrieť to video) - čoho sa okamžite chytili "antimaskáči" s tým, "že "masky sú zbytočné, lebo vedecká štúdia ukázala, že chránia len na nejakých 20%". Lenže on sám je v hodnotení oveľa zdržanlivejší a hovorí, že aj napriek výsledkom jeho tímu doporučuje masku nosiť, hlavne z ohľadu k iným. Cítiš ten rozdiel?

Osobne - ako som tu už písal - nosím masku/buffku tam, kde to má zmysel. Ak som vonku a okolo nikto nie je, dávam ju dole. Ak oproti niekto ide, nasadím si ju. Nosím rukavice, aby som znížil riziko kontaminácie. A tak podobne...


vidim ze si si tu namahu nedal, tak nech sa paci

i.imgur.com

vlavo klasicke platene rusko, vpravo original Buffka, uplne volne polozena...

Buffka proste absolutne nic neriesi, je to len take "aby sa nepovedalo ked ma zastavia policajti".
23.02.2021 - 17:41:53
04
keyboard_arrow_up