Už dávno mal šulina vyd.ať z vlády.len tupec môže zas a znova navrhovať otvárenie obchodov keď sa nám zase kriticky zvyšuje mobilita a tým šírenie bordelu po celej krajine.Sulík je nepoučitelný blbec.
23.02.2021 - 18:10:35
01
dalo by sa povedat, ze ako minister hospodarstva zastupuje agendu svojho rezortu - a teda v podstate si len robi svoju pracu
23.02.2021 - 18:42:44
00
vedci navrhujú sprísniť mobilitu čo je logické,ale šulin presne naopak,treba zvýšiť mobilitu vďaka otvoreným obchodom.Toto je strašne nekompetentná vláda.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579008-vedci-navrhuju-znizit-mobilitu-a-sprisnit-rezim-na-hraniciach/
23.02.2021 - 18:46:10
00
Už dodemonštroval - iba že by demonštroval on line - z domu, z JIS, ...

https://www.cas.sk/clanok/1092681/zataty-odporca-pandemickych-opatreni-to-ma-spocitane-byvaly-cesky-prezident-vaclav-klaus-ma-koronavirus/
23.02.2021 - 18:52:42
02
Však mobilitu nám zvýšil matovic s jeho testovanim už sa to viac posuložit asi neda
23.02.2021 - 18:55:14
02
ivan napísal:

ale veď on predsa tvrdil,že covid 19 nieje... načisto stratil rozum
23.02.2021 - 18:58:09
00
no nic buduci tyzden znova v okrese - popravde by mi stacilo povolit pohyb po ciernych okresoch :-D volako pribuda. aspon mam pravidelnu pichacku kazdy vikend :lol:
kolki si uvedomuju ze aj ked su v cervenom/bordovom tak do cierneho nemozu? lebo sa nam sem vozia ludia odvsadial na vylety.
t.aimg.sk
23.02.2021 - 20:49:13
00
Tak uz tomu bude rok, co tu je corona. Co sa zatial u nas zmenilo? Nic, absolutne nic a ti babraci hore nevedia vobec co maju robit. Chcu znizovat mobilitu, ale ludi nutia chodit kazdy tyzden na testy.
Male obchody zavrete pomaly rok. Povedzte mi naco ma byt zavrete take zeleziarstvo, alebo zahradkarstvo, predajna bicyklov, ked potraviny a posty su otvorene. Ved nech aj pre nich platia rovnake pravidla s obmedzenim poctu ludi a je vybavene. Pritom tam chodi menej ludi ako do potravin a na postu. Fakt mi to hlava neberie, preco. A dost ludi totalne rezignovalo, zacina sa anarchia, ktora nedopadne dobre, ked to nahodou vybuchne.
24.02.2021 - 11:07:44
013
Je to tak už je anarchia. Rúška sa nosia už len do potravín a na testy. Služby začínaju fungovat na čierno bez pravidiel. To ozaj otvorit všetky s pravidlami no len pri tejto anarchii čo je pravidla už nebude nik dodržiavat. Zmierit sa s tým,že este dalsi 10k ludí umrie na covid a dalšich x ludí z vedlajšieu učinky preplnených nemocníc.
24.02.2021 - 11:38:56
00
alebo aj diskusná skupina.....

Prílohy:

image.png
image.png 1012.41 KiB thumb_up0thumb_down

24.02.2021 - 11:51:18
00
Ono aj z pohladu diskusnej skupiny to tvrdenie sedi - najma ten uvod. Ten jeden je jasny, na druheho bude kandidatov asi viacej.
https://www.rehot.sk/vtip/7971
24.02.2021 - 12:11:46
02
rozmohl se nám tady takový nešvar.... najnovšie dezoláti komentujú ako je zriadenie testovacieho miesta brutálna ryža lebo od štátu sa za to dostáva 30,000€/ mesiac.... akosi ale nevidia náklady.... :D
24.02.2021 - 13:29:55
00
A povedz ake náklady?. Keby vedeli zarobiť 500e nerobili by to
24.02.2021 - 14:06:16
01
SlavoS napísal:
alebo aj diskusná skupina.....

Ale Slavo, tak zase tolko nas tu nie je...
24.02.2021 - 15:18:17
00
Neoveroval som, nepozeral som grafy, kto ano, tak nech sa vyjadri, ked tak je to blbost /lepsie povedane,ak to blbost nie je, tak .../

-------xx
Keď sa pozrieme na celosvetovú štatistiku nových prípadov a štatistiku úmrtí https://www.worldometers.info/coronavirus/ , môžeme si všimnúť, že približne dva týždne po Vianociach bol zaznamenaný rekordný počet nových prípadov. A asi mesiac po Vianociach bol zaznamenaný najväčší počet úmrtí. Dá sa predpokladať, že tieto dva rekordné údaje súvisia s obdobím Vianoc, keď sa rodiny stretávali a vírus tak dostal výnimočnú šancu na šírenie.

Podobný údaj, časový posun niekoľko týždňov až jeden mesiac, nám vyjde, keď sa pozrieme na septembrové štatistiky: dá sa predpokladať, že vírus sa začal rýchlejšie šíriť od začiatku septembra, po návrate ľudí z dovoleniek, ochladení a nástupe detí do škôl. Bilancia hospitalizovaných a zomretých sa však začala rapídne dvíhať až na prelome septembra a októbra, teda o mesiac neskôr. Aj tu teda vidíme, že ak chceme na krivkách hľadať bod zlomu, kde sa stala chyba, musíme ísť o niekoľko týždňov až jeden mesiac dozadu.

Jeden bod zlomu je jasný, ten majú viacmenej všetky európske krajiny podobný: koniec prázdnin a dovoleniek, nástup do škôl a na pracoviská, ochladenie, začiatok vykurovacej sezóny. Tento bod sme už spomenuli a na grafe je pekne viditeľný (štatistika hospitalizovaných koronových pacientov na milión obyvateľov viď tu: https://ourworldindata.org/grapher/current-covid-hospitalizations-per-million?tab=chart&stackMode=absolute&time=2020-03-01..latest&country=AUT~CZE~HUN~ITA~POL~SVK~ESP~USA~ISR ).

Na grafe je možné vidieť aj druhý bod zlomu: vo väčšine krajín sa prudký nárast niekde v novembri zmenil na viac či menej zreteľný pokles. Príčiny by nám možno povedali odborníci, ale faktom je, že sa to stalo: od novembra počet hospitalizovaných prípadov a od nového roka aj počet nových prípadov a počet úmrtí vo svete a v Európe viacmenej všade klesá.

Aj u nás bol tento efekt badateľný, na prelome októbra a novembra sa nárast na niekoľko týždňov zastavil. Lenže potom sa stalo niečo zvláštne: koncom novembra začal na Slovensku počet hospitalizovaných pacientov prudko narastať. Kým inde v Európe tento ukazovateľ vo všeobecnosti klesá, u nás vtedy začal strmo rásť. Prečo?

Čo sa stalo na Slovensku mesiac predtým, ako začal tento raketový nárast, teda na prelome októbra a novembra? Čo spôsobilo ten tretí bod zlomu, ktorý sa objavil iba na Slovensku a nikde inde? To nikto nevie povedať s istotou. Ale jedno logické vysvetlenie tu je.

V dňoch 31. októbra až 1. novembra 2020 sa na Slovensku konal výbuch atómovej zbrane proti koronavírusu: prvé celoplošné testovanie obyvateľstva...
-------xx
24.02.2021 - 18:12:33
02
keyboard_arrow_up