Tiez celkom dobre nechapem opodstatneniu pouzivania rychlospojek. Na svoj ziletke som nikdy nemal potrebu rozoberat retaz bez nitovaca. Takze, na co je to dobre?


Mne sa spojka zatiaľ nikdy nerozpojila a myslím si, že je celkom užitočné pri očiste biku. Pri čistení reťaze v čističke to vždy naokolo striekalo a takto rozpojím reťaz a vyčistím ju mimo biku. Aj na čistenie kazety je to celkom pohodlné - pohodlnejšie než vyberať zadné koleso.
04.05.2006 - 11:20:14
00
ja spojky použivam je to welmi dobra wec
04.05.2006 - 15:36:58
00
kupene, spojene, aj do zasoby 8)
04.05.2006 - 16:45:57
00
Mne sa spojka zatiaľ nikdy nerozpojila a myslím si, že je celkom užitočné pri očiste biku. Pri čistení reťaze v čističke to vždy naokolo striekalo a takto rozpojím reťaz a vyčistím ju mimo biku. Aj na čistenie kazety je to celkom pohodlné - pohodlnejšie než vyberať zadné koleso.


suhlasim s tvojim nazorom.. tiez pouzivam rychlospojku a zatial ziadny problem.. len vyhody.. :)
04.05.2006 - 20:37:58
00
kupene, spojene, aj do zasoby 8)


kde si kupila a kolko stoja?
dik
04.05.2006 - 20:39:41
00
HAHAHA ze retaz sa neda roztrhnut. mal som 7 mesiacov retaz sram a drbla v strede! clanku - surovo sa to cele roztrhlo ta retaz a s nitmi to nemalo nic spolocne. no aj tak je to dokaz ze clovek taku silu dokaze vyvynut. ale zase jazdim trial a pri pedalkiku( stojim na zadnom a preskocim 2 metre len pomocou silneho zaslapnutia bez rozbehu) sa retaz dost namaha. uz sa mi rozpadla! kazeta sram - rozlomilo sa kolecko na 4 kusi.rychlospojku na bike uz nedam, to som retaz roztrhol za 2 tyzdne v rychlospojke takze asi tak. heh trial je ale extremny sport :D
05.05.2006 - 22:34:08
00
HAHAHA ze retaz sa neda roztrhnut. mal som 7 mesiacov retaz sram a drbla v strede! clanku - surovo sa to cele roztrhlo ta retaz a s nitmi to nemalo nic spolocne. no aj tak je to dokaz ze clovek taku silu dokaze vyvynut. ale zase jazdim trial a pri pedalkiku( stojim na zadnom a preskocim 2 metre len pomocou silneho zaslapnutia bez rozbehu) sa retaz dost namaha. uz sa mi rozpadla! kazeta sram - rozlomilo sa kolecko na 4 kusi.rychlospojku na bike uz nedam, to som retaz roztrhol za 2 tyzdne v rychlospojke takze asi tak. heh trial je ale extremny sport :D
Asi si super silný lebo ja som to nedokázal za dlhé roky.Tiež požívam Sram s rýchlospojkou len na rozdiel od teba za 7 mesiacov vymením 2 až 3 reťaze.
06.05.2006 - 19:58:10
00
Actus neroztrhol si ju preto,ze si silny,ale preto,ze retaz bola chybna.
Alebo nevies jazdit.
Este raz,clovek taku silu nedokaze vyvynut.O retaz sa treba aj starat po kazdom dojazde.
A urcite ty nie si dokazom,ze clovek dokaze retaz roztrhnut.
btw:Armstrong mal minuly rok najvacsi namerany vykon.470W/kg.Pocas 20min.Hobyfahrer asi 200W.A to musis seriozne trenovat. :roll:
07.05.2006 - 09:48:41
00
triki dost pochybujem o tom co tu tvrdis...mozno ak zoberies staticku silu a tah, tak su tvoje udaje spravne, ale neverim, ze pri trhnuti retazou clovek nedokaze taku silu vyvinut, nemozes porovnavat zataz na ceste a pri triale, to je kravina...
07.05.2006 - 10:31:34
00
"btw:Armstrong mal minuly rok najvacsi namerany vykon.470W/kg."
Triki tam budes mat asi posunutu desatinnu ciarku.

Mne sa retaze tiez len natahuju a nastastie ziadna neroztrhla.
07.05.2006 - 10:42:10
00
Actus neroztrhol si ju preto,ze si silny,ale preto,ze retaz bola chybna.
Alebo nevies jazdit.
Este raz,clovek taku silu nedokaze vyvynut.O retaz sa treba aj starat po kazdom dojazde.
A urcite ty nie si dokazom,ze clovek dokaze retaz roztrhnut.
btw:Armstrong mal minuly rok najvacsi namerany vykon.470W/kg.Pocas 20min.Hobyfahrer asi 200W.A to musis seriozne trenovat. :roll:


Na čom šlapeš? Že 470W/kg :D. Ak si sa to niekde dočítal, tak si tomu aj nedajbože veril :?: :?: :?: Vieš si vôbec predstaviť koľko to je? Skús si to vynásobiť dajme tomu krát 70kg a vyšlo by ti, že borec podáva výkon zrovnateľný s výkonom malého auta.
Skutočnosť je taká, že dobre trénovaný hobíci majú 4W/kg a borci v priemere okolo 7W/kg.
07.05.2006 - 10:46:03
00
Samozrejme,ze ten vykon nie je na kg.Pri vykone 450W pocas 20tich minut mal zhruba 7,5W/kg.
Ale vykon hoby jazdca je okolo 175W co predstavuje tie W/kg ktore si napisal.
Inak viac na www.powertap.cz
Su tam aj rozpisy etap s minulorocnej tour.
07.05.2006 - 11:21:19
00
Inak, keď už sme pri tom výkone, tak výkon sám o sebe nehovorí nič o tom, aká veľká sila pôsobí na reťaz. Z čiste fyzikálneho hľadiska je možné rovnaký výkon dosiahnúť:

a) vysokou silou šliapania do pedálov a nižšími otáčkami
b) nižšou silou šliapania s vyššou kadenciou

Skrátka výkon je veličina, ktorá nie je úmerná iba sile šliapania a tým pádom, keď podávam vysoký výkon, nemusí to znamenať, že pri tom roztrhnem reťaz.
07.05.2006 - 12:55:48
00
Ano,je to tak.Ked si na danej stranke pozries poslednu casovku tak rozdiel vo wattoch medzi Lanceom a Janom nie je velky,ale styl slapania je uplne rozdielny.Iny problem je aky to ma dopad na organizmus.ň
Co sa tyka toho "trhania" retazi tak oficialne testy su zname samozrejme,ze posobia aj vonkajsie vplyvy tvrdost retaze,radenie prevodov,udrzba a v neposlednom rade sila retaze je v jej najslabsom clanku.
07.05.2006 - 14:14:50
00
Asi bude zalezat aj od typu retaze. Ta moja 10 ova je dost uzucka, sice jej verim, ale myslim, ze 8 čkova bude pevnejsia (a to nemam tu odlahcenu).
07.05.2006 - 17:03:36
00
keyboard_arrow_up