no praveze obcas startujem z ineho a neviem vzdy presne hodnoty tak som to chcel mat automaticky ale skor mi ide o to preco to nevie zkalibrovat spravne podla GPS ani fenix3 ani edge 1030
24.02.2021 - 11:33:23
00
skus zresetovat do vyrobnych nastaveni , poprípade tam dat manualne verzie z garmin fora
24.02.2021 - 11:34:48
00
scarinko ja som mal uložených viac štartovacích bodov podľa toho odkiaľ som šiel. Samo si to potom kalibrovalo.
24.02.2021 - 11:54:23
00
scarinko napísal:
no praveze obcas startujem z ineho a neviem vzdy presne hodnoty tak som to chcel mat automaticky ale skor mi ide o to preco to nevie zkalibrovat spravne podla GPS ani fenix3 ani edge 1030

830 je prva, pri ktorej nemusim zadavat pociatocnu vysku rucne ... sigma, lezyne, wahoo, vsetky autokalibracie lietali jak spinave pradlo ... 830 za par sekund hodi spravnu vysku +-2m a vybavene :-)
24.02.2021 - 13:08:29
01
Aj na sigme sa da nastavit domovska vyska a kalibrovat ju pred vyjazdom podrzanim tlacidla
24.02.2021 - 14:20:53
00
JoKo napísal:
Potrebujem pásku aj pri výmene batérie?
Čo som pozeral video, tak stačí skrutkovač a nová batéria (Edge 800).


matko001 napísal:
Na 800 stačí šroubovák. Na vyššie už lepidlo.
810 už neviem, ale asi to nieje podstatné


Je to tak, stačila batéria a skrutkovač. Ale ten bol najväčší problém. Zistil som, že sú tam maličké skrutky, nie s krížovou hlavou, ani s imbusom, ale torx. V železiarstve mali najmenší T8, vyskúšali sme, bol veľký. Predavač odhadoval, že to bude T4, ale možno T6. A také nemali.
Hľadal som na internete. Našiel som peknú 104 dielnu súpravu na opravu telefónov, boli tam aj T4, aj T6, dokonca dvojmo. Ale keď som za svoj dlhý život potreboval tak T20, T25 a mobil som nikdy nerozoberal, načo na zvyšok života kupovať takú sadu? Hoci prekvapujúco stála len 14 Eur (+poštovné). Bol som v jednom bicyklovom obchode, mali, dokonca pasoval, ale Garminy nerobia a boli pripostraní, že čo keď niečo pokazia. A požičať nechceli. Veľkosť už bola zodratá. Do ďalších som telefonoval, nechytal som sa. Hodinári, vymieňači bateriek v hodinkách, opravári telefónov - všetko zatvorené.

Nakoniec som našiel ešte jedno video a tam bolo napísané, že potrebujem T5. Tak som opäť gúglil a našiel. Dokonca v Bratislave. Za 1,14 E. Zatelefonoval som, aby som zistil, čo ma bude stáť poštovné (nevedel som to na stránke nájsť). Vraj nevedia, kde im hlava stojí, dodávka o 2 týždne... Batéria pritom už od minulého týždňa čakala smutne doma. Nakoniec som junáčika prehovoril, a povedal mi, aby som si prišiel zobrať, jeden skrutkovač mi predá cez okienko, na objednávku cez telefón. Za dve hodiny som ho už mal, batéria vymenená a Garmin prekvapujúco aj funguje (som ekonóm, nie technik a tie konektory sú tam prťavé...).

Takže, ak niekto bude potrebovať v Bratislave vymeniť batériu v Garmine a budú tam skrutky torx T5, skrutkovač mám a požičiam. Predpokladám, že ho už nebudem potrebovať, Môj Garmin je už dosť starý, ďalšiu batériu už asi vymienať nebudem.
24.02.2021 - 18:04:32
01
JoKo , si nemohol sem napisat ? isto je nas tu sosz co maju taku sadu doma , teda ja urcite :)
24.02.2021 - 18:40:49
00
Na 1030 Plus kalibrácia nefunguje. Ani barometer myslím. Vždy sa vrátim domov v inej výške ako som odišiel. Štart zakaždým v 3 mnm ktoré mám nastavené a návrat aj +/- 20 mnm. Aj krátke výjazdy a keď žiadny front neprešiel. Minimálne by som čakal, že pri návrate, keď pozná skalibrovanú výšku, upraví podľa nej výškový profil. Ale on ju vôbec neberie do úvahy. Nastaví ju iba na štarte a potom to už nefunguje.
24.02.2021 - 23:02:30
00
Kalibracia na Garmine funguje len pri stlaceni tlacidla start
Pre majitelov SIGMY tam funguje stlacenim a podrzanim nejakeho tlacidla (alebo dvoch uz nepamatam) ale na SIGME som nikdy neskusal pocas aktivity iba pred takze neviem ci to ide aj pocas na tej SIGME
25.02.2021 - 06:10:05
00
530, workout, da sa nejako nastavit viac sledovanych parametrov?
zadam si watt zonu + cas, chcel by som este sledovat aj kadenciu (pri silovom int sledovat hornu hranicu, pri rychlostnom spodnu), resp. stacilo by pridat kadenciu ako taku na obrazovku treningu.
nejako som to nebol schopny docielit, napadlo ma vytvorit si vlastnu treningovu obrazovku a dat si na nu co chcem ja, napr. upredmostnil by som 10s power namiesto 3....
25.02.2021 - 16:19:15
01
andrej25 cez https://connect.garmin.com naklikas vsetko.
25.02.2021 - 18:45:56
00
Mna stve ze neberie do uvahy jazdy ktore nahram na edge aby ich zapocitalo do recovery a videl som to na hodinkach. Skusal som aj hodit fit file z wdge do hodin ale nepomohlo. Sice vidim vsetko o vyjazde ale nerata do recovery. Tiez ze recovery vidim len na hodinkach a nie v apke.
Cize ked chcem vediet recovery po biku musim to paralelne nahravat na hodinky. Chore.
25.02.2021 - 18:49:15
00
randy napísal:

ako konkretne? napriklad toto, mam tam zonu vykonu a urcity cas, no a ja by som chcel este kadenciu

Prílohy:

workout.jpg
workout.jpg 46.12 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2021 - 19:16:13
01
scarinko napísal:
Mna stve ze neberie do uvahy jazdy ktore nahram na edge aby ich zapocitalo do recovery a videl som to na hodinkach. Skusal som aj hodit fit file z wdge do hodin ale nepomohlo. Sice vidim vsetko o vyjazde ale nerata do recovery. Tiez ze recovery vidim len na hodinkach a nie v apke.
Cize ked chcem vediet recovery po biku musim to paralelne nahravat na hodinky. Chore.


mas fenix 3? pretoze tie este nepodporuju physio trueUP co je synchro aktivit cez zariadenia a nasledne pocitanie zataze recovery atd atd
25.02.2021 - 19:17:13
00
Jj fenix3hr
25.02.2021 - 19:21:02
00
keyboard_arrow_up