@xyz to by potom znamenalo, že Cannondale za 700€ (napr. Trail 6) je podľa teba haraburda? Len preto, že má pružinovú vidlicu? fuxx0 píše, že nechce jazdiť traily, ale lesné cesty, štrk a piesok - načo je mu na také jazdenie vzduchová vidla? Navyše, ten Cannondale si niečím tú cenu zaslúžiť musí, nie?
22.02.2021 - 22:39:42
00
Trail 6 je o 99eur drahší.Howgh.
22.02.2021 - 23:24:50
00
Ja takisto riesim bike len na take tulanie,rocne raz 2x si ho vyberiem,preferujem skor cestu,nato mam ine.
Sme skoro ta ista kategoria vyska/vaha
Tu som si dal takisto strop do "T€"
Tu je moj favorit : https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/ghost-kato-advanced-29-midnight-black-purple-model-2021.html

    23.02.2021 - 01:47:43
    10
    xyz napísal:
    Trail 6 je o 99eur drahší.Howgh.

    Napr. Trail 6 2020 stojí 729€ na ofiko stránke, inde aj menej.. v zahraničí aj 499€. Ale pointou bola tá pružinová vidlica, ktorú si spomenul. A keď vygooglim najlepšie MTB značky, Cannondale je vždy minimálne v top 5. Tak asi je na to dôvod. Mňa len teda mätie ten príklad, ktorý si uviedol, to je všetko.
    23.02.2021 - 10:34:40
    00
    za tie dni čo lustrujem po fórach tak som dospel k nasledovným záverom:
    budem musieť niečo prihodiť k budgetu ak by som chcel dobrú výbavu, pretože neskôr investícia do výmeny niektorých súčiastok by bola drahšia ako keď teraz kúpim drahšiu zostavu.
    Je veľký rozdiel medzi vzduchovou a pružinovou vidlicou ? Narážam na jazdné vlastnosti, komfort a pod.
    Zatiaľ môj favorit:
    https://maraton.bike/obchod/bh-spike-3-0-seda/
    24.02.2021 - 11:05:41
    01
    Attilka napísal:
    Ja takisto riesim bike len na take tulanie,rocne raz 2x si ho vyberiem,preferujem skor cestu,nato mam ine.
    Sme skoro ta ista kategoria vyska/vaha
    Tu som si dal takisto strop do "T€"
    Tu je moj favorit : https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/ghost-kato-advanced-29-midnight-black-purple-model-2021.html

    vyzerá fajn a navyše ani nie je dlhá čakacia doba...už si rozhodnutý, že ideš do tohto ?

      24.02.2021 - 11:28:08
      00
      Stala sa nepredvídané udalosť
      No nekúp to ?!
      Mam niečo doma,niečo dokúpiť,a poskladať,čo aj sam zvládnem.

      https://www.diycarbonbikes.com/collections/hardtailframes
      24.02.2021 - 11:52:24
      01
      no vidíte aké bajky ste našli (myslím ten Ghost a GT), stačí prihodiť 100 resp.59 eur a už je to úplne o inom, vzduchové vidly,pohon komplet Deore... a aj na ten Cannondalle 6 2020 za 729€ by som sa vykašľal s tým osadením- pružina XCT, pohon miš-maš ...čo mechanik chytil prvé do ruky v krabici keď ho skladal ...Altus-Acera-Alivio-Sunrace...s tou krabicou si robím prdel, robia to kvôli cene.
      24.02.2021 - 12:18:00
      00
      Ja cannondale zďaleka odchádzam,práve kvôli tomu,čo pod ruku príde,je to len predražená "značka"
      24.02.2021 - 12:32:36
      00
      xyz napísal:
      no vidíte aké bajky ste našli (myslím ten Ghost a GT), stačí prihodiť 100 resp.59 eur a už je to úplne o inom, vzduchové vidly,pohon komplet Deore... a aj na ten Cannondalle 6 2020 za 729€ by som sa vykašľal s tým osadením- pružina XCT, pohon miš-maš ...čo mechanik chytil prvé do ruky v krabici keď ho skladal ...Altus-Acera-Alivio-Sunrace...s tou krabicou si robím prdel, robia to kvôli cene.

      BH si chcel zrejme napísať :D tie značky sú sakramentsky mätúce
      Veru nebudem teraz riešiť tých 60eur navyše aby sa nestalo to, že o pol roka budem ľutovať, že som odmietol dať o niečo viac aby som mal lepšie niečo.
      24.02.2021 - 12:40:12
      01
      hej,veď som písal do googla aj kvôli tabuľke veľkostí a dajak som si to potom nevšimol že mi tam nabehlo GT ...no čo už
      24.02.2021 - 21:16:23
      01
      To BH ma z mojho pohladu cely rad problemov. Uz som to niekde pisal, ale na kolko nejde hladat menej ako 3 znaky BH si to vymyslelo dobre, ani ja neviem ten prispevok najst, nie to niekto iny. Tak este raz.
      Neznama hmotnost
      135x9 co je QR. To sa dnes uz nedava ani na cestne bicykle na MTB to nema co robit. Na modeli s kotucami uz vobec nie.
      Nema tapered headtube. Velmi ohranicuje vyber vidlic. Dnes je to uz vybehova vec.
      XT505 je asi najhorsi naboj aky som kedy videl pre pouzitie na MTB
      K naseledujucim komonentom chybaju udaje:
      Predstavec uhol stredove zlozenie model a typ BSA/pressfit ?
      Kolesa - sirka rafov, TLR? , spajdle? hmotnost na kolko nikto nevie co to je BH .
      Sedlovka offset, priemer ?
      Riaditka sirka, sweep, rise ?
      typ brzovych kotuicov ?
      Geometria je bud zle nakreslena alebo umyslene matuca. Uhol HT sa meria od horizontalnej roviny a to iste aj uhol ST !
      25.02.2021 - 22:32:31
      00
      Urcite si firma BH s viac ako 100 rocnou historiou dala nazov na 2 pismena aby sa nedala vyhladat na fore mtbiker ...
      1. ukaz mi aspon 1 slovom jeden bicykel ktory ma v cenovke 799 euro vzadu pevnu os
      2.Ukaz mi 1 bike ktory je standartne osadeny shimano Deore na 1 prevodniku v cenovke 799 (okrem canyon grand canyon ktory je direct sale a ma citelne horsiu vidlu)
      3. ukaz mi 1 bike ktory ma tappered hlavovku v cenovke 799 euro (okrem radon zr team ktory je direct sale )
      26.02.2021 - 21:44:54
      06
      https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/stoic/stoic-2/2659.html?dwvar_2659_pv_rahmenfarbe=WH%2FMC
      A este mas ako bonus 30mm rafy a plaste v cene 100E

      A ty mi najdi este jeden bicykel, co ma zle nakreslenu geometriu a take mnozstvo chybajucich udajov, ked si uz vymyslel takuto hru. Milujem obhajobu v stle druhi to robia rovnako zle....

      Ale vobec si nepochopil podstatu, Tu nejde o to ci je, alebo nie je na trhu bicykel co ma vsetky poziadavky splnene za 799E. Tu ide o to ci, si ten co to kupuje uvedomuje nevyhody toho co kupuje. Nikto ste ho na to neupozornili! A vzhladom na neuplne info v specifikacii o vestkych nevyhodach ani nevieme. Mozno to ma 18mm rafy, alebo ocelove spajdle, alebo 600mm rajdy, alebo to vazi 15kg. Macka vo vreci.
      27.02.2021 - 01:06:00
      11
      Ja tam vidim cenu 799 + 19,90 za krabicu + 39,90 shipping= 858.80 Inak ten bike na slovensko nedostanes
      Podstatu tvojich prispevkov nechape vela ludi na tomto fore.
      Prosim ta ake ine spice by si chcel ked nie ocelove ??? neuveris ale DT SWISS, SAPIM su taktiez ocelove... Viem ze mavic cross max nema ocelove ale tie kolesa su v cene celeho bicykla.... Ten spomenuty canyon nemam ani hlinikove nohy na vidlici.....
      Na tom bajku je sice dobre fungujuce deore ale pre hobby cyklistu totalne nepouzitelne nakolko tam je 10 speed s kazetou 11-42 .
      Rozpravas o 15kg bicykloch a postol si tu bike ktory ma udavanych 14,89 a ako vsetci dobre vieme vzdy treba nieco k vahe este pricitat kedze vyrobcovia si to radi trochu skresluju...


      Edit : A3091 SPIKE 3.0 MD 13,9 KG
      27.02.2021 - 10:12:01
      02
      keyboard_arrow_up