https://www.postoj.sk/72915/preco-skratenie-volebneho-obdobia-referendom-je-ustavne
pravnym dezolatom doporucujem citat pomaly, a za kazdym odstavcom sa chvilu zamysliet o com bol ...
24.02.2021 - 19:18:17
00
aha, takze "Vyštudovaný germanista" poucuje doktora prav a dekana UK o prave :D

...a aby si nepovedal ze som to necital, vydrzal som to po odstavec v ktorom dava poslanecky mandat na rovnaku uroven ako zastupovanie advokatom, potom som sa plesol po cele a povedal si ze dalej tento bulsit od internetoveho pravnika nema zmysel citat
24.02.2021 - 19:22:43
01
"odborný" článok napísal Martin Hanus, šéfredaktor Denníka Postoj :D
nešimol som si,že je docent práva
24.02.2021 - 19:26:49
00
foobar napísal:
aha, takze "Vyštudovaný germanista" poucuje doktora prav a dekana UK o prave :D

...a aby si nepovedal ze som to necital, vydrzal som to po odstavec v ktorom dava poslanecky mandat na rovnaku uroven ako zastupovanie advokatom, potom som sa plesol po cele a povedal si ze dalej tento bulsit od internetoveho pravnika nema zmysel citat


to vazne nevidis ze názor pisal:
https://uniba.sk/fileadmin/ruk/veda/docprof/PraF_UK/Lalik/HK_Lalik_zivotopis.pdf
24.02.2021 - 19:27:34
00
na dvoch miestach v clanku bolo uvedene meno nejakeho niemanda, takze naozaj som si nevsimol ze by to pisal nejaky pravnik... mozno keby ten web nevyzeral ako z 90tych rokov, bolo by to jasnejsie
24.02.2021 - 19:37:52
00
Páni nič v zlom, ale docent Ľalík z katedry ústavného práva má ďaleko do internetového právnika, a vo fachu má jeho slovo trošku inú váhu, ako názor jeho kolegu, ktorému len trocha zachutil mediálny priestor...myslím, že pán Bujňák už aj ľutuje, že nerozmýšľal viac, a nevyjadroval sa menej...myslel si, že čím viac sa bude v komerčných médiách vyjadrovať ku všetkým právnickým témam, tým viacej váhy si pridá na odbornosti..

Každopádne je dobré, že sa o tom vedie odborná polemika bez Ficových žvástov.
24.02.2021 - 19:53:54
11
V týchto otázkach tápem, len čo bolo spomínané v súvislosti s inými referendami, tak okrajovo sa opýtam, či celá záležitosť nezačína a nekončí na tom, že výsledky referenda majú len odporúčací charakter ? Skoro všetky, a najmä to zmarené G.Krajčím, boli vyhodené peniaze. Ako to vlastne aj skončilo. To sa mu "prepieklo" ?
24.02.2021 - 20:40:25
00
foobar napísal:
celý ten zákon je diskutabilný...v niektorých krajinách to tak funguje...na druhej strane, v tomto súčasnom systéme developer zaplatí pár ľuďom na úrade a územný plán sa zmení raz dva...alebo to urobia tak, ako to spravili v Jasnej, to bol už iný level a teraz to tam vyzerá, ako vyzerá...pripadne, kto má peniaze si postaví, čo bude chcieť, aj tak tú stavbu nikto neodstráni a nakoniec sa legalizuje
24.02.2021 - 21:47:02
00
vlastoch napísal:
https://www.postoj.sk/72915/preco-skratenie-volebneho-obdobia-referendom-je-ustavne
pravnym dezolatom doporucujem citat pomaly, a za kazdym odstavcom sa chvilu zamysliet o com bol ...

Ty kokos. Klasika ako Hlavných správach. Názor nejakého pisálka je nad názorom ústavného právnika alebo bývalého predsedu ústavného súdu.
Podstatné je, čo povie US ak sa to tam dostane.
24.02.2021 - 22:49:45
00
problém je skôr v tom,že v tomto chaose čo tu predvádzajú by to ref.nemalo ďaleko k úspechu.
25.02.2021 - 02:05:50
00
Tiež som zvedavý,kolko ludí sa referenda zúčastní a kolko bude za,tých 350 000 podpisov budú mať už za pár týždnov-je tu proste dosť vela naivných ludí,čo si myslí,že by to Smerohlas riadil lepšie-no možno aj áno,to čo predvádza Matovič a spol. je dosť katastrofa ...
Ešte k právnikovi Ficovi,len pre istotu-áno,je docent,ale strážnej služby,nie práva-takže ak sa na tlačovkách nafukuje aký je on právnik,klame len sa mu z huby práši :^)
No a samozrejme,ak by im všetko prešlo,nikto nemôže donútiť poslancov,aby si sami odhlasovali skrátené volebné obdobie-nikto iný na to nemá právo,takže budú to len ďalšie premrhané peniaze na Smerohlasácke divadlo
25.02.2021 - 08:09:25
00
Aj keby bolo referendum vyhlásené, cca 2,3 milióna voličov, toľko by sa ho muselo zúčastniť, aby bolo platné. Treba niečo dodať?
25.02.2021 - 11:41:39
02
Tak toto by som chcel vyskúšať :)
thumb_up0thumb_down


Ruskí diplomati opustili Severnú Kóreu na ručne tlačenej drezine
https://svet.sme.sk/c/22605927/skupina-ruskych-diplomatov-opustila-severnu-koreu-cast-cesty-prekonali-pomocou-dreziny.html?ref=trz
26.02.2021 - 22:47:11
01
Mna by zaujimalo ze keby bolo referendum, kolkim by nevadilo prist odvolit kedze testovanie a ockovanie je tiez hromadna akcia na ktorej sa ludia “nakazia” ale referendum by asi bolo o inom ze? :)
26.02.2021 - 22:56:11
00
Na referendum chodíš každý víkend?
26.02.2021 - 23:00:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up