dobi235 toto si mysli kazdy ked pozrie ceny v amerike alebo azie ze su lacnejsi........ pripocitaj k tomu +20% DPH a +4,7% CLO za komponenty alebo +14% za cestny bike a +15% za horsky bike..... cize pri kompletnom biku sa pohybujes cena + 35%.... ano, cenovka je o tretinu mensia ale colnici ti ju jednoducho upravia....
28.02.2021 - 13:20:31
00
Plno predajcov ti ponuka doručení bez colných poplatkov, prípadne hradia poplatky oni
28.02.2021 - 14:32:17
00
plno? kto taky? a zaujimalo by ma ako... ked dovoz tovaru pochadzajuci z mimo clensky statov eu ti zadrzia automaticky colnici.... a to co sa predava uz v eu je uz aj s clom a dph prislusnej krajiny.... momentalne to mam trocha ,,nastudovane´´ kedze riesim kompletny bike z USA...
28.02.2021 - 14:37:06
01
Tak že majú sklady aj v EU. A buď si to vieš poslať u niektorých priamo z EU skladu alebo to oni z Číny posielajú na svoje sklady a tebe to ide z EU. Alebo ti to pošlú z Číny cez DHL ktoré za teba rieši colné veci s tým že to platí odosielateľ.
28.02.2021 - 15:57:14
00
skus menovat prosim jednu bike znacku ktora hradi colne poplatky pri dovoze tovaru na vlastne naklady, pretoze ja idem zaplatit cca 600eur clo + este DPH...cize pochybujem ze sa niekto vzda takej sumy v prospech koncoveho spotrebitela....
ako spominas sklady z ciny a pod.... tak ano pri tovare do 22e neplatis nic, do 150e platis iba DPH a nad 150e platis aj clo aj dph.... a je uz na dorucovatelskej sluzbe ci to bude riesit za teba alebo ti to poslu na slovensku postu kde to prejde cez colnikov.... ,,oklamat´´ to vie odosielatel ked sa na balik napise ,,GIFT´´ a pod... ale tento trik uz colnici poznaju dlho....

tento system vznikol kvoli tomu aby europsky trh nezaplatvili napr. ,,lacne´´ elektro bicykle z ciny... mimochodom tusim v belgicku/holandsku? je na ebiky dovezene z ciny az +47% clo +xx% dph...
28.02.2021 - 18:17:18
01
Ja neviem co riesite, ked si chce niekto na priamo objednat nech objedna, ten kto to chce mat pohodlnejsie a komfortnejsie riesenie aj z dovodu napr. zaruky , zvoli sk obchod ktory si nemoze dovolit pochybne vyrobky z ciny
28.02.2021 - 18:22:47
03
Antidumping clo na bike 48% mas aj u nas.
Dokonca aj na LAKOVANY ram mas 48% antidumping ak natrafis na premotivova neho colnika...
28.02.2021 - 18:24:48
00
Rumakk tipujem, s pravdepodobnostou hraniciacou istote, ze sa jednoducho jedna o odzub. Tito predajcovia to nepreclia tak ako by to mali, a potom to predavaju koncovemu zakaznikovi. Niektori (ine tovari) dokonca priamo na strankach pisali, ze ked ti to chyti CU tak ti preplatia dane a clo. Coz je uplne nonsens aby to robili pre kazdeho --> spoliehali sa na to, ze colnica odchyti trebars 1/30 a vdaka tejto garancii si u nich kupi omnoho viac zakaznikov, cim pokryju straty z colnice.
A pokial predavaju z EU a Azijskeho skladu za +- tu istu cenu, tak som si isty ze je to opat odzub na daniach a cle.
Nevravim ze nic nekupujem z aliexpressu a podobne, u mna su to hlavne veci co tuna neviem (rozumne) zohnat (i.e. vselijake drobne kravinky), ale je na zvazeni kazdeho ci takto bude kupovat. A pravdaze, tvarit sa potom ze ake je to drahe, ked ti niekto predava ~350+$ ram s +21%dph, clo (na karbon je 40%?, alebo ako pise Foxrider 48%?) a zarukou za 1000e ze to mozes mat za 1/3 - no mozes, ale aj nemusis, a mohol by si ten clovek najskorej spocitat kolko to "realne stoji" pred tym nez zacne takto ociernovat.
28.02.2021 - 18:35:12
04
dobi235, “problém” je však v tom že ty to tu riešiš z pohladu koncového zákazníka ktorý si nájde niečo na aliexpresse čo mu ako tak vyhovuje a kúpiš to ( a väčšinou to aj tak nebude aj s postovnym za tretinovú cenu ). V drvivej väčšine nevieš v akej fabrike má daný tovar pôvod, či to prešlo poriadnou výstupnou kontrolou, máš to bez nástreku a dá sa povedať aj bez záruky ( to ale zistíš až vtedy keď to nebodaj budeš musieť reklamovať ).

Na druhu stranu ak to chceme predávať my ďalej, všetko musí prejsť klasicky cez colnicu v SR a všetko hore spomínané musí byt tip-top. Neviem si predstaviť žeby som ľuďom ponúkal tovar ktorý nepochádza z preverených továrni ktoré vyrábajú aj pre mnohé veľké svetové značky, už len z dôvodu že za každý komponent ručím svojim menom a značkou. A keďže viem kde a kto ich vyrába, že majú všetky požadované certifikáty a prechádzajú dôkladným testovaním, viem na to s kľudným svedomím dať na začiatok záruku 5 rokov. Plus nerátas do toho ďalších xy veci ktorými musí ten produkt prejsť aby sa dostal v konečnom výsledku do predaja...môžem ti napísať že nie všetky veci ktoré testujeme nakoniec aj idu do predaja...ani nie z pohladu žeby to nevydržalo aj veľké zaťaženie ale z pohladu toho že sme od toho čakali lepšiu funkčnost, ergonómiu alebo dizajn ktorý nebolo možné docieliť ( napr dnes sme začali testovať jeden cestak, bude ho jazdiť v sezóne aj nás jazdec Andrej Kubis a ak bude podľa nás OK, tak cca v júni ideme do výroby s tým že bude nachystany pre rok 2022 ). Ďalej napr kvalitne farby a lakovanie ktoré si dávame robiť sú mnohokrát aj 5x drahšie ako klasicky nastrek nejakou základnou farbou ktorú používajú aj veľké značky, rôzne farebne “decal plate” ktoré sú potrebné na nápisy a loga na rámoch a komponentoch ktoré tiež nie sú najlacnejšie atd atd atd...

Takze áno, dá sa kúpiť lacnejšie ako si popísal ty, dá sa kúpiť drahšie a dá sa kúpiť ešte drahšie ( ak budeš mat na ráme alebo komponentoch známu značku ktorá má za sebou už nejaké tie roky na trhu )
28.02.2021 - 18:42:06
025
mne sa naopak paci ze stym niekto prisiel - kupovat z ciny na vlastne riziko nemienim. kupovat cely bike ked vidim ako su skladane tiez nie. to HT za 900 sa mi paci. konecne moznost kupit ram za normalnu cenu a poskladat si co chcem. (moja ocel stala 800 :lol: )
kolko vyrobcov predava samostatne ramy za normalne ceny? ludia tu kupuju cele biky len koli ramu a potom rozpredavaju na bazare
28.02.2021 - 19:30:48
07
Myslím si, že je to výborný krok v tejto dobe ponúkať kvalitný a pekný rám. 1000 eur pri dnešných cenách rámov je veľmi dobrá cena. Skôr sa divím, že pri mnohých značkách bicyklov predaj samostatného rámu nie je samozrejmosť a nie je v ponuke - nedá sa....v dnešnej dobe keď počujem "nedá sa" tak to vo mne nevzbudzuje moc dôvery. Keď niekto kupuje prvý bike, tak samozrejme potrebuje celý, ale postupne sa doma nazhŕňajú rôzne komponenty a potom to stačí už len osadiť a dá sa pekne jazdiť.
28.02.2021 - 19:41:47
02
Gusto0 alebo su ludom niektore komponenty ukradnute a neriesia ich, aj tak je to spotrebny tovar... z mojho hladiska je dolezita, vidla, tlmic, kolesa, brzdy.... a zvysok je spotrebny tovar, lahko vymenitelny za par eur...
28.02.2021 - 19:43:08
02
matt

Kukni poštu, viem, že máš toho veľa😊
28.02.2021 - 22:01:25
01
Ta farba na tom rame sa mi silno lubi, akurat v poslednej dobe vidim ze vsetky pekne ramy su gravel. Ja by som bral cestny endurance ram.
01.03.2021 - 10:31:29
01
Cak das tensie gumky lahsie kolesa a voila... mame cestak
01.03.2021 - 18:24:08
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up