"Výnimka na vychádzky do prírody mimo okres sa ruší. V prípade obyvateľov Bratislavy bude platiť možnosť vychádzok v rámci kraja a pre obyvateľov Košíc s možnosťou aj do okresu Košice-okolie. Platnosť všetkých výnimiek zo zákazu vychádzania sa obmedzí na čas od 5.00 do 20.00 h. Od 20.00 do 1.00 h bude zachovaný zákaz vychádzania len s výnimkou cesty na nevyhnutný výkon práce a na nevyhnutné lekárske ošetrenie."

Bratislavcania mozu do prirody v okoli Sv. Jura. Jurania do BA prirody nie :-D
28.02.2021 - 22:53:53
11
Otazkou je naco potom budu otvorene obchody po 20tej 😁
28.02.2021 - 23:22:40
00
Pre ľudí čo idú po 20tej z prace žeby??
28.02.2021 - 23:25:52
01
po 20 mozes ist len do prace alebo k doktorovi, do obchodu nie :)
28.02.2021 - 23:33:22
00
Mne osobne tam chýba celkovo nejaká zmysluplná koncepcia opatrení... Prečo v obchode môžme byť 10 ale fitko zatvorené? Kľudne podmienka 1 týždeň starý test max na vstup, povinnosť mať rúško (verím, že ľudia čo chcú cvičiť by ho aj nosili, v zahraničí to bolo bežné), zapisovanie návštevníkov. Nie každý je crossfit borec, čo sa vie sám na workoutovom ihrisku zdvíhať, resp. cvičenie doma, nie každý má na to podmienky. To isté sa týka aj vonkajších športovísk. Chápem, že extrém ako bol v piatok po obede na hrádzi je trocha veľa, keď každých 3-5m tam boli aspoň 2 osoby, ale od toho tu je Polícia, aby kontrolovala aspoň to dodržiavanie nosenia rúšok. Tak isto aj Železná, Biely kríž a podobne.
Zákaz vychádzania medzi 20:00 až 1:00 nič nerieši, tak pôjdem von o 1:01, keď už tak zmysel by to malo potiahnuť do 6:00, keď ľudia začínajú chodiť pomaly do roboty. FFP2 respirátor v MHD a obchodoch? Pomaly odhadom tak každý piaty to tam má stiahnuté pod nos, bežne sa vyskytujú ľudia, čo vojdú bez prekrytia a nik to nekontroluje. Prečo nejazdia MHD, či nechodia do obchodov policajti v civile a nekontrolujú? Nemusia hneď dávať 1650€ pokuty, ale takých 20-50€ prežije každý, keď ho raz chytia. Ak to chce robiť pravidelne, tak sa mu to predraží. Nie som zástanca, že za každých okolností treba mať, ale proste pri veľkej koncentrácii ľudí ako obchod, či MHD to má zmysel. Keď idem bikom po hrádzi a nikde nikto, tak nech to nemá, ale keď sa bude niekto približovať, tak nasadiť.
Športujúci človek má lepšiu imunitu, lepší zdravotný aj psychický stav ako človek, čo celé dni sedí zavretý doma a nehýbe sa. Blíži sa jar a slnko je veľmi dôležité pre celkovú imunitu človeka a aj jeho psychickú pohodu.
28.02.2021 - 23:56:25
04
tyzden stary test a este k tomu ten hrackarsky je ti platny asi ako mrtvemu kabat
po ceste z testu sa nakazis ale hura mam papierik :)

co chcu vyriesit tym zakazom po 20tej fakt neviem, ved sa nekonaju festivaly ani sa ludia nekopia vecer vonku. kktina jak rampa.
na hradzi to vyzera strasne, dneska som otocil kompu a za danubianou to uz vyzera ako pri vyze. dalej uz ludia nezajdu tak je to OK, potom pri Samorine, Hamuliakove a pristave sa to kopi ako osy na hnile ovocie.

No a ten gravel co urobili pri tom minikruhaci za/pred pristavnym mostom tak to je fakt uroven, snad je to len na par dni. Aj som chvilu vahal ci s galuskami mam ist.
01.03.2021 - 00:06:08
00
Ano, cele to riesenie pri Prístavnom moste je skor do temy Cyklokros, na cestak ltt (pre silnejsie povahy)
01.03.2021 - 06:47:51
00
Nebudte fajnovi. Keby s takym gravelom zasypali tu blatovu obchadzku mlaky pri letisku, tak by som bol stastny jak blcha.
01.03.2021 - 06:55:13
02
Lebo ty mas CX 😁
01.03.2021 - 07:05:08
00
Hej, lebo 28mm a hladky dezen su velmi CX :-D
01.03.2021 - 07:34:20
02
To o tom graveli pri pristavnom som tu pisal uz pred 2 tyzdnami. Nemyslim si ze je to na par dni, kedze uplne zrusili tu povodnu cestu a stavaju tam R7
01.03.2021 - 08:32:08
00
Nehádzal by som hneď flintu do žita. Je možné, že postavia čas cesty čo treba a potom spravia nejakú alternatívnu dočasnú trasu.
01.03.2021 - 09:26:30
00
Jano - ano, mohli by vlastne sprejazdnit tu buducu planovanu trasu, ktora ma byt definitivna. Ma to ist priblizne od toho slimaka (tociteho zjazdu pre cyklistov z pristavneho mosta) a uz som tam minule videl postavene aj nejake nove konstrukcie, ktore by mohli byt toho sucastou. Tym padom by sa obchadzal vsetok ten bordel, rozbita povodna cyklotrasa a aj ten gravel.
No len bohvie kedy to bude.... moment najdem nejaku schemu



cyklokoalicia.sk
01.03.2021 - 09:29:44
02
Ja mám 32 gravelovské plášte, Hento prejdem jakbysmet.
01.03.2021 - 09:34:49
00
Chodím tade každý deň do roboty, z Prístavného mosta smer Ružinov/Prievoz s tým že vychádzam pri Metrostave. Pri zjazde z Prístavného mosta už vyzerajú byť podjazdy pre cyklotrasu hotové, aspoň hrubá stavba a teraz tam behá bager, asi upravujú podložie pre budúcu cyklotrasu, ak som do dobre pochopil. Minimálne mesiac to hotové nebude, na druhú stranu, ak dajú po 21. marci tvrdý lockdown, zákaz vychádzania na 2 týždne, tak to možno dokončia až tak to bolieť asi nebude. Chápem, nie je to príjemné, na druhú stranu, nikto nechce riskovať, že tam nejaký ťažký mechanizmus zrazí nejakého civila alebo mu padne na hlavu časť konštrukcie či materiálu počas výstavby. Ľudia sú blbí a veľké problémy s tým mali na hrádzi, ako sa stavia ten most, kde napriek označeniu staveniska ak denne za pekného počasia ak nevyhodili 10 blbcov odtiaľ, že tam nemajú čo robiť, tak ani 1. Dokonca aj tu sa istý členovia fóra priznávali k tomu, že nerozumejú značke, tak ju ignorujú, v rýchlosti 30+km/h si nedokážu prečítať text na tabuli že ako ide obchádzka, lebo oni zastavovať nebudú, resp. sa nebudú kvôli tomu vracať 100m, alebo jednoducho, on je cyklista a ostatný sa majú jemu prispôsobiť a podobne argumenty.
01.03.2021 - 10:14:04
04
keyboard_arrow_up