ja spávam v hamake.. ak človek nechce byť zlomený tak treba spať krížom :) ale teda na bruchu som to ešte neskúšal/nevymyslel, poloha naboku bez problémov.. oveľa väčší "problém" pri spaní mám so spacákom než s hamakou :lol:
26.02.2021 - 06:45:59
00
Testnem to asi na chalupe. Na dvore to mam kde rozbalit a ked to nebude ono, do postele to nebude daleko :-)
26.02.2021 - 17:05:37
00
To na prvy krat nebude ono :) chvilu to chce ladit ci karimatku alebo quilt, uhly ako uviazat.. a hlavne si vybrat dobru velkost
26.02.2021 - 17:20:46
00
Moja predstava bola hamaka so spacakom.....ale uvidime. Pockame na tropicke noci, do zimy sa mi moc nechce, nerad by som si privodil nejake zdravotne komplikacie.
26.02.2021 - 19:29:19
00
Ano aj ja mam spacak.. ale treba ti nieco odspodu na izolaciu.. bud karimatku alebo underquilt, lebo zospodu si ten spacak "zlahnes" a tym padom ta neizoluje a bude ti zima odspodu, aj v lete
26.02.2021 - 20:23:10
02
Nestačilo by dačo ako termofólia?
Odraz tepla a neprefuk....
Menší objem na nosenie
01.03.2021 - 13:04:00
00
všeličo špekulujú ľudia, je toho plný youtube či pinterest.. pomôže aj to, bude to lepšie ako nič, vytvorí sa ti tam vzduchová komora ale zas nesmie dajak moc fúkať, inak ti to "nalepí" na hamaku a máš po komore..
veď špekuluj, termofólia nestojí nič a uvidíš čo to spraví.. ja som si tým prešiel tiež :D od celty cez underquilt po karimatku teraz.. všetko má svoje plusy aj mínusy, záleží čo ti sadne..
ja mám aktuálne amazonas hamaku s dvojitým dnom, resp špeci kapsou na karimatku (takže konečne necestuje a netreba ju posúvať v noci)
01.03.2021 - 19:01:00
00
Mozno by stacilo dat do spacaku karimatku klimit inertia xframe :-)
01.03.2021 - 22:28:22
00
Ľahká tenká pena s termofoliou podla mňa stačí. Aj na spanie. Aspoň čo sa týka izolacie. Akurát je tvrde spanie..
01.03.2021 - 23:44:20
00
juju_pepe napísal:
tiez mam ten problem,ale vraj je to dobre na krize spat v hamake na bruchu :D

Inak ja uz planujem vo velkom na 2021.
Vacsinou SR a ked sa podari a korona dovoli tak september cca na 3 tydzne SR>Jadran>Alpy>SR

kde a ako planujes trasu na taketo tripy? Konkretne ten Jadran. Planujes podla turistickych map, alebo automap, alebo uplne inych? Spavas v penzionoch, kempoch, alebo vonku? Kde pripadne hladas kempy? Planujes spanie dopredu, alebo kam prides tam prides?
02.03.2021 - 07:13:48
00
Späť z 99% pod holým nebom. Chcel by som ale dať aspoň raz nejaký motel, kemp, kde by som dobil powerbanku. Plánovanie v mapy.cz, Locus. Spanie sa plánuje dopredu. Ale nie je problém nájsť niečo aj večer myslím.

Je tam ale ešte dosť otázok, hlavne korona a potom či dovtedy nájdem dobre sedlo ?
02.03.2021 - 10:28:56
02
juju_pepe napísal:
Ľahká tenká pena s termofoliou podla mňa stačí. Aj na spanie. Aspoň čo sa týka izolacie. Akurát je tvrde spanie..

Staci, len penove trpia na skladnost :?:

stalky000 s karimatkou vnutri neviem jak by si sa "polohoval" a v jednej celu noc asi nevydrzis..

Mna uz dost serie aj spacak ako taky, ze sa neda tak moc rozvalovat, roztahovat
02.03.2021 - 11:21:12
00
CraObs Praveze ako som presiel na ten klymit tak ten je akurat do spacaku. Asi by skoncil na zemi keby sa dam spacakom nan, takto sa mozem polohovat kolko chcem a som stale na karimatke.
02.03.2021 - 11:54:26
00
skorpion napísal:
kde a ako planujes trasu na taketo tripy? Konkretne ten Jadran. Planujes podla turistickych map, alebo automap, alebo uplne inych? Spavas v penzionoch, kempoch, alebo vonku? Kde pripadne hladas kempy? Planujes spanie dopredu, alebo kam prides tam prides?

Ja (my) si vacsinou dlhsie tripy planujeme tak, aby sme noc stravili pod strechou (penzion, chata atd) . Mapy vacsinou z toho co ponukne Mobac z danej oblastia ako najpodrobnejsie. Zatial sme sa odvsadial vratili :-)
Na tyzdnovy trip do Gruzinska som si vystacil s 25litr batohom a valcom na riaditka( nahr. oblecenie). Nebol to trip po nejakej divocine , ale boli sme aj v malo navstevovanych oblastiach ( Latpari pass).
Taky ozajstny bikepacking aj a prespanim nadivoko v lese ma ale laka . Zrejme si to tento rok vyskusam, kedze sa asi opat skomplikuje cestovanie mimo SK. Ak tomu bude priat pocasie a otestujem si spanie v hamake, kedze stan sa mi vlacit nechce.
02.03.2021 - 13:24:48
01
jaro1 ja som si cez zimu jedno miesto v Aggteleku vyhliadol na hamak. Ale len kvoli tomu prespaniu a ranemu prebudeniu na vyhlad. Tiez sa ale musim prinutit :-)
02.03.2021 - 13:33:58
00
keyboard_arrow_up