Gusto0 toto je velmi komplexna tema, to by bolo na velmi dlhu diskusiu. Medzinarodne, hlavne ked je nedostatok tovaru, plati pravidlo vacsieho psa, ako si to nazval. Aj ked existuje urcita ferovost v rozdeleni tovaru (ak ma Nemecko malo tovaru, nedostane vsetok tovar co mal ist na ine trhy), vzdy su vo vyhode velke trhy s velkymi objednavkami a velkym cashflow. Ono tovar prichadza neustale, ale nie je ho dost a rychlo sa vypredava.

Komponenty sa vyrabaju kontinualne, neviem presne akym klucom sa deli OEM a aftermarket (balenie pre koncovych zakaznikov), ale urcite to nie je tak, ze by sa najskor robilo OEM a az ked je OEM dodane, potom sa bali aftermarket. Nedostatky komponentov su citit tak v OEM segmente (preto meskaju bicykle) ako aj v aftermarket segmente (preto je malo komponentov dostupnych a rychlo sa vypredaju). Situacia sa nezlepsi pokial sa bud neznizi dopyt alebo nezvysi ponuka (vyrobna kapacita). Skor ci neskor sa dopyt a ponuka vyrovnaju, ale momentalne su v silnom nepomere a to bude trvat minimalne celu tuto sezonu. Nezabudajme, ze tu mame stale pandemiu a dodavatelske retazce nefunguju v 100% rezime, namorna doprava nestiha a zdrazela stvornasobne. Uprimne, ak nieco konkretne zhanas, ber kym to je dostupne.
02.03.2021 - 14:43:44
23
Ak si spomínate na minuloročný apríl a máj, kedy som aj na tomto mieste celkom silno filozofoval o tom, že to, čo sa stalo min rok počas Veľkej noci je situacia, ktora sa nebude opakovať a ako je to uplne vynimočna suhra okolnosti tak...... PRD, je to tu zas a po pravde v year to year raste podobné čísla ako min rok :) Ako už napísal cervo , na túto sezónu sme lepšie pripravení aj keď stará dobrá korona je tu s nami stále a komplikuje život naďalej.

Otázok typu kedy bude ten a ten produkt sa budú množiť a už teraz viem s plnou vážnosťou povedať, že sa situácia prenesie minimálne aj do 2022. Druhá vec je dosť zásadná vlna zdraženia, ktorá je cca v polovici a rátajte v druhej polovici roka s tým, že spotrebák porastie v niektorých prípadoch dosť zásadne. Nie preto, že chceme zarobiť viac ale preto, že doprava z Ázie šla hore asi 3-4 násobne, zareagovali aj výrobcovia, ktorí zodvihli ceny a idú na vlne nedostatku. Skrátka a dobre, cyklistika je na vlne ale zatiaľ to nevyzerá tak, že by na tom zarobil zákazník.

S tým Nemeckom, resp. západom to ale určite nie je čierno-biele, sami sledujeme situáciu a niektoré produkty aj od nás vo veľkom kupujú zahraniční zákazníci, ktorí to u nás našli a kupujú to preto, lebo to v danej chvíli máme a nie preto, že nám fandia. Skrátka a dobre, treba sa pripraviť na situáciu, kedy sa bude nakupovať tam, kde daná položka bude. Intenzívne pracujeme na tom, aby sme tou voľbou, ktorá vie dodať tovar boli my ale plánovať taký rast na SVK trhu ako máme teraz po minuloročnom šialenstve by asi nedal do tabuľky nikto. V každom prípade makáme naplno a na ceste máme riadnu kopu tovaru takže aj keď sa asi čiastočným výpadkom niektorých druhov tovaru nevyhneme, už teraz objednávame vo veľkom na 2022 a pružne reagujeme na situáciu.
02.03.2021 - 19:41:25
07
Ako som pisal treba clanok. Cerpat namet mozete tu. Viacero segmentov.ma.problem. nuz vsetci z kaviarni shoppingov, fitness plavarni objavili turistiku a bicykel:) mne to zacina aj vadit. Take male karpaty pri Ba si neviem predstavit.
Gusto0 a s.nejakym kamosom sa nezlozis na postovne. Alebo nakup do zasoby nejake spotrebaky aby sa ti postovne oplatilo.
https://www.ivelo.cz/eshop/velo-12021-2/
02.03.2021 - 20:32:11
00
double ja som ten článok, resp obsah s touto témou chcel - cervo - môžeme ? :)
02.03.2021 - 20:43:10
00
ja mam momentalne plnu skrinu :lol: no vacsinu toho pouzijem pri jarnom servise. co mam dufam ze vydrzi do konca roka. pocas roka budem potrebovat znova doplnat. teraz na to nemam €. problem su rozne demolacie - momentalne riesim hlavove, ak nebude v sr do konca marca tak beriem zo sveta. financne sa chystam na brzdy.

zaujimavy je ale aj servis - chcel som nieco riesit teraz kym je (bol) klud - servisy sice su otvorene len v BN mi to ziaden nespravi. balit a posielat kurierom sa mi nechce - ci ale mozem nalozit do auta a odviezt mimo moj okres a potom vyzdvihnut som nemal absolutne chut riesit ci mozem alebo ked narazim na prislusnika budem to mat drahe.

teraz by som prijal taky ten mobilny servis v dodavke co pride za tebou
02.03.2021 - 20:46:53
00
cervo napísal:
Este som tu trocha viac rozpisal otazky a odpovede k meskajucim objednavkam, pre tych, ktorych sa to tyka (alebo ich to zaujima): https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/koronavirus_meskanie.html. Uz vidime svetlo na konci tunela a dalsi tyzden to uz dufam dostaneme plne pod kontrolu.

Vydržať - byť trpezlivý/á a dať nám priestor na zabalenie a vyexpedovanie Tvojej objednávky. Trpezlivosť ruže prináša a určite sa za ňu odvďačíme, keď sa dostaneme do normálu.

Za ten rok som uz aj zabudol na tento prislub, ja som mal v danom case tusim dve alebo mozno aj tri objednavky ... ;-]
10.03.2021 - 15:37:43
00
ivast Čo sa povedalo, to sa aj splnilo. ;) zľavové kupóny šli všetkým zákazníkom, ktorým meškali zásielky. Uplatnené zľavy, ktoré sme takto rozdali činili presne 5210 €. Tebe ale žiadna z objednávok nemeškala, deklarované dátumy doručenia v potvrdeniach objednávky sme pri všetkých Tvojich objednávkach v inkriminovanom období splnili - áno, je fakt, že boli posunuté oproti normálu ale to sme avizovali.
10.03.2021 - 16:27:45
00
aha, no tak nic ;-] zjavne som tu komunikaciu pochopil inak ako bola myslena ...
10.03.2021 - 16:42:35
00
Ja mam objednavku vytvorenu 5.3.21 s tovarom dotanie do 3 dni.Uz mam treti datum dodania 16.3.21. a myslim si,ze nieje posledny.Ako to teda je?
12.03.2021 - 18:43:00
10
martinko76 ale ty si mal v objednavke datum "zatial neznamy", pretoze dodavatel mal skladom jeden kus a ty si objednal 2 ks - pozri si potvrdenie v mailoch. Tym padom musel dodavatel doobjednavat. Vidim ale ze by oba kusy mali byt na ceste, tak by sa to malo expedovat v pondelok/utorok. Momentalne je expedicia dost zahltena, takze nedokazeme expedovat v takych terminoch ako standardne.
12.03.2021 - 18:59:43
00
cervo napísal:
- umoznujeme zakaznikom robit zmeny v objednavkach az do bodu odoslania (ako maloktory eshop)


a za toto vam patri moja velka vdaka :y:
12.03.2021 - 21:48:57
05
v poslednej ktora bude odovzdana na zasielkovnu som to vyuzil 2x :) co hodnotim velmi pozitivne, vzhladom na to ze som usetril dvoje postovne.
12.03.2021 - 22:53:32
00
Toto využívam snáď pri každej objednávke ktorú hneď nepošlú. 😄
14.03.2021 - 08:43:38
02
MTBIKER shop - vedeli by ste mi zabezpečiť "antirotačné" podložky pre náboj Shimano Nexus 8r...? Modrú a zelenú? Ď

Prílohy:

unnamed.jpg
unnamed.jpg 11.13 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2021 - 06:16:18
00
corsair napíš nám presný model náboja, pre ktorý to potrebuješ, napr. pre SG-C6061-8R sú to diely č. 19 a 20 : https://si.shimano.com/api/publish/storage/pdf/en/ev/SG-C6061-8R-8V/EV-SG-C6061-8R-8V-4112.pdf . Prípadne potvrď, že sú to teda diely Y34R85010 a Y34R85000 a následne preveríme ich dostupnosť u dodávateľa.
15.03.2021 - 08:15:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up