Na cestu do servisu bicyklov je predsa výnimka...
03.03.2021 - 10:24:59
00
dzulio napísal:
Potrebujem zaniesť bike do cyklo servisu. Len ten servis je v druhom okrese. Pustia ma policajti cez hranicu okresu? Dnes stoja v podstate všade... Nechce sa mi ísť zbytočne 40 km a nič nevybavím, a keď bude príslušník akčný, aby si nezmyslel, že mi dá ešte pokutu.


Kovid automat a Agtest zodpovie tvoju otázku ...

Cako85 pokial si z čierneho okresu a neopúšťaš ho , máš smolu ... bike daj opraviť v svojom okrese .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 03.03.2021 - 10:26:29, celkovo upravené 1 krát.

03.03.2021 - 10:24:59
02
[quote="@1704150"]davno by si aspon vygooglil kam treba poslat ziadost o schvalenie

A nebude to tým,že v Rusku je Google zablokovaný?😁
03.03.2021 - 10:26:18
00
Cako85pokial si z čierneho okresu a neopúšťaš ho kvoli zamestnaniu , máš smolu ... bike daj dzulioopraviť v svojom okrese .
03.03.2021 - 10:28:17
00
On je z červeného(Poprad), môže ísť mimo okres :)
03.03.2021 - 10:33:32
00
Niečo na zamyslenie ...

thumb_up1thumb_down
03.03.2021 - 10:44:25
31
rs955i napísal:
Pre všetkých čo maju pocit že okolo neregistrovanej látky, v tomto pripade družica,sa robí politika,davam do pozornosti odkaz" talidomidove deti"/google/

Cize je uplne jedno, ci je nieco schvalene alebo nie. Pokaslat sa to moze vzdy, napr. DDT.
03.03.2021 - 10:47:27
00
nickovw08 napísal:
A nebude to tým,že v Rusku je Google zablokovaný?😁

Rozhodne nie je. V 2018 v Rusku mi Google Maps zobrazovali Krym ako ruské územie, ale na Slovensku patrilo toto územie Ukrajine. Vedenie Googlu sa rozhodlo rešpektovať názor konkrétnej krajiny na geopolitickú situáciu. Google pokojne vytvorí viacero vzájomne odporujúcich si "realít", aby vyhovel úradom, či užívateľom.
#offtopic
03.03.2021 - 10:51:39
00
Ja som to len na odľahčenie tak závažnej témy inak mi je to sumafuk či majú alebo nemajú
03.03.2021 - 10:56:12
00
rs955i napísal:
Pre všetkých čo maju pocit že okolo neregistrovanej látky, v tomto pripade družica,sa robí politika,davam do pozornosti odkaz" talidomidove deti"/google/

V tomto okamihu viem, koho samozrejme protiruský "povinný výšprt" si čítal. Napísala to farmaceutka, však? :D a natrafil si na gezichtknihe, však? :D Lenže, ako to už v účelovkách býva, napíše B. ale nenapíše A, proste vycherrypickuje, čo sa do argáčovania "v prospech" hodí. V našom prípade A je, že v okamihu testovania (na úrovni doby!) talidomidu ani srnka netušila, že by mohlo existovať niečo ako teratogenita (naviac u lieku s mimoriadne nízkou toxicitou!!!) a až tento problém vviedol k vývoju screeningových metód na ňu.
"No ale ako, akooo, akooooo to že až keď sa to stalooo?" kričia hysteroidné máničky.
Nuž preto, lebo nikto nemá vešteckú guľu, aby predpokladal, že sa stane, čo sa ešte nikdy nestalo. V podstate sme v situácii "všetkých prdzidentových mužov", teda ochranky. Môžeme predpokladať, že niekto chystá nejaký útok, ale kedy, kde, čím, z ktorého smeru? útočník je vždy vo výhode a napríklad ako špeciálny bonus môže mať to, že vie, ako pracujeme my.
Vakcíny sú dnes v podstate stavebnice z overených komponentov (preto je dnes vývoj značne rýchly), v podstate vezmeš nejaký "recept" a zmeníš antigén(y). Napr. adaptovať mRNA vakcíny na nový mutant v podstate znamená pridať ešte jednu mRNA v nanokapsuliach, a tú vieš syntetizovať hneď po osekvenovaní daného antigénu, povedzme v priebehu 2 týždňov. Pričom všetko zostáva rovnaké a iná (možno na mieste 1-2 báz, ale to je v tomto kontexte úplne jedno) mRNA neurobí nijaký klinický rozdiel, už vzhľadom na to, že jej "dolet" v organizme je po "oholení" od kapsule pár minút (RNA je nestabilná a hydrolyzuje na "komponenty", ktoré sú prepoužité pri biosyntéze ďalších potrebných RNA furt dookola).
No a samozrejme, existuje aj C: talidomid sa samozrejme používa - https://en.wikipedia.org/wiki/Thalidomide
v ADCčku: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/thalidomide-celgene-50-mg-tvrde-kapsuly-952760.html
(aj informácia, ako bola/nebola testovaná bezpečnosť pre tehotné ženy, je "presná/nepresná" - ono sa to nerobilo nikdy a teraz už vôbec... čiže ak máš nájsť pre ne "zaručene" bezpečné liečivo, nastáva PROBLÉM... a nerobí sa to práve vďaka/"vďaka" tomuto incidentu)
Obmedzil som sa na A, B a C, ale tých písmeniek by sa tam dalo ešte nájsť viac...
03.03.2021 - 10:57:50
12
Tulenik,nie nie.
Nie som hubár,a doteraz som sa neotravil hubami nie preto ze poznám vsetky jedovaté, ale preto ze som zjedol len tie zarucene jedle!
03.03.2021 - 11:15:23
00
canopus napísal:
vsetko palivo co mame v nasich 4 ceskych reaktoroch je ruske (este aj tie 4 jadrove bloky su ruske,cuduj sa svete) a nic kvalitnejsie neexistuje ako to ruske, vela x sa nam to potvrdilo.Rusi pridu vrtulnikom hocikedy pre "vadnu" HRK kazetu,ked piskneme,aj o polnoci a vsetko vyhorene palivo smeruje ku nim (nam tu neostava,oni ho este vojensky vedia vyuzit)

to len niektori nevidia dalej,ako za nos

A to aj to palivo je necertifikovane, neschvalene? Co na to Urad jadroveho dozoru?
03.03.2021 - 11:47:13
46
*ebat nejaky urad, nalozit, vylozit a dat podpisat kazdemu elektriky chtivemu, ze dosledky si ponesie sam.

Ono keby okolo toho nerobili rusom trapne PR fotecky a objednali vsetko dostupne (vid ako rusi odrbali Orbana, ktori si nakoniec pichol cinsku, lebo slubene ruske neprisli) nebolo by co riesit. Aj ten Izrael sa de facto upisal na klinicke preskusanie na celej populacii. Mohli sme to spravit aj my, cisto, bez politickeho smradu. Ale naco nieco robit efektivne, ked sa da aj po nasom...
03.03.2021 - 12:22:50
03
takze vravite ze vsade stoja policajti? No som zvedavy, idem sa teraz trochu prevetrat na kolobezku
03.03.2021 - 12:25:12
00
ja tiez, cez hradzu, z prace domov :-P
03.03.2021 - 12:27:18
00
keyboard_arrow_up