Dalsi postrehy z pouzivania 410tky
- zabudol som zapnut track , upozornil ma :D .. parada
- auto svetlo sa zapina asi o hodinu skor ako treba, neviem preco .. ale to neni problem
- pri autopaze pipa, ked stojim .. nastastie to nepipa ako garmin, lebo by ma porazilo .. asi sa to inak vypnut ako cely zvuk, neda :(
- vyskomer funguje prakticky rovnako ako sucasny tachac
- teplomer ukazuje asi o 1 stupem menej, tazko povedat kolko, neni su desatiny .. ale myslim, ze skor realne je ten kusok viac, ale tazko povedat veru..
- najazdenych ma asi 15-16 hodin max., nabity doplna, dnes baterka dosla /lezyne na tom asi bude podobne/.. jazdene pri 0-5stupnoch, dnes nieco nad nulou , zaznam 1sec. Realnu vydrz odmerat neviem, az na jar asi :D .. netusim co je realne, zatial mam len rychlost,kadenciu a tepak, BT zapnuty /mozno tiez vybija/. Ale ta zima baterku asi dava slusne dole, lebo ked rozmrzol, tak uz nemal problem sa zapnut a fungovat. CIze realna vydrz baterky polovicna oproti deklarovanej :) Z garminom by som asi nedosiel ani na Zeleznu :D
09.01.2021 - 17:29:47
00
Nevie niekto preco niekedy Bryton pri stopovani zaznamu pyta potvrdenie yes/no a niekedy ide podla manualu .. tj pauza a opatovne stlacenie uz stopne.. ?
Inak stopnutie mi teraz nenuluje nic, az vypnutie. Interna pamat 20MB (Lezyne 28cca)

edit: nejake review video pre 450tku https://www.youtube.com/watch?v=wr_lPDduzGM
20.01.2021 - 16:14:34
10
Takze vydrz Bryton 410 s 3 cidlami, v tepotach -2 az 4 cca, 1sec zaznam, tusim mam zapnuty aj BT a GPS+Glonas /to zerie viac ako len GPS/. Deklarovana max. 35h, real 19h. To pisem pre realnu predstavu. Podsvietenie nepouzivam, len ked sa aktivuje pri tlacidlach na nejaky cas /tusim 2m in/. Cena zariadenia 100e.
Vyskomer, napocitavanie sa lisi minimalne od tachaca, len par metrov, konzistentne. Teplota, ukazuje stabilne asi o 0.5 az 1st menej. O nieco malo menej metrov vzdielnostne to napocita /cidlo rychlosti/. Display velmi podobny klsaike LCD na tachaci /mozno rovnaky, neviem/, cize citatelnost bez problemov aj bez podsvietenia. Tlacitka idu lahko /nevhodne do batoha/, uchyt je fajn, ide s tym nraabat dobre. Mapovanie zial ziadne, ani follow. Stahovanie tras v pohode zatial stale cez USB.
Da sa nim tachac nahradit, ale par veci tam mi trochu aj tak vadi, takze asi nie :lol: Ale ako druha informacna tabula ok. Ale na to, ze nema mapy je zbytocne velky.
Inak tie vydrze su fakt biedne, na to ake maju baterie, ked to porovnam s mobilom, tak mobil asi ani neni horsi .. /nepocitam obrazovku samozrjeme, ta zerie dost/. Moj tachac, aj ked teda nema GPS ale vsetko ostatne ano, vydrzi na 1x CR2032 asi 200hodin, alebo aj viac . Je vidno,ze sa nikto nebabre s power opti programovanim. No, vsak by to asi nikto ani nezaplatil, to je jasne. Ale to je len uvaha :)

edit: info ohladne GPS
http://regex.info/blog/2019-02-23/2882
vzdy je zapnuty GPS, Galileo a QZSS .. zapnut sa potom da naviac Glonas alebo Baidu
Momentalne po cca 30h jazdy zaberaju FIT subory 17% ... tak to pri 1sec a 3 cidlach neni ani 200h. So stvrtym este menej dost mozne. Ale to neni velky problem, kedze sa cez USB da polahky stiahnut. Aj do mobilu cez OTG. Kedze appka nevie stianut do mobilu /ako Lezyne/.


edit:
Bryton instalacia do PC /Bryton Bridge2/ si nainstaluje service, ktora leakuje ... za asi 1.5 tyzdna zozrala takto 25GB :D .. a s ich app na mobile to tiez neni uplne s kostolnym poriadkom, mam pocit. Sice nie leaky , skor CPU a graficky framework je cista hroza.
26.01.2021 - 17:40:26
00
Tak som ten bryton prechvalil :D .. dnes drobne mrholenie a silna hmla,az som cez okuliare nevidel,najprv pauzoval v napocitavani vysky az prestal uplne. zrejme zatiekla barometricka strbina .. neviem.
Zaroven som si overil,ze lahko stlacitelne tlacidla su nanic,pri rukavicovom handlingu je skoro iste ,ze zaznam pauznem az stopnem. Naviac ta vychytavka,ze niekedy pauzne,ale niekedy sa pyta,ci stopnut /ale nikdy neviem kedy ako/,mi pije krv. Celkovo je Bryton, co sa sw tyka, slaby, ale nie vsetko, nieco je fajn.
06.02.2021 - 15:18:25
00
Mate to niekto Bryton Rider 320? Zaujimala by ma hlavne vydrz pri nahravani GPS .
Uvazdaju ze vydrzi 35h, ale to kludne moze byt bez gps.

vdaka
05.03.2021 - 13:52:54
00
s gps,bez cidiel,v teple a smart zaznamom a s najmensim poctom druzicovych systemov,bez map,bez pdsvietenia ..mne v zime 410tka vydrzi asi 18-20hod,1 sec,3 cidla
05.03.2021 - 17:42:41
10
inak po poslednych vyjazdov aj bryton 410 skrtam ako nahradu tachaca .. zacala sem tam vypadavat rychlost a podla vsetkeho napriek ant cidlu a priorite ciastocne berie rychlost z gps. alebo sa zacina kazit :D,ale drobne preskakovanie robil od zaciatku,teraz ale uz aj na nulu. dnes je ocividne ta elektronika odflaknuta. ale hlavny problem je autopauza .. zapina ju pod asi 3km a vypina,ked sa chvilu ide nad 5km/h. ciry nezmysel,kvoli gps. lezyne toto nerobi.
05.03.2021 - 17:50:44
00
Per ako som pisal 310 bez cidiel, s 1s zaznamom, bez podsvietenia s prehladom 27h logovania pocas leta. rano ho zapnem, vypnem vecer ked "parkujem". mam zapnutu autopauzu takze cely den ho neriesim.
05.03.2021 - 19:41:51
00
to by aj celkom nahradilo mobil kukam
Kolko mAh ma bateria ?
05.03.2021 - 20:43:48
00
vies ze ani netusim - ja som ho kupoval aj pouzival za jedinym ucelom - logger - a bol som spokojny. neriesil som ziadne app, podporu nic. no uz mi chybaju mapy - prestalo ma bavit vytahovat telefon z dresu pred kazdou odbockou tak zmenim znacku. ak by som nepotreboval navi kludne by som ho kupil znova.

mne sa nechce za tieto zariadenia davat vela penazi - viac ako 4 roky to aj tak neprezije.
05.03.2021 - 20:57:24
00
Kukam ze do garmina nahras aj freemap http://wiki.freemap.sk/freemapSKtopo
Tak to by bola asi dost vyhoda teda
05.03.2021 - 21:15:45
00
vraj 500mAh .. https://www.youtube.com/watch?v=a0mDCJSoU-I .. ale sa mi zda malo, ale mozno maly display, tak .. enviem
05.03.2021 - 21:28:15
00
mam otazku ohladom nahravania veci na stravu

dajme tomu ze idem na viacdenny trip a kazdy den to tam chcem nahrat, tipujem ze k tomu treba aplikacia v mobile

1. je potrebne pocas nahravania aktivity mat spojeny telefon s brytonom cez bluetooth ?
2.akym sposobom sa nahravaju aktivity na stravu ? kukam ze je tam nejaky autosync,cize bude stacit po nahrati aktivity v zariadeni zapnut bluetooth v telefone a vsetky tracky co mam nahrate v zariadeni sa mi uploadnu na stravu ?
07.03.2021 - 11:55:46
00
1. ano, niektore modely vedia aj cez wifi napriamo bez app (450,aero60)
2. teoreticky ano, ale musis mat v aplikacii nastavene, ze ma bezat na pozadi, co bude zrat baterku mobilu. Upload je default na bryton cloud, do stravy to pojde, ak ju v bryton applikacii autorizujes /je tam aj relive a este cosi/.
07.03.2021 - 12:09:44
10
Da sa do stravy z aplikacie uploadovat manualne ? Kedze by som si tu trasu chcel v app premenovat a nechem aby mi to automaticky uploadlo na stravu nejaky genericky nazov, hned ako uploadnem trasu z o zariadenia do app.
09.03.2021 - 09:59:40
00
keyboard_arrow_up