https://m.aboutyou.sk/p/odlo/funkcne-tricko-performance-light-4202547
07.03.2021 - 20:24:37
00
McLoo napísal:
Gore phantom bundu (L) mam o cislo mensiu ako bundu Sportful ( XL).

Ked som si este davnejsie kupoval Castelli Gabbu vo velkosti L tak som zvazoval aj Gore Phantom a ta mi sedela vo velkosti S. Ale to je to co som pisal, ze Phantom bola nizsia rada v normalnom strihu. Potom boli tie vyssie rady pre zavodnikov - slim fit bundy rady Oxygen a dalsie. Ale tie som neskusal. Skusenosti mam iba s tymi bibshorts.
07.03.2021 - 20:48:25
00
Hack3r Dakujem. Je to trosku ine ale silno zvazujem.
07.03.2021 - 21:10:38
00
Mne to pride rovnake...rozdiel vidim len v x-light a light v nazve. Kazdopadne objednal som na skusku, vyzera to dobre
07.03.2021 - 21:20:34
00
Ved praveze tym padom je to hrubsia verzia podla vsetkeho. Taku uz mam od termovelu.
07.03.2021 - 21:27:05
00
No nasiel som popisy, je to tak ako pises:

LIGHT offers maximum comfort in all situations and all conditions. Versatile year-round sports clothing. Excellent moisture wicking properties.

X-LIGHT keeps the body cool and dry. Extremely breathable, ultra-light sports clothing for hot temperatures and intensive training. Excellent moisture wicking properties.
07.03.2021 - 21:49:37
01
Glevo napísal:
Zdravim, ma niekto 3/4 nohavice znacky Gore, podla tabulky v pohode S, no nohavice od ostatnych znaciek mam M, ano viem kazda znacka ina, no bojim sa jedine trakov ze mi budu male


nedavno som kupoval Gore C3, 3/4 bib tights, bral som L, castelli mam XL, 75 kg, 185 vyska
08.03.2021 - 14:38:35
00
sonick napísal:
nedavno som kupoval Gore C3, 3/4 bib tights, bral som L, castelli mam XL, 75 kg, 185 vyska

Zaujímala by ma kvalita a hrúbka vložky.Tiež uvažujem nad 3/4 a rozhodujem sa medzi Castelli,Gore a Sportful.Dík.
Alebo,ak by niekto mal tip na 3/4 gate,kde je kvalitná a pohodlná vložka na dlhšie výjazdy,tak napíšte...
08.03.2021 - 15:33:30
00
Zdravím,
zvažujem kúpu mtb oblečenia do teploty 10-20 stupňov. Uvažujem nad:
- dlhými nohavicami
- tričkom
- bundou - ideálne ak by sa dala použiť aj v lete keď je niečo cez 20, ale fúka vietor

Pozeral som, že veľa ľudí odporúča bundu: Castelli perfetto ros, avšak tá cenovka má trošku odrádza, hlavne či to za tie peniaze ozaj stojí.
Máte niekto skúsenosti?
S akými vrstvami to kombinujete do daného počasia?
Je vhodná aj na leto alebo to je už moc?
Prípadne iné alternatívy, ktoré stoja menej a sú fajn?

Taktiež cez leto mávam problém, že sa spotím, tričko sa mi nalepí na telo a potom akýkoľvek vánok mi nerobí dobré... Tu by som uvítal niečo, kde by som nemal pocit, že mám niečo mokré na sebe nalepené, uvažoval som nad tričkom: BIOTEX REFLEX PLUS, kde uvádzajú, že by malo byť vhodné do 5- 35 stupňov.
Máte niekto s týmto kúskom skúsenosti? Podľa teplotného rozsahu by mi to mohlo pokryť jar/leto/jeseň. A skombinovať to s dresom a v prípade, že by fúkalo, tak s bundou Sportful Fiandre Light NoRain?
Prípadne viete poradiť niečo iné?

Čo sa týka nohavíc, tak tam vôbec neviem, či to riešiť nohavicami alebo skôr nejaké návleky? Čo som pozeral konverzáciu (zopár posledných stránok), tak tam padli tieto: Dlhé nohavice Castelli LW Due black, sú v pohode aj na mtb?

Ďakujem za každú radu :)
08.03.2021 - 17:32:38
00
To je strašne široký rozsah teplôt 10-20°C. Pri teplotách okolo 10°C už vozím iba termo dres od Isadore. Som v ňom v pohode do nejakých 5 - 6°C. V bunde už by bolo teplo. Od 20°C vyššie už krátky dres s rukávnikmi.
08.03.2021 - 17:39:08
00
Optimus napísal:
Zaujímala by ma kvalita a hrúbka vložky.Tiež uvažujem nad 3/4 a rozhodujem sa medzi Castelli,Gore a Sportful.Dík.
Alebo,ak by niekto mal tip na 3/4 gate,kde je kvalitná a pohodlná vložka na dlhšie výjazdy,tak napíšte...


V porovnani s Kiss air, Total comfort tak Gore posobi najmenej prepracovanym dojdom a je najtensia. Este som ich ale nemal na sebe tak neviem realne posudit
08.03.2021 - 17:44:21
10
Kristina napísal:
To je strašne široký rozsah teplôt 10-20°C. Pri teplotách okolo 10°C už vozím iba termo dres od Isadore. Som v ňom v pohode do nejakých 5 - 6°C. V bunde už by bolo teplo. Od 20°C vyššie už krátky dres s rukávnikmi.


je to moc? chcel som ideálne čo najuniverzálnejšie oblečenie, ale asi budem musieť viac kúskov zaobstarať
08.03.2021 - 18:14:35
00
nieje 10 stupnov ako 10 stupnov. ak je bezvetrie a svieti slnko je ok ale ak je zamracene a fuka studeny vietor je to uplne nieco ine. tiez je uplne ine ak jazdis cestu alebo ciste len mtb.
mozes to riesit vrchnou vrstvou a viacerymi spodnymi - zalezi aj ci si fanusik navlekov alebo mas radsej oblecko v kuse.
na vrch by ti stacil mozno aj hrubsi dres, teplejsia spodna vrstva (nieco cesane) a vesta nech ta neprefuka. pokombinujes podla potreby. na nohy zateplene gate ale do +10 kludne bez membrany (napr sportful norain, norain pro by boli zbytocne hrube). znova mozes zobrat zateplene kratke gate a knim navleky na kolena a na cele nohy - pokombinujes podla teploty.

osobne pri 10 stupnoch nosim - cesane odlo, light wind bundu, norain pro nohavice - ked zacne stupat teplota tak dam pod bundu tenucke sietovane tielko, zateplene 3/4, neskor menim sietku za teplejsie tielko ale davam hrubsi dres bez membrany a navleky na ruky, nohy ostavaju - do takych +16 az 18. nad 18 idem v letnom s tenkym sietovanym tielkom a tenkymi navlekmi na kolena az do 22 a potom uz len dres a kratase.
08.03.2021 - 20:11:38
03
Gust0 super, ďakujem veľmi pekne :)

Dávnejšie som si chcel kúpiť návleky, ale bol som v obchode, kde som si vyskúšal asi 10 typov (rôzne značky, veľkosti) a žiadne mi nesedeli, tak som to vzdal :D Ale stále má viac lákajú návleky, hlavne kvôli výhode, že kedykoľvek ich viem nasadiť alebo dať dole, len musím nájsť tie správne.

Chcem sa opýtať, prosím ťa akú light wind bundu by si odporučil?
09.03.2021 - 09:37:29
00
s tymi navlekmi je to taka romanticko panenska predstava, realita je ina, treba skusit ;-]
09.03.2021 - 10:24:23
05
keyboard_arrow_up