darebak napísal:
Aspon nejakych koordinatorov vonku by tam clovek cakal, ale sme na Slovensku, tak asi by som chcel vela.

https://spravy.rtvs.sk/2021/03/chaos-dlhe-rady-aj-sarvatky-ockovanie-v-nitre-sprevadzali-problemy/


Dnes ráno som bol s rodičmi na očkovaní v Ružinove. Vyzeralo to tam rovnako. Ako v Lidli pri akcii s respirátormi.

Žiadne rozostupy, zbytočné šarvátky a hádky. Niektorí dôchodcovia sú horší, ako malé deti.

Bol tam dedko, ktorý mal rezerváciu na 10:09, ale do rady sa postavil už 8:30 a bol pripravený prizabiť každého, kto ho chce predbehnúť. :rock:

Keď som sa pýtal vojakov, ktorí to tam mali organizovať, len pokrčili ramenami a poznamenali, že starci sú najmúdrejší a nikoho nerešpektujú. :fubar:
12.03.2021 - 10:12:40
00
Aspoň zvýši na naše dôchodky...
12.03.2021 - 10:25:50
01
no, je otazka kolko z vas, co sa vam to nezda, bude v tom veku rovnakych :P
12.03.2021 - 10:41:00
02
Nikto nekritizuje tych ludi, ale to ako nas skvely stat vsetko organizuje.
12.03.2021 - 10:41:46
00
to nieje len o dochodcoch - to je ebnuta slovenska natura. siel som dnes rano okolo jedneho odberoveho miesta, stym ze ak bude volno necham si vytret. bolo tam zo 10 ludi natlacenych pred dverami - som siel rovno prec. pred postou maju vacsie rozostupy
to iste cez vikend - kazdy mal registraciu na cas ale otvorili sa dvere a v momente vsetci natlaceni pri dverach
12.03.2021 - 10:47:02
00
Gusto0 napísal:
to nieje len o dochodcoch - to je ebnuta slovenska natura. siel som dnes rano okolo jedneho odberoveho miesta, stym ze ak bude volno necham si vytret. bolo tam zo 10 ludi natlacenych pred dverami - som siel rovno prec. pred postou maju vacsie rozostupy
to iste cez vikend - kazdy mal registraciu na cas ale otvorili sa dvere a v momente vsetci natlaceni pri dverach


To je snáď dedičstvo po socializme, keď neuchytíš medzi prvými nebudeš mať. Osobne si myslím že v apríli bude voľných očkovacích miest do aleluja.
12.03.2021 - 10:56:07
02
rs955i napísal:
Aspoň zvýši na naše dôchodky...


Som stary ch_uj /68r/, ale dal som ti pacik.
Je to krute, ale toto vsetko je aj dosledok toho, ako ludia chcu oebat prirodzeny vyber.
Genove manipulacie, atd, hrajeme sa na bohov.

Treba este uzakonit eutanaziu a vyriesia sa problemy zdravotnej a aj socialnej poistovne.
Sucastny stav zdravotnictva a socialnej pomoci totiz neumoznuje ani dostojne umriet.

Lahko sa mi to pise, ale asi je fakt, ze ked to na teba pride, nechces skapat.

Ja vsetkym mladym hovorim, uzivajte si zivot, kym sa da.
Lebo ako ze "pekna jesen zivota" su kecy. Staroba je napikacu.

Nazdar, idem sa bajkovat, uz sa oteplilo.
12.03.2021 - 10:57:41
016
Tatinoooo napísal:
....
Bol tam dedko, ktorý mal rezerváciu na 10:09, ale do rady sa postavil už 8:30 a bol pripravený prizabiť každého, kto ho chce predbehnúť. :rock:
..


ked vojaci nic, tak by som nanho zavolal policiu, nech ho zbalia, pretoze ohrozuje ostatnych ucastnikov ockovania
12.03.2021 - 11:15:44
04
Najvacsou chybou je spoliehat sa na inteligenciu ludi.
12.03.2021 - 11:36:08
05
V jan umrelo 8650 ludi co je o 3600 viac ako minuly rok. Na covid zomrelo 2500ludi. Takze ostava 1100 s covid a ine priciny ako napr zanedbana starostlivost a podobne...Cakal som viac ale kazdopadne feb a marec budu natom podobne
12.03.2021 - 11:43:23
01
Za prvé tri mesiace 2021 budeme mat dvakrát tolko nad úmrtí /cez 10 000/ ako vlani za celý rok /5500/. A ani v druhom kvartáli 2021 to zrejme neskončí hoci bude pokles. Február sme mali ešte o 12 % horší ako bol január, marec je zatiaľ taký ako február.


Naposledy upravil ivan dňa 12.03.2021 - 12:44:05, celkovo upravené 1 krát.

12.03.2021 - 12:34:11
00
simecek napísal:
Je to krute, ale toto vsetko je aj dosledok toho, ako ludia chcu oebat prirodzeny vyber.
Genove manipulacie, atd, hrajeme sa na bohov.

Treba este uzakonit eutanaziu a vyriesia sa problemy zdravotnej a aj socialnej poistovne.
Sucastny stav zdravotnictva a socialnej pomoci totiz neumoznuje ani dostojne umriet.

Lahko sa mi to pise, ale asi je fakt, ze ked to na teba pride, nechces skapat.


Len to je asi takto:
1. ***** výberu - nebyť napríklad očkovania, tak väčšina z tu diskutujúcich tu nie je, stačí sa pozrieť na staršie cinťáky v akom veku sa chcípalo (a na čo), nie že by snáď poberali dôchodok či inak vyťažovali sociálne alebo zdravotné poistenie.
A čo sa týka génových manipulácií, tak tu je dosť fanatických katolibancov na to, aby Európu drasticky predbehla Ázia a o pár rokov sa im budeme doprosovať o produkty (technológie katolibanci zakážu doviezť aj keby nám ich aziati nakrásne boli ochotní predať) a zbierať suché hovná, čo z ujdeného vlaku popadali pomedzi koľaje.
Veľmi jednoduchá oprava by spôsobila, že vitamín C by už nebol vitamín (máme poškodený len gén pre posledný enzým v metabolickom reťazci jeho biosyntézy - neviem do akej miery sú intaktné regulácie). Napríklad.
2. eutanázia nijaký stav nevyrieši, pokiaľ ju nebudú ľudia chcieť spontánne. Napríklad ja ju mám predplatenú vo Švajčiarsku, lebo sa fakt nespolieham na to, že katolibanstvom prerastená politická scéna ju niekedy presadí a nie, naozaj nemienim ani chcípať v štádiu ťažkého rozpadu môjho ja, ani sťahovať na dno široké okolie - ľudia sa nerodia za tým účelom, aby robili posluhu nejakej živej mŕtvole a "museli" sa vzdávať svojich ... nazvime to cieľov. A aj tak to nie je "riešenie" toho typu čo predostieraš, je to riešenie svojej vlastnej situácie v prvom rade. Musíš to sám chcieť, opakovane a čo je trochu blbé, "pri plnom vedomí a príčetný" (takže ak máš Alzhoša, musíš sa nechať "vybaviť" keď ešte normálne funguješ, to je dosť limitujúce - ideálne by bolo, keby ťa odoslali k Belzebubovi po tom, čo prestaneš byť samostatný jedinec; podobný problém je aj s tým Švajcom, budem tam musieť ísť ešte kým budem schopný prepravy a samoobsluhy pri užití dobroty). Len katolibanec môže eutanáziu inzerovať ako niečo, do čoho si nedobrovoľne forcnutý, pazúrmi škriabajúc po betóne pri kladení odporu zatiahnutý a drasticky odpravený, aby z teba niekto "profitoval". Ale áno, keďže to nemám doma, bude ma to vo finále stáť asi 10 k€. Ide o to, na koľko si ceníš chcípnutie ako človek a nie ako rozkladajúca sa kopa orgánov vo výslužbe. Aj taký Ján Luxemburský radšej padol v boji, kým síce už nevidel, ale aspoň usedel na koni.
(Frajerka je z NL a tam volí eutanáziu vraj už okolo 5 % ľudí, už len preto, že máš viacmenej zaručený priebeh a bude to bez zbytočných nežiadúcich "efektov" a sa mi tu tlemila, že keby sme na seba narazili o kus skôr, tak by som ušetril "členské" v Švajčiarsku, keďže mi pri nej hrozí holandský pas a tým aj prístup k tejto featurke. Dokonca tam je aj normálna eutanázia, teda že nemusíš byť schopný to užiť sám. Mimochodom, pred 2 týždňami absolvovala vybratie chronicky obťažujúceho slepáku v našom hrôzostrašnom zdravotnom systéme. O 4 dni bola doma, s hláškou (ak to správne zreprodukujem, holandčina nie je zrovna mojou doménou) "Ik weet niet of er seks zal zijn, maar er zal een poging komen." :D )
3. stav zdravotníctva - mám kolegu, ktorý sa vrátil z USA, kde nemukloval za minimálku, ale 30 rokov robil svoj odbor (absolvoval tam všetko od PhD. cez postdoc po dlhoročnú prácu v Los Alamos, kde Department of Energy leští svoje atómové hlavice) a vrátil sa preto, aby on nezostal napospas americkému zdravotníckemu a potomstvo americkému školskému systému. A že si sem naši gastarbeitri zo zahraničia dávajú odskoky k doktorom je tiež dobre známa vec. Môj strýco, americký štátny občan, sem z USA dokonca išiel na otoč na plastiku šľachy v ukazováku, ktorú si preťal po úraze, lebo ho to stálo ako samoplatcu asi 1000x menej, ako podobná blbosť tam. Keďže mám v zdravotníctve pol rodiny, tak ti viem podobných storiek dodať dlhý zoznam (segra je sestrička u zubára, už len tam je slušná frekvencia podobných návštev).

Mimochodom, keď som tu spomínal to Švajčiarsko. Tam si odreferendili, že kto má nad 65, tomu pri zhubnom ochorení už nebude poskytnutá normálna liečba, ale iba paliatívna starostlivosť. Pripomína niečo? Ja len že tu keby niekto niečo podobné navrhol, tak ho zlynčujú. Ak tomu chceš uniknúť, tak sa dá, za nejaké to pripoistenie.
12.03.2021 - 12:36:18
02
statistiky uz su https://www.ta3.com/clanok/1205251/obavy-sa-naplnili-v-januari-na-slovensku-umrelo-rekordne-vela-ludi.html
12.03.2021 - 13:10:29
00
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/580956-hoax-rusi-zistili-ze-covid-19-je-bakteria-aktivovana-5g/
Ludom co toto veria by som tu liecbu aspirinom a paracetamolom len odporucil. Ale samozrejme v karantene, nie ze nam take bakterie aktivovane 5G budu roznasat.
12.03.2021 - 13:34:48
00
Kedysi sme sa smiali, že budeme platiť aj za ten vzduch čo dýchame. A už je to tu.
Inak dnes kopec hliadok kade-tade, v ZA, MT na vlakovej stanici, ráno pod Strečnom mali manévre okreskári v oboch smeroch...Zachvíľu budem musieť zháňať prevádzača :)
12.03.2021 - 14:14:42
01
keyboard_arrow_up