ivan napísal:
Megadávky sú 10 a viac gramov denne. Môj väčší príjem 4 g vitamínu C denne je dobrý napríklad aj na kríže. Preto som si ich na rozdiel od teba neodpálil. Nič viac nič menej.


Čiže , na geneticky podmienene degeneratívne zmeny spôsobujúce predčasnú amortizaciu chrbtice doporucuješ sa preventívne prežierať vitamínom C ? Správne tomu rozumiem ? Škoda že to u teba nemá absolútny žiaden vplyv na triezvy úsudok , dôsledkom čoho tu produkuješ takéto kktiny .
13.03.2021 - 18:27:15
02
nickovw08od lyží ťa kríže bolieť móžu.
Od lízania skôr jazyk..
13.03.2021 - 18:30:53
00
shifty12 napísal:
ivan vieš koho bolia kríže ?... to nebude Céčkom 😂


viem - Ramona

a poznal som jedného tulena co trpel nedostatkom céčka a potom z toho vypisoval chobotiny o vegetarianoch :D


Naposledy upravil ivan dňa 13.03.2021 - 18:59:09, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2021 - 18:54:06
00
jaro1 mňa od včerajšieho výlizu ešte teraz bolia pánty :D jazyk to spravidla dáva bez problémov :D
13.03.2021 - 18:54:52
00
jaro1 napísal:
nickovw08od lyží ťa kríže bolieť móžu.
Od lízania skôr jazyk..

Ale jo to len písanie cez mobil a nevšimol som si že to upravil podľa sebe a keď sa to tak vezme s makym tam moc nenarobis 😁
13.03.2021 - 19:08:00
01
Petergeist napísal:
Kde tam vidis, ze sa maju registrovat nad 70r?
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-11-03-2021-ockovanie-terminy

Sa povedalo Po.-Ut. Fajzer; Str.-Stv.: Astra.
Lenze ludia sa prihlasili vselijako. To este uvidime ten chaos.


Ako som pisal dalo sa prihlasit na ockovanie nad 70+ ale s Astro Zenecou.
System nepoznal a ignoroval rodne cislo. Ludi nad 70+ dnes museli odmietnut, ze im nedaju Astru Zenecu.
Citujem:
Cez objednávkový formulár sa dostali aj ľudia starší ako 70 rokov, hoci sa očkuje AstraZenecou a tá je na Slovensku nateraz určená len pre ľudí do sedemdesiatky. Do štátneho formulára pritom treba zadať rodné číslo a mal by teda rozoznať, koľko rokov má uchádzač o očkovanie.

Ľudí starších ako 70 rokov, ktorých štátni operátori nepreobjednali na očkovanie Pfizerom, na mieste museli odmietnuť zaočkovať.

https://dennikn.sk/2310306/masove-ockovanie-v-bratislave-na-jednu-minutu-objednali-150-ludi-starsich-museli-po-chybach-systemu-odmietat-video/?ref=tit

Som zvedavy na ten ich novy prihlasovaci system, ktory by mal fungovat od Pondelka, ci tam vobec bude uvedene na aku vakcinu sa vlastne objednavas.
Len tak na okraj, vakcina Astra Zeneca bola povodne urcena do 55 rokov, ale potom to posunuli do 70 rokov.


Naposledy upravil simecek dňa 13.03.2021 - 19:41:29, celkovo upravené 1 krát.

13.03.2021 - 19:34:21
00
dnes sa dalo objednat na Pfizer pre ludi 70 a viac. bolo relativne dost vakcin a nemizlo to tak rychlo
13.03.2021 - 19:37:52
01
A len taka perlicka, tento psycho zjav /Flegr/ tvrdi, ze Astra Zeneca nie je ucinna na nove mutacie koronaviru.
Mozno to vyvestil z tej sklenenej gule.
https://dennikn.sk/2301775/parazitolog-flegr-o-roku-s-koronou-obetovali-sme-seniorov-je-to-neludske-moralne-sme-zlyhali/?ref=in

Prílohy:

flegr.jpg
flegr.jpg 121.39 KiB thumb_up0thumb_down

13.03.2021 - 19:47:52
00
Nam ten system hodil error, nasledne uz pisal ze tato osoba uz je registrovana a nemoze sa znovu. Na hotline sa dovolat neda, notifikacia na mail ani sms nedosla ... fakt uzasny system.
13.03.2021 - 19:55:24
01
Presiel si peklom , no prežil ... mnohí to šťastie nemali

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/659251/taxikar-robert-nejslavnejsi-pacient-s-covidem-19-vzpomina-pane-doktore-ja-uz-nemuzu-odpojte-me.html
13.03.2021 - 21:27:07
00
simecek napísal:
A len taka perlicka, tento psycho zjav /Flegr/ tvrdi, ze Astra Zeneca nie je ucinna na nove mutacie koronaviru.
Mozno to vyvestil z tej sklenenej gule.

Odhliadnuc od toho, že nie je nikoho povinnosťou vyzerať tak, aby si s tým bol comfy (a špeciálne vysoko tvorivý personál je partička vysoko neortodoxných jedincov, čo síce v tejto konzervatívnej gubernii až tak nevidno, ale inde na svete už hej), tak zrovinka pre Oxford/AstraZeneca nejaké predbežné čísielka máme. Zdôrazňujem slovo predbežné, pretože na toto je naozaj ešte dosť skoro a po druhé, dnes nie je až taký problém zmeniť zloženie antigénu resp. pridať ďalší, presne ako to povedal týpek z Gamalejovho ústavu (kde vyvinuli Sputnik - podstatou je to veľmi podobná vakcína, len Sputnik používa 2 vírusové vektory a nie len jeden), je to copy/paste jednej sekvencie (nukleové kyseliny dnes syntetizujeme strojovo, v automatických prístrojoch, naložiš reaktanty, zadáš sekvenciu a ideš sa venovať ďalším veciam - takých 30+ rokov dozadu by to bol kus iný brutus).

Prílohy:

AZ.jpg
AZ.jpg 273.53 KiB thumb_up0thumb_down

13.03.2021 - 22:41:43
01
tulenik napísal:
pre Oxford/AstraZeneca nejaké predbežné čísielka máme.

Flegrov image mi nevadi, skor naopak, dava tomu taky šamansky rozmer. Ale ano, vecsine populacie ta sklenena gula na doverihodnosti jeho tvrdeni neprida.
Mne ide o doverihodnost tej Astrizeneci. Najprv ze je do 55 rokov, potom do 69. Ked mas 69 mozes AZ, ked mas uz 70, tak uz nie. To je teda dost "vedecky" pristup. Potom tie zrazeniny krvi a zastavenie v niektorych statoch. Teraz, ze nefunguje na mutacie. Pre mna, po tom vsetkom, sa stava AZ menej doverihodna. Inac co je s tou Modernou ?

V tom novom prihlasovani /tzv. cakaren/ ministerstvo pise, ze:
S tým, že by ste si mohli vybrať typ vakcíny pri očkovaní zatiaľ Ministerstvo nepočíta. No je tam to slovicko zatial. Takze teraz 18-69 AstraZeneca, od 70 /a vyvoleni/ Pfitzer. Sputnik V musis pisomne potvrdit, ze ho chces.
Sam som zvedavy, ako sa im bude ten Sputnik minat.
Ty ako odbornik by si si z tych troch ktoru vybral ? Len nepis, ze to je jedno.
13.03.2021 - 23:49:14
00
mama dostala AZ, otec nad 70 takze Pfizer, obaja zatial po par dnoch bez problemov, dnes dokonca brat so svagrinou mali stastie a zavolali ich ako nahradnikov na AZ, asi to ludia nechcu a odhlasuju terminy, ked uz povolavaju nahradnikov pod 40r, v praci tiez uz aj kolega 30r dostal
14.03.2021 - 00:27:37
01
Kde sa môže prihlásiť taký mladý náhradník ? Či len po známosti ako je to na Slovensku bežné ....
14.03.2021 - 08:05:46
00
Myslím, že náhradníci sa môžu objednať telefonicky...
14.03.2021 - 08:21:29
00
keyboard_arrow_up