Barzo som nejazdil ani som nikdy ďalej ako Maxxis nepozeral, v budúcnosti to asi budem musieť zmeniť.
Čo sa trailov týka tak,keď sa tam objavím tak tam jazdím Oběšence alebo Odkloňenú hrabůvku a ďalšie “čierne”. Tam ťa podrží len ten zadný plášť. A ten dissector vyzeral ako to najmenej na čo môžem prejsť, keď budem chcieť jazdiť “všetko”.

Jo a ako sa v poslednej dobe roztrhlo vrece s endurom a bajkovaním tak 80% ľudí čo jazdia točnú/komo sú len obeťami aktuálnej “módy” ale techniku a skill nemajú žiadny :-)
26.02.2021 - 23:36:38
00
Mám šírku ráfika 25mm, možem použiť plášť so skratkou (WT) WIDE TRAIL - tvar plášťa je optimalizovaný pre použitie na ráfik s vnútornou šírkou 30-35mm
28.02.2021 - 19:56:33
00
Ako fungovať to bude ale pneu bude viac zaoblená a bočné štuple budú moc na boku - budeš sa musieť o dosť viac nakloniť aby začali zaberať.
Tu máš vysvetlené aké zmeny sú pri WT gumách. https://www.maxxis.com/wide-trail-wt-design
28.02.2021 - 20:57:10
00
Ja to jazdim a je to pohoda,jazdia to aj na svetakoch takze az take tragicke to nebude
01.03.2021 - 07:09:35
00
ok dik...

ešte jedna otázka: môžem dať dopredu High Roller II a dozadu Minion DHR II ? resp. obidve kolesá High Roller II ?, keďže sa jedná o univerzálny plášt (to som niekde čítal).
01.03.2021 - 20:38:24
00
Chlapci na zimu som mal Blizz cbr 70 29" a na tom 27+ kolesá plášte WTB Vigilante 2,65". V snehu išli super, ale sú to strašné kotvy viac ako 1,2kg na jeden plášť. Teraz tam mám wtb Nine line 29x2,25" a to je zase oproti tomu strašne úzke, tiež biedny grip a najviac mi vadí, že keď chcem len trošku skákať, tak nemôžem mať nízke tlaky, lebo tie bočnice to nezvládajú. Chcem ten Blizz používať na také hravé traily alebo keď bude blato, aby som pošetril fulla. Na tých 29 kolesách je vnútorná širka ráfika 29mm. Mám v hladáčiku dve kombinácie. 1) Maxxis rekon 2,4 dopredu a Rekon Race 2,4 dozadu obe vo verzii Exo/TR 2) skúsiť ten Wolfpack Trail 2,4 dopredu a Cross 2,4 dozadu. Váhovo vyzerajú veľmi podobne. teraz mi ide skôr o to, ktorá dvojica bude reálne širšia a ktorá bude mať pevnejšie bočnice aby som mohol jazdiť čo nanižšie tlaky. Tak poraďte nech koncom víkendu objednám...:)
05.03.2021 - 18:59:27
00
miidlo nazdar , jazdil som sezonu na rekon 2,6 a na moju vyssiu vahu (100 kg) som v podmienkach počas blata aj spustal do dost nizkych tlakov cca 1.7 bar na predok 1.9 bar dozadu. Na rychle klopenky to malo dobru predvidavu stopu a boli aj pocitovo celkom rýchle vo vyslapoch lebo dezen ma podla mna dobry kompromis medzi rychlym vzorom a agresivnymi stuplami po bokoch ktore proste drzia , ušlo mi to iba v momentoch bahna ked by sa nezahryzol do povrchu už ani wetscream. Objem plasta bol už troska nevyhoda pri tych nizkych tlakoch lebo obcas som na trailoch pri nahlych zmenach smeru pocitoval špongiovy "buuurb" efekt unikajaceho vzduchu ale pätka dobre držala o rafik. Vtedy som trosku dofukol a zivot siel dalej. Životnosť dezenu bola ale kratsia lebo stred sa zaoblil podla mna prirýchlo. Ale to sa pri agresivnejsom jazdeni aj ocakava. Za mna je rekon dobre obutie.
05.03.2021 - 19:39:05
00
Tak nakoniec som zobral od Wolfpacku na obe kolesá Cross 29x2,4.. Váha oboch plášťov zhodne po 713g. Na ráfikoch širokých 29mm a pri tlaku 2 bar majú plášte śírku 59,5 mm. Nahodiť isli veľmi ľahko. Takže už len ísť testovať, Hlavne som zvedavý aké nízke tlaky sa natom budú dať jazdiť. Inak naživo na kolese je to veľmi podobné Rocket Ronu.
11.03.2021 - 15:41:03
00
Moje prvé skúsenosti s Wolfpack Cross sú zatial super. Dôležité pre mňa bolo aby som mohol ísť čo najnižšie tlaky a zatiaľ to vyzerá dobre. Dnes som dal TBK1,3, aj som čo to poskákal. Pri mojej váhe 76kg som mal tlaky vpredu 1, vzadu 1,1 bar a bez problémov. Bike už bol fajnovo pohodlný a nič sa nežulo. O tákychto tlakoch na Schwalbe Racin Ray a Ron 2,25 snakeskin som mohol iba snívať. Už pri 1,3 baru to žulo a nebolo to ono. Otázka je ako by to bolo pri Schwalbe RR 2,35. Každopádne tenšie plášte ako 2,35 už asi jazdiť nebudem, tých 100 gramov navyše obetujem..:)
12.03.2021 - 19:49:03
10
Nechcem ťa moc rozoberať ale zdá sa mi to trochu neuveriteľné že TBK v plnej paľbe na 1b vpredu. A ešte aj to že snaha o nízky tlak a skákanie zároveň. Normálne sa fúka viac aby to dobre odpalovalo, takže ak zvládaš s nízkym tlakom máš určite výbornú techniku ... Skúšal si s tým už aj spodok Slalomky?
13.03.2021 - 07:24:37
00
Wolfpack Cross a aj Speed som bezne jazdil 1,0 vpredu a 1,2 vzadu na rafku 25mm vnutornej sirky,uplna pohoda, vaha 77kg
13.03.2021 - 07:35:13
00
ivast napísal:
Nechcem ťa moc rozoberať ale zdá sa mi to trochu neuveriteľné že TBK v plnej paľbe na 1b vpredu. A ešte aj to že snaha o nízky tlak a skákanie zároveň. Normálne sa fúka viac aby to dobre odpalovalo, takže ak zvládaš s nízkym tlakom máš určite výbornú techniku ... Skúšal si s tým už aj spodok Slalomky?


No ja zase niesom nejaký borec. Samozrejme vo vzduchu mám pocit, že letím 5 metrov ale realita je iná.. :D
Takže určite by to pre nejakého enduráka bolo málo. Skôr je smerodajné, že pri mojom amatérskom skákaní je pre mňa Schwalbe RR 2,25 už pri 1,3 baru nepoužitelné a Wolfpack Cross 2,4 je pre mňa pri 1 bare super. Ale pritom tie bočnice mi prídu podobne makké. Jediný dôvod mi teda dáva, že 2,4 má vacsi objem vzduchu a teda mozem fukat mensie tlaky.
13.03.2021 - 09:54:56
00
Hladam lahky plast co nebude odskakovat cize nieco co ma tuhsie menej pruzne bocnice a skor sa prejavuje zatlmene. Mam zvazit Wolfpack ?
13.03.2021 - 12:46:47
00
Vieš ako sa Kenai hovorí, keď si nerozhodný v plášťoch...Ak nevieš aké plášte jazdiť... jazdi jednoducho MINION :)
13.03.2021 - 20:18:35
13
Tam je tiež kopa možností 😂
14.03.2021 - 12:54:33
01
keyboard_arrow_up